Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

pravo

Fanatik je film dokazujúci, že ani dobrý režisér (Tony Scott) a vynikajúce obsadenie (Robert De Niro, Wesley Snipes, Benicio Del Toro....) nezaručia úspešnosť a kvalitu filmu. Filmu proste chýba zdravé napätie,akcie či strmejší dej. Je to film, ktorý si človek pozrie, ak nič lepšie nemá na práci a po dopozeraní si položí otázku- nebolo to také zlé alebo to nebolo také dobré? ()

-soch-

Mne sa náhodou tento film veľmi páčil. Robert DeNiro sa na takéto psychopatické úlohy naozaj hodí. Benicia Del Tora som takmer nespoznal. Videl som už veľa filmov, v ktorom hral jednu z úloh baseball, najmä komédie, ale tento bol jeden z najlepších (asi preto, že to nebola komédia). Škoda, že Markíza takíto výborný film vysiela o polnoci. V slovenskom znení: PETER RÚFUS, MATEJ LANDL, MARTIN ZATOVIČ, PAVOL ŠAJMOVIČ a iní. - Nie je ničím výnimočný, ale je to môj 100. komentár! + Škoda, že neviem, kto robil dialógy. Tie sadli dobre "nahubu" a išlo o ďalšiu lahôdku pre milovníkov vulgárnych výrazov. ()

FanKalEl

Na papieri by to vyznelo určite ako slabý priemer, ale v podaní režiséra ktorého thriller je rodisko filmu to bolo fakt slušné. Najviac ma asi prekvapil De Nirov výkon. Neskutočne presvedčivé herectvo. (80%) ()

Black-star

Dost reálný obrázek o opravdu fanatických fanoušcích, kteří jsou schopni pro svůj tým nebo pro svého hráče udělat cokoliv. Nejsmutnější na tom je že takoví fanoušci se čas od času objeví... Co víc říct, napětí i sportu je v tomto filmu hodně... Ráda se na to kouknu znova ()

Ex_Machina

"Lidé jsou rúzní, povetšinou hovada." - Švejk. Chlapec mal veľkú pravdu ... no nie vždy sa takí rodia, stávajú sa nimi na základe viacerých podnetov. Typickým príkladom je Gil Renard. V živote prišiel o všetko, ale lásku k basebalu mu nevezme nikto. Nikto !!! Celý film si ukradol pre seba Robo de Niro a to s akou zarputilosťou dokáže ísť aj cez mŕtvoly, len aby vo falošnom domnení pomohol hráčovi, ktorého FANATIC-ky zbožňuje je postupne stále desivejšie. Jediné čo od neho očakáva je aspoň trochu vďačnosti. ()

Alfie

Jeden z nejlepších herců 20.století.Nejlepší režiser thrillerů minulé ho desetiletí a dobrý herec=špatný pokus o nového Taxikáře. ()

monty.cl

Ale jo, nebylo to zase tak špatné, jak tady někteří píšou...jasný, není to ta největší pecka, co jsem kdy viděl s De Nirem, má to i svoje slabší stránky ve scénáři, ale příjemně to odsejpá a já se nenudil ani trochu, takže slušný sportovní thriler...70% ()

Tominni

Jeden z nejslabších filmů Tonyho Scotta, který nezachrání ani Robert De Niro, v roli fanatického fanouška baseballového týmu Giants, který prostě ví, kdo potřebuje nejvíce číslo 11.......Vizuálně to není nejhorší, ale především scénář za průměrným filmem z Hollywoodu dost zaostává. ()

kubilov

The Fan byl kasovně i vesměs podle recenzí propadák. Jde o další z filmů Tonyho Scotta, který proslul skvělými filmy, ale i naprosto průměrnými až podprůměrnými omyly, právě zde pak jde o tu druhou možnost. Robert De Niro má zajímavou roli, ale nějak mi k ní příliš nesedí, na druhou stranu Wesley Snipes si zde střihl jedno z těch svých lepších představení, kterých má ale v kariéře dost poskrovnu. Z dalších postav zaujme například Benicio Del Toro, který se také na hráče baseballu hodí až překvapivě dobře. Ačkoliv jde o veskrze průměrný thriller, ze začátku to tak vůbec nevypadalo, protože občas mi Scottova režie sedne opravdu dobře, což se povedlo zrovna zde, zvlášť když rozjezd byl vlastně nejlepší částí celého filmu. Za Gimme Shelter si 3* obhájím. ()

vikcistic

Tento film od Tonnyho Scotta se mi hodne ale hodne libil, a proto se velmi divim celkovemu hodnoceni.....kdybych dal podle tohoto hodnoceni, tak bych se pravdepodobne na nej ani nepodival......tento film spada do kategorie, ze budto se hodne libi nebo nelibi.......ale kazdy at si udela nazor sam......ja mu davam 5 hvezdicek a to davam filmum na ktere se rad podivam znovu a znovu.....a to je tento pripad..... u me jasnych 90 procent ()