Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

Derek

vizualne namakane (typicky tony scott) ale dejovo prazdne, dost ma sklamal de niro a ellen barkin ma otravovala svojou zbytocnostou... ()

Fanucci

Robert DeNiro v roli psychopata-fanouška zaujme, ale to je tak vše. Zápletka je na můj vkus až moc přitažená za vlasy (z fanouška se stává vrah, který zabíjí aby pomohl hlavní hvězdě týmu). ()

Martin741

De Niro je suverenne najtalentovanejsim hercom z tohoto filmu, a hoci uznavam osobne aj Snipes-a aj Leguizama, na De Nira nestacia. A co je este horsie, nie je tu ani jedna zapamataniahodna scena. 41 % ()

bourec

Slabota. Jeden z těch nepovedenejch filmů mistra Scotta. Prakticky s jakou emocí to začne, tak to i vrcholí. 40%. ()

otík

Thriller jak se patří. Skvělé herecké výkony, hlavně De Niro je úžasný fanatik. Tak jej dokáže zahrát snad jen on. Skvělá mrazivá atmosféra vás doslova přiková k sedadlu. Dobrá kamera, zajímavý námět. ()

Sabrewulf

Nechápu, proč se k tomuto filmu přistupuje tak macešsky. DeNiro je tu naprosto perfektní, krade si celý film pro sebe. Ten fanatismus se Scottovi podařilo vystihnout na výbornou, např. celá scéna Gila se synem na baseballovém zápase je prostě geniální skloubení fanatika a otce na baterky v jednom. A ty hlášky! ()

Ryuuhei

Baseballu rozumím jako koza petrželi a přišlo mi, že film z velké části nebyl v tomto ohledu úplně pro laiky. Co se týče dramatu, to bylo skvělé. De Niro zastal roli psychopatického fanatika skvěle, vývoj jeho postavy byl pozvolný a naprosto pochopitelný. U hlavního hrdiny se mi zkrátka líbilo, že si šel za svým a rozhodl se nenechat si kadit na hlavu. Nejvíc mě pobavila scénka, kde ženská neustále na tribuně blbě civěla, až mi lezla na nervy a hrdina ji v zápětí skutečně okřikl. Sympatie okamžité, i když se dostavil i pocit opravdu skvěle navozeného strachu a nejistoty. ()

lennyd

Baseballový tým San Francisco Giants koupí za těžké prachy (cca 40 milińů dolarů) opravdovou hvězdu, Bobbyho Rayburna (Wesley Snipes). Kromě novinářů, kteří se snaží vyšťourat pikantní historky z Rayova soukromí, z toho má největší radost "absolutní" fanoušek Giants, Gill Renard (Robert De Niro). Svoji hvězdu sleduje takřka ve dne v noci, a když má jeho oblíbenec problémy, neváhá sáhnout i k vraždě. Ale ve chvíli, se ukáže, že od zbožňování k nenávisti je velmi krátká cesta. A rozehrává se životní hra Bobbyho Rayburna o život svého syna ... Tonny Scott se opět pustil do sportovního prostředí (po výborném Posledním Skautovi) a ani tady nezklamal. Sporotvní drama podpořil svým výkonem Robert De Niro (úžasná (a skvěle natočená) scéna, kdy musí ze zápasu odejít na pracovní schůzku, ale není schopen se utrhnout)... ()

neoBlast

Chcete vidět velký omyl v kariéře Tonyho Scotta, Roberta De Nira, Benicia Del Tora, Hanse Zimmera, NIN, Rolling Stones a vlastně i toho nebohého Wesleyho Snipese? VELMI tragický scénář nezachrání ani známé tváře. Zajímavějším příběhem o šíleném fanouškovi, který stojí za pozornost je jistojistě nenápadné indie Big Fan. 30 % ()

noriaki

Každý z nás by si zasloužil člověka, který by nás měl rád stejně hluboce, jako má Gil rád San Francisco Giants. Jen by to tedy neměl být sociopat. Dokud se film držel při zemi, oceňoval jsem lahůdkovou atmosféru a výborného De Nira. Jakmile se příběh vydal mimo území příčetnosti, kouzlo téměř vyvanulo. Scénář je jednoznačně nejslabší složkou filmu, protože zlom mezi neodbytným fanouškem a čímsi zrůdnějším, je až příliš ostrý, než aby byl věrohodný. De Niro už utáhl horší filmy a Wesley Snipes zahrál skvěle, takže spolu s charismatickou režií Tonyho Scotta toho hodně zachránili, jenže s takhle rozdanými kartami byl potenciál až někde u Schumacherova Volného pádu. Na ten se Fanatik nechytá ani omylem. ()

smolicek04

Neviem čo tu niektorý spomínajú príšerný scenár, to bolo hrozné. Veď to bolo skvelí film zo skvelým všetko! Je to úžasné ako jeden kretén napíše niečo a druhý to 100x okopírujú, a to aj z pocitom že to bolo hrozné, alebo v niektorých prípadoch skvelé! ()

JohnSmith

De Niro jako fanatický fanoušek je velice dobrý. Scottova režie je jeho klasickou prací. Ale nějak jsem z toho neměl nějak pocit, že bych to chtěl vidět znovu. ()

sedm.1

Zde Tony Scott příliš nezabodoval,podařilo se mu vytvořit naprosto nenapínavý thriller,bez špetky originality,mrazení a jakéhokoliv očekávání.Byl mi ukraden jak osud obou představitelů,tak jakýkoliv následný vývoj děje.Navíc celé dost nepravděpodobné,pochybuji,že by se něco takového mohlo stát.Kde nic není,ani de Niro nepomůže. ()