Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

Shakers

Od Tonyho som čakal viac. Nie je to zlé, slušný príbeh a fajn herci (potešil hlavne Wesley), ale kedže sa jedná o Thriller, čakal som viac. Atmosféra dosť slabá a navyše mi to prišlo dosť naťahované. Koniec bol fajn, vlastne najlepší s celého filmu, ale čakať naňho skoro celý film, to aj ten Baseball bol zábavnejší, ktorému vôbec nerozumiem. 60% - 3* ()

Anderton

Scottov pokus o psychologický thriller s fanatickým De Nirom mu podla mňa celkom vyšiel, ale s niekým menej charizmatickým to mohlo dopadnúť podstatne horšie. Pozerám, že film bol dosť velký prepadák aj v USA, inde vo svete to neprekvapuje, fanatizmus bassebalových fanúšikov je skoro pre každého vrátane mňa nepredstavitelná záležitosť. VIDENÉ ZNOVA 7/2017: Názor ostáva v podstate rovnaký, len spätne ešte oceňujem Scottov cit pre atmosféru pri zobrazení akejkoľvek tematiky a aj doby, to mu bolo myslím vždy vlastné. Čiže deväťdesiatky ako vyšité a pre fanúšikov tohto športu povinnosť. Možno ale pre nich tento film znamená podobné quilty pleasure, ako pre horolezcov Cliffhanger. ()

Zodd

V naprostém jádru snad nejvíc creepy role Roberta DeNira od dob Raging Bulla či ještě více, hlavně proto, že při představení postavy na scéně to od ní ani nečekáme. Ale to natahování kvůli důrazu na situaci, no fůj! Nemusí to trvat dvacet let. ()

Slarque

Robert De Niro je tradičně skvělý, ale i přes jeho nasazení je občas vidět, že nemá co hrát. Scenárista si s psychologií postav hlavu nelámal a vůbec, spousta věcí se stala prostě proto, že byly ve scénáři, jinak se totiž vysvětlit nedají. Výkony řemeslníků Tonyho Scotta a Hanse Zimmera taky tentokrát nejsou žádná sláva. Promarněná šance. ()

Rocky62

Tony nepochybně patřil mezi velké režiséry, ale i mistr tesař se někdy utne. Jak sám kdysi řekl Robert De Niro: Talent je ve volbě. V tomto případě však talent De Nira i Tonyho Scotta opustil. Příběh je sám o sobě těžce stravitelný a poněkud naivní. O nějaké mistrné režijní či scenáristické práci si divák může nechat zdát. Tento nedostatek bohužel ještě "vylepšuje" Wesley Snipes, jehož charisma á la Blade se vytratilo do neznáma, navíc role dobrosrdečného baseballisty mi přijde pro něj silně nevhodná, ale to je můj subjektivní dojem. Záchytným bodem pro tento přešlap je famózní De Niro, neboť díky jeho drsným pózám je tu nějaký potěšující klad. K chuti přijdou i Tonyho typické kamerové filtry a dešťové sekvence. Závěr po americku sentimentální a nudný, což se ovšem dalo předpovědět. Za mě je to mizerných 50%. ()

klerik

Snipes je skvelý. De Niro viac. Pschologický film + krásna prezentácia nožov, čo viac si želať od kvalitného trileru... ()

iamek

Nápad s posedlým fanouškem je docela fajn, ale do hlavní role měl být obsazen někdo jiný než De Niro. Ani se mu nedivím, že do téhle role nechtěl jít. Námět není špatný, ale scénář to je mizérie. Snipes odehrál svůj klasický průměr kde neurazil a ani nenadchnul. ()

Chrustyn

Spíše podprůměrný thriller o fanatickým fanouškovi basseballové hvězdy pro, kterou by udělal cokoliv. Klidně i zabíjel. I přes fakt, že za kamerou je akční mág Tony Scott a před ní velmi dobrý De Niro a překvapivě decentní Snipes se jedná o slabotu. ()

LaciLC

Fanatik len zbytočne kazí Scottovu filmografiu, no zároveň dáva lepšie vyniknúť jeho najlepším dielam ako Nepriateľ štátu, Pravdivá romanca, Posledný skaut. De Nira mám rád, ale aj on bol vo filme len priemerný, takisto aj Wesley Snipes. Film je nezáživný, zúfalo mu chýba akcia a k tomu je aj pomerne dlhé. Rozhodne Scottov najslabší film. ()

Arsenal83

Kedysi ma to veľmi bavilo a keď aj dnes porovnám s pokusom film prerobiť s Travoltom, tak získava táto verzia ešte viac na cene. A nevadí ani kriminálnik Snipes, remeselný kumšt De Nira to všetko skvele ťahá. Film je atmosférický, emotívny a reálny s psychologickou hĺbkou. Majster v hraní na psychopatov či maniakov bol Jack Nicholson, ale De Niro sa mu tu v pohode vyrovnal. Film o sklamanom psychopatovi. Niečo, ako Matovič po septembri 2023. ()

Bauer

Od Tonyho Scotta jsem viděl docela hodně filmů a všechny se mi zatím líbili.Snad jen kromně DOMINO.Tento film je velmi vydařený a bohužel podceňovaný.Herecké duo s výborným Robertem De Nirem a standartním Wesleyem Snipesem byla celkem štastná volba.Výbornou práci odvedl Hans Zimmer, jelikož hudba v tomto filmu je jak jinak než dokonalá.Myslím, že 75% by si to zasloužilo. ()

becki_tu

Podceňovaný psychologický thriller z dílny Tonyho Scotta, ve kterém herecky září Robert De Niro v roli psychopatického fanouška, ale nijak špatně si nevedl ani Wesley Snipes. Scottovy proslulé hrátky s kamerou a kamerovými filtry, solidní Zimmerův soundtrack, místy dost mrazivá atmosféra a neposlední řadě zajímavý námět jsou tím, čím tenhle film baví a co ho zaslouženě posílá s hodnocením někam k 75%. ()

Lacike

Nadpriemerny thriller o magorovi, ktory obtazuje svoju modlu, so sice jednoduchym beckovym scenarom, ktory nejde do hlbky, ale vdaka dravej Scottovej rezii to napriek dvojhodinovej stopazi ani na chvilu nenudi. A aj ked ma De Niro na konte o triedu pôsobivejsich psychopatov a magorov (Cape Fear, King of Comedy), tak jeho energicky vykon je natolko pôsobivy, ze film soji za to. Zvysok hviezdneho obsadenia je uz len do poctu a De Nirovi cely cas len nahrava. Najmä skoda, ze Snipes nemal moznost predviest lepsi dramaticky vykon. Ale holt scenar cely cas len klze po povrchu a neda prilezitost hercom predviest poriadne emocie ale len povrchne pózy. Preto pôsobi prerod De Nirovej postavy dost skratkovito. Nastastie jeho pózy su sakramentsky zabavne. Nakoniec si este pochvalu zasluzi Zimmerov soundtrack, ktory mi trochu pripominal jeho soundtrack z True Romance. A este ma prekvapilo mihnutie Jacka Blacka ako jedneho z technikov. Takze vysledkom je nadpriemerny thriller so skvelym De Nirom. Pokial neocakavate oscarove veldielo, tak budete spokojny. 7/10. ()

corpsy

Podľa mňa viac pritlačiť na pílu. Vo filme niesu žiadne zapamätania hodné situácie. A to ani u ináč stále skvelého De Nira. Ako taký priemer. ()

MartinezZ

Neuvěřitelná nuda z oblasti nelogicky přehypovaného sportu. Měl jsem na výběr: Buď to nedokoukám a vypnu a nebo využiji možnosti posuvu vpřed. Kéž bych to raději vypnul. ()

kobejn

Musím přiznat, že tendle film je lepší než jsem si o něm dřív myslel. Když jsem ho viděl v době jeho uvedení, tak mě to přišlo jako blbost. Viděno po 24 letech to poskytlo docela super zážitek, De Niro hrál jako o život a moc se mi líbila i kamera a styl Tonyho Scotta šel poznat při první scéně, měl nezaměnitelný styl. Celkově jde o docela silnej zážitek. ()