Komedie, která splnila to co sem do ní vkládal a to že mě to pobaví, nicméně je to fakt hodně nedotažený, sice Nicholson i Sandler jsou dobrý a camea Harrelsona a McEnroea jsou geniální, ale myslim, že se to dalo daleko víc a hlavně líp a nápaditěji vygradovat, příběh na to určitě měl a půda pro to připravená taky byla, jen to využít. Slabší 4*(29.3.2008)

Svérázná léčba agrese, která vzešla ze zcela absurdního „konfliktu“ na palubě letadla, změní život nejen Adamu Sandlerovi (ano, ten Sander, který hraje ZASE toho stejného ňoumu), ale zamotá kartami i dalším zúčastněným. No, vypadá to, jakoby se režisér Segal (ano, ten, který nás zahrnuje takovými dárečky jako je Zamilovaný profesor 2, no, každý jednou šlápne do ... ) zalekl toho, že má na place Jacka Nicholsona (ano, přesně ten Nicholson, který je o několik tříd lepší než jeho herecký kolega) a netuší, kdy přitlačit, kdy zase ubrat. V námětu bylo rozhodně více potenciálu, který je trestuhodně nevyužitý. Vedle Nicholsona potěší bezesporu nedoceněný John Turturro nebo nadpozemsky půvabná Marisa Tomei!!(4.6.2007)

• JohnCZ

Film je tak trochu otravný už ze samotného námětu. Po celý film všichni se Sandlerem neskutečně vyjebávají a je to spíše frustrující, než zábavné. Humorné to také kdovíjak není, Sandlerův komediální talent tentokrát moc využitý není a celý film táhne především Jack Nicholson a jeho xichtění + nějaké ty drobné cameo role.(27.11.2015)

Nebyť toho skvelého obsadenia, bola by to len ďalšia priblblá americká komédia, ktorá smeruje všade, len nie tam, kde nakoniec skončí. Scenár a réžia rozhodne nie sú jej devízami. Ale herci v hlavných aj vedľajších rolách ju zachraňujú a vyťahujú do nadpriemeru. Síce nie decentný a elegantný (ako by človek čakal od filmu s Nicholsonom), ale určite veľmi zábavný relax (čo by človek nečakal od filmu so Sandlerom).(21.7.2003)

Máte problémy se vztekem? Svěřte se do péče doktora Buddy Rydella! Potřebuje vaše okolí, aby jste prodělal (velmi) dramatickou proměnu? Svěří vás do péče doktora Buddy Rydella!.... . Komedie s A.Sandlerem jsou většinou lehce popsatelné, ale zde na vás čeká jeho civilizovanější podoba s výtečným J.Nicholsonem. To, jak sehrál svůj part, ve mě i po skončení zanechává moc dobrý pocit. A tleskám roličce J.McEnroe. Samozřejmě, že se i zde dočkáte trapných pasáží, ale určitě se i občas pobavíte.(24.9.2006)

• - V závěru filmu, kdy probíhá oslava, je na trávě tabule s nápisem „gratuation“. Správně by na ni však mělo být napsáno „gratulation“. (Mr.Hudson)

• - Kurs sebeovládání je posledním filmem herečky Lynne Thigpen, která zemřela měsíc před jeho uvedením do kin. Film je věnován její památce. (Hejtmy)

• - Harry Dean Stanton se zde mihne v roličce starého slepce s holí. Stanton je nejlepší přítel Jacka Nicholsona a právě Nicholson mu tuto roli obstaral. (Karlos80)