Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

Tomulka

Daniel Day - Lewis je prostě herec s velkým H. Jeho mimika obličeje a hlavně ty pohledy jsou naprosto famozní. Nejlépe to zatím ukázal ve filmu Až na krev, ale v tomto případě měl rozhodně více prostoru pro vlídnější emoce. Nádherná a velmi dobře hrající Emily Watson k DDL pervektně hodila a tvořili tak pár s dokonalou chemií. Avšak problematika severního Irska zde byla pojatá dosti reálně teda spoň co mohu soudit dle dostupných informací (trošku z jiného úhlu než Krvavá neděle). Je to šílené, že se to pořád děje a že to tam pořád existuje ten konflikt. ()

gizi

Dlouho jde jen o mírně nadprůměrný film, ale závěr se podařil silně vygradovat, takže od 65% k 85%, celkově 75%. ()

pelegryna

Nejsem odborník na IRA, ale celkově mě snímek nudí .Špatný box a afekce herců mi přišla vzhledem ke zvolenému tématu velmi na škodu. ()

Von Kempelen

Mám rád filmy o boxu a o Severním Irsku taky. Z nějakýho důvodu jsem ale tenhle film hodně dlouho přehlížel a dostal jsem se k němu až s velkým zpožděním. O to příjemnějc jsem byl překvapenej, jak je The Boxer pěkně natočenej, boxerský mače jsou tady výborně nasnímaný. Samozřejmě tu nejde v první řadě o box, ten je na pozadí osobních příběhů, který se odvíjejí snad v tom nejmíň pochopitelným konfliktu, kterej se v nedávný době ve světě odehrával. Už podle jmen je jasný, že ve filmu nehrajou žádný absolventi, ale naopak ostřílený zkušený herci, který na svý role perfektně sednou. Takže i díky nim je to za pět hvězd. ()

Naive

Plné emocí, bezvýchodnosti, fanatismu, krásně zobrazený vztah mezi D.Day Lewisem a E.Watson. Strašně moc se mi film líbil, D.Day Lewis skvělý. ()

andy60

Box je zde spíše ve vedlejší roli, což je v tomto případě plusem. Celý příběh se točí okolo propuštěného vězně a jeho začlenění do společnosti, zmítané nenávistí dvou znepřátelených táborů. Je to stejně složité, jako opětovná snaha navázat milostný vztah s bývalou láskou. ()