poster

Boxer

 • USA

  The Boxer

 • Slovensko

  Boxer

Drama / Sportovní / Romantický

USA / Irsko, 1997, 113 min

 • baribal
  ****

  Sportovní drama moc ne, ale mnohem více klasické irské sociální drama. Když říkám klasické, tak myslím KLASICKÉ, žádné velké překvapení se nekoná, příběh stejný jako v mnoha jiných filmech o tom samém z Irska. Takže o originalitu taky prostě nezakopnete, na druhou stranu Day-Lewis a Watson jsou výborní a Sheridan špatné filmy netočí, hlavně když v nich hraje Daniel.(22.4.2013)

 • Šakal
  *****

  Předně,nenechte se zmást názvem snímku, o samotné téma BOX zde jde až v druhé řadě. The boxer je politický snímek řešící tolik vděčné téma IRA. Je to příběh belfastského boxera Dannyho Boye Flynna ( v podání EXCELENTÍHO - jako vždy Daniela Day-Lewise), bývalého člena IRA ,čerstvě propuštěného z vězení. Příběh o tom, jak těžké je udělat tlustou čáru za minulostí a začít žít " obyčejným životem ". Na pozadí toho všeho se odehrává milostný příbeh mezi Dannym a jeho láskou z dětství, v podání vynikající Emily Watson. Je to snímek, který se vám s každou další postupující minutou dostává čím dál tím více pod kůži a vy Dannymu i přes nepřízeň osudu přejete " naplnění snu". Nemůžu nezmínit úvodní píseň Oh Danny Boy..... nedokážu si jednoduše představit lepší pozvánku na následující okamžiky. Já byl chycen za srdce hned...... Po druhém shlédnutí zvedám na plné hodnocení!(18.11.2008)

 • FilmFan24
  ****

  Jednoduchý příběh se silným poselstvím! Drsný, syrový a přesto v jádru něžný film o zamilovaném boxerovi Danny Flynnovi (že Daniel Day-Lewis je v roli bravurní netřeba dodávat), který po 14 letech strávených ve vězení se vrací zpět domů do rozbitého Belfastu. Flynn jako bývalý člen IRA naráží na nepochopení okolí zvláště ve vztahu ke své osudové lásce Maggie (Emily Watson), která je už ale vdaná za uvězněného příslušníka IRA a má syna. Zajímavý pohled na násilím sužované Irsko z pohledu jednoho muže, který kdysi udělal chybu a chce vše napravit. Třeba boxem...Film doslova stojí a padá na Day-Lewisovi. Nakonec už dřívější spolupráce na filmu "Ve jménu Otce" v roce 1993 s režisérem Jimem Sheridanem dopadla více než skvěle.(16.2.2009)

 • mortak
  ***

  Bohužel film trpí schématickým rozložením rolí. Dobrý katolík chce mír, ten zlý je jednostrunně nenávistný až za hrob. Lewis připomíná hrdiny z knížek mého dětství - měli vždy zarputilý výraz v tváři, když šli jako tank za svým cílem. Film pozdvihuje z průměru jen nápaditá režie. A ten patetický závěr...no,no,no(16.9.2008)

 • Gilmour93
  ****

  „I'm not a killer, Maggie, but this place makes me want to kill.“ Zlé časy v Ulsteru, kdy člověk uprostřed toho všeho těžko mohl stát mimo a v nich uvězněná naprosto přirozená herecká trojice Day-Lewis, Watson, Cox. Sheridanův snímek možná trpí jistou žánrovou roztříštěností, ale raději sledovat milostné drama o boxu ze Severního Irska než sociální drama o koksu ze Severního Česka. Tím koksem myslím pochopitelně uhlí..(23.9.2010)

 • - Před natáčením trénoval Daniel Day-Lewis s mistrem světa Barrym McGuiganem, který tvrdí, že Day-Lewis by se teď boxem uživil. (c.tucker)

 • - Přestože se děj filmu odehrává v Belfastu, natáčelo se především v Dublinu. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace