poster

Boxer

 • USA

  The Boxer

 • Irsko

  The Boxer

 • Slovensko

  Boxer

 • Austrálie

  The Boxer

 • Kanada

  The Boxer

 • Velká Británie

  The Boxer

Drama / Sportovní / Romantický

USA / Irsko, 1997, 113 min

 • emma53
  ****

  Ještě pár filmů a Lewisek půjde na chvilku ke mně domů do topky. Tady byl opět senzační a jsem ráda oproti mužskému pokolení, že tam zase tolik pudrovaček nebylo. Je to umění, naházet do jednoho mixéru, kýbl romantiky, boxu a nenávisti mezi proti protestanty a katolíky v poměru, který ve výsledku chutnal i když ta hořkost z nesmyslných nesvárů přece jen chvíli zůstane na jazyku. Jimovi se povedlo zapůsobit na tu správnou strunu našich emocí a za to mu patří díky.(7.3.2015)

 • Faidra
  *****

  Oh Danny Boy, the pipes, the pipes are calling from glen to glen, and down the mountainside, the summer's gone and all the flowers are dying, 'tis you, 'tis you must go and I must bide... Nejen kvůli jménu hlavního hrdiny i jeho představitele mi tahle píseň zní neúnavně v uších celou dobu stopáže a ještě dlouho po závěrečných titulcích a když jsem u Ve jménu otce nabádala k tomu, abyste zapomněli na Shawshank a Monte Crista, budu znovu protivná a vyzvu vás, abyste u příběhu jednoho kluka z ringu a jeho úsilí o normální život a lásku zapomněli na Rockyho. Tohle není decentní americká pohádka (nic proti Rockymu), tohle je syrová irská balada, obírající až na kost a vytírající veškerou špínu belfastských ulic s pečlivostí metaře usilujícího o překročení normy. Sheridanovu (a Day-Lewisovu) irskou trilogii netvoří hezké a příjemné filmy, po kterých by se vám blaze usínalo, ale přemýšlet vás donutí určitě, takže prosím žádné předčasné házení ručníku do ringu. Když jsem se kdysi ptala jednoho svého náhodného známého, pocházejícího ze stejného města jako Danny Boy Flynn, jaké jsou skutečné vztahy mezi znesvářenými obyvateli Smaragdového ostrova, řekl mi dost udiveně, že stejné jako kdekoli jinde - že většina lidí nechce nic než klid a mír, protože obyčejní lidé nebývají nepřáteli jiných obyčejných lidí. Nepochybně, ale fanatismus, beznaděj a ponížení dokáží tvořit rozdíly i tam, kde žádné nejsou ("I'm not a killer, but this place makes me want to kill") a výsledky zná mnohý z nás na vlastní kůži. Boxer nepotřebuje mnoho kol na to, aby vás knokautoval a díky Day-Lewisovi (netroufám si posoudit jeho boxerské dovednosti, ale jeho pravému háku bych se vyhnula obloukem, naproti tomu jeho mistrovství mě nutí notovat si další úryvek z úvodní písně, a sice "Oh Danny Boy, I love you so") a všem dalším zúčastněným se necháte složit bez reptání.(13.4.2008)

 • Šakal
  *****

  Předně,nenechte se zmást názvem snímku, o samotné téma BOX zde jde až v druhé řadě. The boxer je politický snímek řešící tolik vděčné téma IRA. Je to příběh belfastského boxera Dannyho Boye Flynna ( v podání EXCELENTÍHO - jako vždy Daniela Day-Lewise), bývalého člena IRA ,čerstvě propuštěného z vězení. Příběh o tom, jak těžké je udělat tlustou čáru za minulostí a začít žít " obyčejným životem ". Na pozadí toho všeho se odehrává milostný příbeh mezi Dannym a jeho láskou z dětství, v podání vynikající Emily Watson. Je to snímek, který se vám s každou další postupující minutou dostává čím dál tím více pod kůži a vy Dannymu i přes nepřízeň osudu přejete " naplnění snu". Nemůžu nezmínit úvodní píseň Oh Danny Boy..... nedokážu si jednoduše představit lepší pozvánku na následující okamžiky. Já byl chycen za srdce hned...... Po druhém shlédnutí zvedám na plné hodnocení!(18.11.2008)

 • Morholt
  ****

  IRA a box, má oblíbená témata nejen na filmovém plátně, takže se na Boxera nemůžu dívat zcela objektivně. Tady byl sice box sice věcí spíše zástupnou a zápasy nepatří k těm lépe nasnímaným, ale příběh z doby intenzivních mírových jednání a postupného odzbrojování IRA mě chytil. I když, co si budem povídat, hlavní postava Danny Flynn je až příliš umanutý správňák. Ale Sheridan tuhle ne nějak extra dobře napsanou postavu dokázal dobře podat, na čemž samozřejmě lví podíl i Daniel Day-Lewis, jemuž spolupráce s krajanem svědčí. Výborná byla i Emily Watson v jedné ze svých nejlepších rolí, pochopitelně Brian Cox a v neposlední řadě Ken Stott. Jsou sice lepší IRA filmy, ale i tenhle měl něco do sebe. 75%(26.9.2014)

 • nascendi
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie. Nebyť gudaulina, určite by som oň prišiel (má "iba" 75 %). Napriek vďake za sprostredkovanie však s ním nemôžem súhlasiť, že je to film o jednej nešťastne zemi a nešťastnej dobe. Ja ho vnímam ako film o ľudskej zlobe, fanatizme, túžbe po dominancii a tieto vlastnosti nie sú viazané na konkrétnu zem. Stačí hocikde dodať trochu náboženského, nacionálneho alebo rasového agaru a Severné Írsko bude aj tam, kde by ho nikto nečakal. Film je veľmi dobre nakrútený a zahraný, realistický, ponúkajúci množstvo námetov na zamyslenie, doprevádza ho výborná hudba, ktorá znie v ušiach aj po záverečných titulkoch a spoločne s Krvavou nedeľou a V mene otca tvorí trojicu filmov, ktoré treba vidieť, aby sme mali predstavu ako to vyzerá po prekročení Rubikonu. Takže s Boxerom mám iba jeden problém - prečo som mu nedal plný počet hviezdičiek. Iba preto, aby som mal dôvod ho vidieť ešte raz.(5.7.2011)

 • - Přestože se děj filmu odehrává v Belfastu, natáčelo se především v Dublinu. (skudiblik)

 • - Před natáčením trénoval Daniel Day-Lewis s mistrem světa Barrym McGuiganem, který tvrdí, že Day-Lewis by se teď boxem uživil. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace