poster

Boxer

 • USA

  The Boxer

 • Irsko

  The Boxer

 • Slovensko

  Boxer

 • Kanada

  The Boxer

 • Velká Británie

  The Boxer

 • Austrálie

  The Boxer

Drama / Sportovní / Romantický

USA / Irsko, 1997, 113 min

 • Aidan
  ***

  Zajímavé okénko do severoirského konfliktu, do iracionálních, hluboko zakořeněných nenávistí, z nichž těžko vybřednout. V jinak poměrně realistickém filmu mi však překážela tu fráze, tady zas patetická scéna, jinde šablonovitá postava. A navzdory dobrému herectví Daniela Day-Lewise a Emily Watsonové jsem se do jejich postav nedokázal dostatečně vcítit a trochu se nudil. Romantické téma, které vposledku staví citovou věrnost po léta zamilovaných nad věrnost manželskému slibu, dle mého také neústí šťastně. Útěk hrdinů ze světa politických a náboženských předsudků k ideálu vlastního, soukromého, sekulárního štěstí je pochopitelný, ale vede z bláta do louže. V závěru jsem se tak nemohl ubránit myšlenkám na uvězněného manžela, o němž happy end mlčel.(3.3.2009)

 • Falko
  ***

  Jim Sheridan natocil aj lepsie filmy, na ktore nikdy nezabudnem, ako napriklad na dramu VE JMENU OTCE (1993), v ktorom si taktiez zahral Daniel Day-Lewis a v ktorom ukazal este väcsi herecky talent, ako v tomto filme. Tym ale nechcem povedat, ze by bol Boxer na zahodenie. Bavil ma tiez, pretoze problematika nacionalistickej IRA - teda Irskej republikanskej armady alebo nenavist medzi protestantmi a katolikmi je zaujimava tema a zaroven aj zamyslenie sa nad tym, ze extremny nacionalizmus neprinasa v ziadnej krajine nic dobre a rozostvava proti sebe ludi, ktori by chceli v klude a pokoji zit, ale nie je im to dovolene... 27.05.2010 ______ Daniel Day-Lewis - (Danny Flynn) +++ Emily Watson - (Maggie) +++ Brian Cox - (Joe Hamill) +++ Maria McDermottroe - (Betty) +++ David McBlain - (Sean) +++ Ciaran Fitzgerald - (Liam) +++ Produkcia: Jim Sheridan +++ Hudba: Gavin Friday, Maurice Seezer +++(27.5.2010)

 • genetique
  ****

  Veľmi hodnotný príbeh po všetkých stránkach, režisérsky, herecky a technicky zvládnutý po všetkých stránkach. Odfajkol som si ďalšieho bezchybného Day-Lewisa. Napätie a lepšie zdramatizovanie počas deja (záver je dokonalý), by filmu vyniesli aj piatu hviezdičku. Inak ale nemám čo vytknúť. 85%.(23.6.2009)

 • Maynard.
  ****

  Tak když se nám letos rozloučil D.D.Lewis se svou kariérou (bohatou 3 oskary, prozatím), tak sem si řek, že skouknu za svůj život všecky jeho filmy, kterých nejsou mraky. Tady sem si třeba myslel, že se bude hodně boxovat (podle názvu sem jako usoudil :o) ). Ale není tomu tak. Spíš je to výpověď o tom, jak to dříve fungovalo v Irsku, kterýmu "vladla" IRA a kde panoval strach z výbuchů. Jo, asi tak 3 zápasy se tady odehrály, ale fakt hodně krátký. Proto nechápu, že se Lewis učil dlouze boxovat, když tady bylo těch fightů tak málo. U nás sme měli koumouše a v Irsku protestanty a katolíky, armádu a IRU. Takže kde se vlastně žilo líp? Od Lewise sem přecijen zvyklej na výraznější a zapamatovatelnější role, než je tahle. Ale i tak respekt hochu! :o)(6.3.2018)

 • Carlossss
  ***

  Tak tady nejde ani tak o to, že by se mi film nelíbil, ale o to, že se mi netrefil do nálady... a u takových filmů, jako je Boxer je dvakrát tak důležité, usedat k němu v pohodě. Jinak to ovlivní celkový náhled. Což se u mě bohužel stalo. Nicméně DDL byl skvělý... a boxerské scény byly taky dobře zmáknuté. V budoucnu dám určitě ještě šanci. Zatím 60%.(22.1.2009)

 • - Přestože se děj filmu odehrává v Belfastu, natáčelo se především v Dublinu. (skudiblik)

 • - Před natáčením trénoval Daniel Day-Lewis s mistrem světa Barrym McGuiganem, který tvrdí, že Day-Lewis by se teď boxem uživil. (c.tucker)