Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh belfastského boxera, propuštěného vězně a vojáka IRA Dannyho Boy Flynna (Daniel Day-Lewis), který se po čtrnácti letech ve vězení vrací domů, usiluje o návrat do normálního života a rekapituluje svůj vztah k bývalé lásce (Emily Watson). Ta je ovšem nyní vdaná za jiného uvězněného člena IRA. Danny boxuje a v jeho rohovnickém centru se scházejí jak protestanti, tak katolíci. Sektářské násilí však této idylce nedopřeje dlouhého trvání...Žánrově jde o politické drama jednotlivce, zapleteného do soukolí historických událostí a zároveň velmi střídmě vyprávěný milostný příběh. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (138)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Zajimavej film, ale prislo mi, ze se tak trochu nemohli tvurci rozhodnout, jesli vypravet o vztahu boxera s bejvalou pritelkyni, o pomerech v Anglii, IRA a nebo o boxu a je z toho takovej spletenec vseho dohromady, ale musi se uznat, ze se to povedlo skloubit dobre. K tomu tu je perfektni obsazeni, predevsim Watson a Day-Lewis, kterej vypada fakt hodne ve forme a boxersky zapasy jsou natoceny hodne slusne. Slusny drama, ale na 5* nebude. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Hodně silný příběh o boji proti fanatismu a nenávisti. Někdy se ptám v jaké době žijeme, že stačí pár šmejdů, kterým zcela zjevně nebyl do hlavy dodán rozum a dokáží plamen nenávisti přenést ze svého srdce mezi ulice, města, země či dokonce kontinenty. Ano, zažehnout nenávist jde v dnešní době snad ještě snadněji než dříve, stačí slovně obratný politik, gesto nebo čin a už to jede, a pří veškeré lidské "dokonalosti" se stále nedaří tyto "nenávistné jízdy" včas zastavit. Opravdu pořádnou silou myšlenek se do mě trefoval Boxer. Určitě tomu příspěly i hodně dobře natočený scény z belfastských ulic, přišly mě dost autentické. Samozřejmě lví podíl na silném prožitku z filmu mají herci. Zejména Daniel Day-Lewis si mé pochlebování zaslouží, protože to, jakým způsobem on své postavy umí ne zahrát, ale přímo dostat do divákova srdce je něco fascinujícího a naprosto vyjímečného. Jeho boxer mě dal ránu, která nebolela mé tělo, ale mou duši. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ira film s Danielem Day - Lewisem, kterému sekunduje Emily Watson a Brian Cox? Ano to je přesně Boxer. Drama z prostředí belfastu ukazuje život a utrpení tamních lidí. Jejich mentalita je někdy až šílená, ale film ukazuje, že i v blázinci má někdo chladnou a rozumnou hlavu. Jim Sheridan je zvlaštní režisér s vlastním stylem, který ve svých filmech má rád Daniela Day- Lewise. Ten patří mezi herce, kteří roli dají všechno a všechny jeho postavy byli opravdu dokonale zahrané a nejde jinak než obdivovat tohoto geniálního herce. Emily Watson je moc dobrá herečka a nese také jistý kus filmu na sobě. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Je to jeden z těch filmů, v jehož průběhu nejsou žádné efektní scény nebo laciné vyvražďování. Chytne vás ani nevíte jak. Skvělý Daniel-Day Lewis a Emily Watsonová. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti, ale závěr to rozhodl za mě. Napodruhé je to o o dost slabší, ale na pěti zůstávám už jen proto, že jsem se dozveděl dost o tom, jak to v Irsku vypadalo. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Další z vynikajících "IRA" filmů. O Danielu Day-Lewisovi a Emily Watsonové nemá cenu se zbytečně rozepisovat, pouhá jejich jména zaručují vysokou kvalitu snímku. Příjemně mě překvapil Gerard McSorley v roli Harryho. Sice se říká, že hrát záporáka je to nejjednodušší v herecké branži, nicméně on se v tom opravdu vyžíval a skoro se svým známějším kolegům vyrovnal. Nemá cenu tady polemizovat nad příběhem a rozebírat, kdo má z obou znesvářených táborů větší nebo menší vinu, každopádně je ale jisté, že jde o velmi kvalitní snímek, který z hlavy jen tak lehce nevymizí. Jen malá výtka na závěr - ta poslední otázka (ptá se voják) a poslední odpověď (odpovídá Watsonová) už ve filmu být nemusely, jsou zcela zbytečné a totálně klišovité. Jinak je to bez chyby. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Před natáčením trénoval Daniel Day-Lewis s mistrem světa Barrym McGuiganem, který tvrdí, že Day-Lewis by se teď boxem uživil. (c.tucker)
  • Přestože se děj filmu odehrává v Belfastu, natáčelo se především v Dublinu. (skudiblik)

Reklama

Reklama