Nikdo nemůže ukrást takový balík a zůstat přitom naživu... Bývalý letecký akrobat Charley Varrick v podání Waltera Matthaua představuje hlavu kriminálního gangu, který v přestrojení vyloupí zapadlou městskou banku v Novém Mexiku. Zdánlivě dokonalý plán ale dostává vážné trhliny ve chvíli, kdy policejní hlídka na místě činu odhalí kradené auto. Během přepadení banky se strhne smrtící přestřelka, která si vyžádá několik obětí. Při zběsilé automobilové honičce je navíc vážně postřelena Charleyho manželka Nadine, která mu později na následky zranění umírá v náruči. Z celé akce tak vyvázne naživu pouze Charley a nevyzpytatelný výtržník Harman. Naléhavost celé situace ještě umocní zjištění, že pobočka banky představovala velkou pračku špinavých peněz a podařilo se jim zmocnit pořádného balíku. Charley okamžitě vytuší, že horké peníze patří mafiánům, kteří je budou chtít dostat za každou cenu zpět. Dvojice bankovních lupičů na útěku sice nalezne dočasné útočiště v obytném přívěsu za městem, jenže v patách jsou jim policisté i elitní profesionální zabiják ve službách mafie. Charley moc dobře ví, že z Nového Mexika se jen tak živí nedostanou. (Česká televize)

nanamarak1

Povedený thriller, který i přes délku nenudí. Matthau v netradiční roli potěší, protože i když je to hajzl, tak většina ostatních postav jsou hajzlové jěště vetší. A jakmile dojde na akci, je dobře natočena. Siegel točil v té době samé pecky. 80% ()

brasek

Walter Matthau sa mi absolútne nehodí ako hlavná postava do tohto príbehu. On je pre mňa herec bez charizmy. Príbeh však pobavil, aj keď je to celé "pritiahnuté za uši". ()

Heywood

Takový ten poučný film: Okrást mafii je nebezpečné, na náhody nevěří. Poučné pro mafii: Je lepší se dohodnout a vzít si prachy zpátky, jinak nakonec není nic. To je o tom kompromisu a mnohdy úkorných zásadách. Takže podařená gansterka své doby s "mladým mužem", který jako by vypadl z dnešních dnů: Prachy a prachy a užívat si... Jiné hodnoty nezná. Policajti nejsou až tak blbí, jako dnes, rasismus je zastoupen a rasista potrestán. Doba ještě neměla LGBT1. a jiné, zato tu byl bordel, drogy, špinavé peníze, a protože jsou tu pořád, tak by bylo dobré věnovat se jim nejen ve filmu. Herecký výkon Matthaua byl stále stejný jako jinde, pro mě vždy jen podivný průměr, ostatní herci do počtu film nezkazili a tak dám 65% a celkem spokojenost na tím, co se před padesáti lety točilo. Nehrálo si to na umění, ale dívat se na to dalo a dá i dnes. ()

PTuranyi

Dobrá gangsterka, v ktorej sa drobný bankový lupič s partiou dostane do problémov, pretože ukradne z banky peniaze mafie. Dnes žiadny prevratný námet, ale pred 50 rokmi... Produkcia je výborná a tých 50 rokov na atmosfére filmu nie je takmer vôbec vidieť. Tá je podporená skvelou hudbou Lala Schifrina a v neposlednom rade dobrými hereckými výkonmi. Hlavne Walter Matthau, ktorého som mal konečne príležitosť vidieť v inej úlohe ako komickej. 75% ()

Feacher

Strašně příjemný film na filmový večer. Má to nápad, je to skvěle napsané, hlavní role do toho skvěle, gentlemansky zahrané. Molly i Charley, dokonalost... svižné, nepřeplácané, akorát dlouhé a baví to celou dobu... nechápu, že jsem na něj nenarazil dřív... Super! ()

Ardath

Pořádná kriminálka plná napětí a akce. Můj velký oblíbenec Walter Matthau je jako vždy skvělý, tentokrát ve velice cool a sympatické roli s plnou kapsou dobrých hlášek. Prakticky hraje to, co jsem u něj vždycky chtěl vidět. Paráda! ()

BGH

Solidně natočená krimi klasika. Poměrně předpokládatelný děj táhnou herci, režie, výprava i hudba. Přestože film nenabízí v zásadě nic originálního, je to určitě pěkná podívaná... ()

Stefi_836

Některé pasáže jsou natočeny nudně a nezáživně hlavně díky režii a špatným dialogům a některé jsou zdlouhavé a zbytečné. Naštěstí je jich málo. Ale přesto je to je to takový klidný krimi thriler a čekáte, kam film bude směřovat. Konečná pasáž to zaokrouhluje nahoru na 4*. ()

Clowie

Krásně normální film. Někdo někam přijde, něco udělá nebo řekne, jiný mu odpoví. A tak to jde dál, scéna za scénou, normálním tempem - není to pomalé a rozvleklé a neběží to jak o závod, že člověk nestíhá sledovat, co se děje. Je rozumět, co kdo říká. Nerozbíhá to srdce zběsilým hlukem vydávaným za filmovou hudbu nebo divokými střihy a záblesky, naopak hudba film pěkně doplňuje. Všechny postavy jsou zajímavé a uvěřitelné, no, někdy trochu předvídatelné. Walter Matthau si tu střihnul netypickou roli zločince a dobře mu v ní bylo. Líbili se mi i další ve vedlejších rolích, od profesionálního zabijáka Mollyho, který se k lidem nevlamuje násilím, ale zdvořile o to požádá s uvěřitelnou historkou, přes místního šerifa, který přes své vcelku skromné možnosti nepochybuje, že lupiče a vrahy dostane, po šarmatní bordelmamá, která poskytla Mollymu ubytování, a Číňana, který ho poslal místo sebe sebrat auto dlužníkovi a s potěšením jeho akci sleduje. A neodolatelná je všetečná sousedka - stará paní, která má problém s mlékařem, při sbírání kamenů si zpívá dovádivou písničku (vem mě do jetele, polož mě a pomiluj), aby nakonec bez mrknutí oka za rozbřesku sledovala zátah policie na sousedy, pohodlně usazená v křesílku. K tomu originální souboj na závěr. Dobře se na ten film dívalo. ()