Nikdo nemůže ukrást takový balík a zůstat přitom naživu... Bývalý letecký akrobat Charley Varrick v podání Waltera Matthaua představuje hlavu kriminálního gangu, který v přestrojení vyloupí zapadlou městskou banku v Novém Mexiku. Zdánlivě dokonalý plán ale dostává vážné trhliny ve chvíli, kdy policejní hlídka na místě činu odhalí kradené auto. Během přepadení banky se strhne smrtící přestřelka, která si vyžádá několik obětí. Při zběsilé automobilové honičce je navíc vážně postřelena Charleyho manželka Nadine, která mu později na následky zranění umírá v náruči. Z celé akce tak vyvázne naživu pouze Charley a nevyzpytatelný výtržník Harman. Naléhavost celé situace ještě umocní zjištění, že pobočka banky představovala velkou pračku špinavých peněz a podařilo se jim zmocnit pořádného balíku. Charley okamžitě vytuší, že horké peníze patří mafiánům, kteří je budou chtít dostat za každou cenu zpět. Dvojice bankovních lupičů na útěku sice nalezne dočasné útočiště v obytném přívěsu za městem, jenže v patách jsou jim policisté i elitní profesionální zabiják ve službách mafie. Charley moc dobře ví, že z Nového Mexika se jen tak živí nedostanou. (Česká televize)

vitekpe

Paradni krimoska s atmosferou, kterou mam rad. Jedine male minus, ktere bych za sebe mel je to, ze Matthau mi do hlavni role nesedi. Tam mel byt ten Clint... ;) ()

Jiří K.

Jedna z nejlepších amerických kriminálek. Někdy by ji měli v TV zopakovat jako porovnání k tomu, co se točí dneska. ()

Han22

Skupina lupičů vyloupí malou banku v zapadákově a získají mnohem víc než čekali. Jednalo se prádelnu mafie a po jejich stopě se vydává kromě policie i mafiánský hitman. Celkem obyčejný námět i zpracování bez nějakých výraznějších scén či akčních sekvencí. Na druhou stranu začátek je skvělý, nenudí to, Matthau mě podruhé dokázal, že žánr krimi mu sedí možná líp než komedie a i ti vedlejší herci - Robinson či Baker byli slušní. Slušně vypointované finále. S odstupem 2 dnů 3*, na ty 4* co jsem dal původně to bylo prostě moc obyčejné. ()

aLPaC

Jak tu někdo píše: Drsné krimi, které se dnes už bohužel netočí. Je tomu tak, drsná až surová 70's, kde nechybí drsní macho záporáci, pískání na krásné ženy a naopak chybí politická korektnost jsou už bohužel dávno pryč. Tak jsem rád, že jsem tento film dnes viděl a přiznám se, že nechápu, proč se jedná o u nás neznámý snímek. Jedná se totiž o skvělou podívanou od začátku do konce se skvělým scénářem, výtečnou režií, nádhernými lokacemi a solidními herci. Plný počet hvězdiček nedávám jen za dnes již některé úsměvné scény, kde se postavy chovají ne úplně chytře. ()

MickeyStuma

Přestože se jedná o nedoceněnou klasiku, je film řazen mezi dvacet nejlepších neo-noirových thrillerů 70. let. A je to film, z něhož se v pozdějších desetiletích hodně čerpalo, i když odkazuje na některé starší filmy o bankovních loupežích. A to je jeden z důvodů, proč je příběh a zejména charaktery postav dnes poměrně známé a vývoj děje do značné míry předvídatelný. Role bankovního lupiče se s chutí ujal Walter Matthau v domnění, že se tak zbaví nálepky komediálního herce. V době svého uvedení však film neměl zrovna na růžích ustláno. Mezi režisérem Donem Siegelem a Walterem Matthauem vznikly spory a zejména Matthau se o filmu nevyjadřoval příliš pochvalně. Studio Universal nakonec o film ztratilo zájem a brzy byl stažen z kin. Z dnešního pohledu se však jedná o vynikající filmařský počin Dona Siegela, který navazuje na jeho mimořádně úspěšný film s Clintem Eastwoodem Drsný Harry (1971). Siegel byl zkrátka úspěšný, a tak je osudu tohoto filmu věčná škoda. Matthau tedy v neobvyklé roli lupiče a drsňáka. Už to je samo o sobě přitažlivé. Navíc když bankovního lupiče nehledá ani tak policie, jako spíš mafie, které uloupené peníze patřily. Takový námět vždy vzbudí určité divácké sympatie a zvědavost. ()

Denny

Povedený film o tom, když bankovní lupič vyloupí banku, kde měl peníze zločinecký gang.Matthau je ale chytrý lupič... ()

bakeero

Co jsem čekal, to jsem dostal; 70´s oldschoolovku, jejíž hlavní zbraní nejsou zběsilé honičky nabité CGI efekty, ale poctivý příběh. Ten ubíhá pomalu, ale za to s těžkotonážností neodvratitelného. A ten znervózňující závěr v posledních sekundách? Super! ()

dogma97

Jo jo, klasika je klasika. Občas sice trochu zdlouhavá a těžkopádná, ale milá. Jediné, co taťuldovi Walterovi nebaštím, je rádoby odlehčující scéna, ve které coby neodolatelný chlapák sklátí sličnou sekretářku na oranžové letiště - ale to je opravdu malá kaňka. 70% ()

Lilien

slušná kriminálka akých bolo v 70- 80 rokov dosť. Slušná akcia ktorá nenudí a plynule dospeje až k svojmu koncu. No ta naháňačka lietadla s autom bola trochu no neviem ale bola súčasťou slušného plánu hlavného hrdinu ()

dkas

Slušná stará klasika, bez kladných hrdinů. Nicméně ten závěr mi úplně nesedl. Parádní honička s autem a letadlem. ()

Amonasr

Walter Matthau v nezvyklé gangsterské roli, kterou ale zvládl se stejnou odzbrojující nonšalancí jako ty komediální. Napínavé a poutavé krimi klasického střihu, i když bez různých extravagantních kousků za hranicí uvěřitelnosti se to taky neobešlo. Ovšem v ještě snesitelné míře na rozdíl od většiny těch současných. ()

Duke90

Poctivá klasická kriminálka kde myš Jerry (Charlie Varrick) svým jednáním neúmyslně vydráždí kocoura Toma (Mafie) a musí co nejrychleji, a zároveň co nejbezpečněji, vyvinout snahu se ztratit Tomovi z dohledu a pokud možno ne úplně s prázdnou kapsou na myším kožíšku. Tomův nejostřejší dráp je totiž chladný Joe Don Baker, který rozhodně nemá v úmyslu polevit ve svém pátrání. Naštěstí má Jerry natolik velkou dávku vrozené inteligence, aby zvládl "bruslit" dostatečně dlouho a vyhnul se přitom kulce v hlavě. Závěrečný střet Jerryho v letadle s Tomem v autě řadím mezi nejnapínavější a nejlépe natočené scény v historii filmu! 4,5* ()

tatopulos

Nejsem obdivovatel Dona Siegela ani Drsného Harryho, ale toto je prostě parádní biják. A konec filmu- to je prostě frajeřina. ()

Locksley

Koukám na to a říkám si v jakým filmu vykradli banku v Tres Cruses? Tou předělávkou jsou 2 zbraně. Matthau jako klidnej řízek dobrej. ()

ostravak30

To už Walterovi Matthau bylo přes padesát, když zde ztvárnil geniálního lupiče majícího plán prakticky na každou situaci. Ať se děje co se děje, on si umí poradit. Film, který má tempo, spád a vždycky dokáže překvapit nápaditostí a zvolenou cestičkou. Tady to fakt nekončí, dokud to nekončí, protože tvůrci dokáží pokaždé diváka překvapit dalším zvratem. Skvěle napsané a ještě líp zahrané. ()

Meinhart

Svkvělé scénky jako např. honička auta s letadlem nebo postarší sousedka pozorující obklíčení přívězu z pohodlí houpacího křesla a po skončení akce s úsměvem prohodí k policajtům, že se mohli zeptat, jestli někdo je doma, protože nebyl. Čtyři hvězdičky ale hlavně za skvělý výkon Waltera Mathaua. ()