Na humoru se mi vždycky líbila ta vlastnost dělat si prdel i z doby, kdy to prdel vlastně vůbec nebyla. A Černí baroni jsou hrozná prdel. A ač by se to na první pohled nezdálo, inteligentní prdel. Sice to ke konci začíná trochu kulhat a rozsypávat se více, než by bylo zdrávo, ale poslední scéna s Mazurkem mě dojímá i po tom takřka čtvrtstoletí. Jen škoda, že už si nazpamět nepamatuji tu báseň Vám z Wallstreetu. Ve škole jsme ji dávali k dobru často.(2.2.2015)

Tak, ako Švandrlík zvláštnou optikou načrel do problematiky pétepákov, tak aj Sirový iba náhodným výberom zabŕdol do Švandrlíkovej predlohy. Takže o žiaden pomník, ani žiadnu pamiatku tým, čo slúžili u pomocných technických práporov určite nejde. Ani náhodou. Ide o hláškami zaplnený film, ktorý sa chvíľami rozpadá do tak nesúvisiacich epizód, že vo mne evokoval odsudzované Kameňáky. Postavy lampasákov sa Sirovému vydarili. Okrem excelujúceho Donutila sú výborní aj Landovský, Postránecký a Poloczek. Dvořák je tam navyše, jeho postava vôbec nezapadá do ladenia filmu. Vojaci hraní úspešnými, ale predsa len pristarými hercami sa príliš nevydarili. Obzvlášť vychvaľovaný Vetchý sa pohyboval na míle ďaleko od mojej knižnej predstavy Kefalína. Úspešnosti filmu sa vôbec nečudujem. Hlášok je tam požehnane a úspech nemôže obísť film, v ktorom si aj tí najjednoduchší diváci nájdu hlúpejších od seba. Jedny z najslabších troch hviezdičiek.(24.6.2011)

• Dudek

Kniha je blbost a film není o moc lepší. Abych se přiznal, jen jsem se nudil a vtipy, či spíše pokusy o ně, mě místo rozesmání spíše naštvaly. nechápu, jak se to vlastně může tolika lidem vůbec líbil a už vůbec nerozumím, co je na tom tak kultovního. Hlášky, které zlidověly jsou další věcí, která jde naprosto mimo mě. Rozhodně jedna z nejhorších postkomunistických komedií.(18.4.2006)

Pan Landovský je takovým hercem, že i z těch svých pár štěků je patrné, že je to opravdu pan herec. Vynikající Vetchý a Donutil, drzej Kraus, ohromující Rösner a kupodivu také kvalitní Podhůrský. Landa, to je kapitola sama pro sebe- je to řízek. No a pak se nesmí zapomenout na soudruha Jasánka, to byl ten největší typan roty. Jednoznačných 5*...(27.12.2007)

• Aelita

Řekla bych, dost slaboduché a narychlo splácané ... včetně hereckých výkonů. I když chápu, že obzvlášť na začátku 90. let tento film byl pro mnohé symbolem a naplněním úlevy a zpětného zadostiučinění. Ono, když již je to možné a povolené, odváží se a odváže se konečně každý. Ne že bych obecně byla odvážná já. Jen tu svobodu nespojuji s posmíváním se omezencům a kariéristům ve stylu a duchu IV. cenové skupiny. Také jsem zvědavá, jak budoucí generace budou vnímat nás a naši dobu.(14.6.2011)

• - Hostinec, ve kterém se zastavil generál na inspekci a před nímž se srazil s Kefalínem, se nachází v Nepomuku na nám. Augustina Nemějce. (hippyman)

• - I ve skutečnosti sloužil zámek Zelená Hora v letech 1951 - 57 jako kasárna Pomocných technických praporů. Armáda měla zámek ve vlastnictví až do roku 1990 a od roku 2002 patří zámek obci Klášter. (hippyman)

• - Snímek se může pyšnit přízviskem nejúspěšnější titul prvního období privatizované kinematografie. (Cheeker)