Této minisérii dominují výborné herecké výkony - nad všemi ční odporný David Suchet (to, jak se cpe a přitom mluví, je tak neuvěřitelně nechutné, že snad ani není možné, jak to David zahrál), ale i ostatní jsou výborní - floutek M. MacFadyen (jak leží v posteli a kňourá nebo se nechá chovat od matky), citem překypující C. Murphy, psychopatka Miranda Otto nebo trochu hysterická Francouzka S. Henderson. Minisérie má dobrý spád, ale to téma mě prostě nezaujalo, pěkný tunel a spousta lidí, kteří se v naději na snadné zbohatnutí na ten tunel obrátí, mi není blízké. Společenské změny a vztahy některých postav se podle mě tak nějak k onomu hlavnímu tématu úplně nehodí.(1.2.2013)

Snad vůbec nejlepší britský seriál, který jsem viděla v posledních dvou dekádách. Pronikavý, ironický, jdoucí do sociální a psychologické hloubky. Příběh z 19. století, v němž až příliš dobře divák pozná mnohé z dneška, zejména čachry lichvářského bankéře a hochštaplera Melmotta. Jsem vážně zvědavá, zda se ČT někdy tohle odváží uvést na obrazovku (snad v pozdních nočních hodinách).(12.12.2012)

Nejlepší britský seriál, který jsem kdy viděla ! David Suchet je především Hercul Poirot- to bezpochyby, ale díky tomuhle seriálu je pro mě i Melmottem. Zahrál ho tak úžasně... kam se na něj hrabe ten Belgičan !(6.1.2013)

• pipapa

Židovské spekulace a podvody, na něž téměř všichni nejprve naletí, pak je prokouknou a neskončí to samozřejmě dobře. K tomu pár komplikovaných milostných románků, posedlost karbanem a železnice, která kvůli spekulacím zůstává jen na papíru, ale nakonec se přece jen bude stavět...Pořád jedno a to samé dokola, otravné, minimum zajímavých momentů, pouze nezábavné dialogy, žádná akce...Ne všichni dopadnou dle svých představ a přání, ale konečný výsledek je přece jen možné nazvat - červená knihovna.(27.1.2018)

Pokud jste ulítlí na adaptace klasické BBC, tohle si nesmíte nechat ujít! McFayden jako dokonalý blb, Shirley Hederson je naprosto úchvatná jak dokáže dojmout i pobavit a pak tu máme také Davida Sucheta, který naprosto nemá konkurenci. Škoda, že naše ´ klasická´ a ´ na všechny generace zaměřená´ ČT nejenom, že neumí takovýhle majstrštyk natočit, ale ani dokonce odvysílat místo těch s r a č e k co normálně dává. Ach jo, jěště že máme to youtube, ale ti co neumí anglicky až tak dobře, mají smůlu.(18.11.2012)

• - Seriál vyhrál z osmi nominací tři televizní ceny BAFTA - za nejlepší seriál, nejlepší make up a účesy a za nejlepší produkci. Výkon Davida Sucheta ocenila společnost udělující Broadcasting Press Guild Awards nejlepší cenou a zároveň celému seriálu udělila ocenění nejlepšího dramatického televizního seriálu roku. Této pocty se seriálu dostalo i při udělování cen TRIC. (Morien)