Mladý doktor Hájek dlouho marně hledal zaměstnání. Štěstí se na něj ale přece jen trochu usmálo - vyhrál soutěž o nejlepší reklamní slogan, kterou vypsal továrník Bárta. Cenou je pobyt v luxusním horském hotelu. V téže době odjíždí do stejného zimního střediska i Bárta, z rozmaru se ovšem rozhodne použít falešné jméno a vydávat se za chudáka. Není tedy divu, že se personál hotelu při ubytovávání těch dvou hostů splete. Nemajetnému mladíkovi se dostává všemožných poct a úsluh, továrník se choulí v kamrlíku bez topení. Navíc se ještě na scéně objeví Bártova roztomilá dcera, a tak na sebe všemožné komplikace nedají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

Rodin

Snad bych dal i 4*, ale to jen z mého nadšení nad brutálním kapitalistou Haasem a nebylo by to fér. Film je plný výborných hlášek (to je nějakýho vrtění...) a scén, ovšem jako celek drží pohromadě jen silou divákovy vůle. ()

Petus

Tak tenhle film mám opravdu ráda (dokonce mi v něm nijak zvlášť nevadí ani většinou docela otravná Ferbasová) byť má trošku kýčovitě jednoduchý scénář, on ostatně nápad milionáře vydávat se za chudáka opravdu nijak převratný není. H. Haas spolu s J. Plachtou mi to totiž spolehlivě vynahradí, protože z něj dokázali udělat opravdu nad očekávání zábavnou podívanou. ()

IvonaK

Některé prvorepublikové filmy jsou dobře propracované a proto jim dávám čtyři hvězdičky. Bohužel Tři muži ve sněhu je bohužel ten typ filmu co se nepovedl. Příliš předvídatelný, herci plácali páté přes deváté a místy trapné scény. Možná kdyby si Hrubá prohodila místo s Ferbasovou, tak dám hvězdičku navíc, ale bohužel to by nešlo. Ferbasová byla holt tehdejší vyhledávaná hvězda. ()

Pitryx

Jedna z mých oblíbených komedií. Jednou i dvakrát ročně ku poslechu k práci. Velmi dobrá zápletka, velmi dobří herci a legrace je také dosti. Je to vlastně záměnná komedie, která mne jako malého moc nebrala, ale nyní oceňuji její nesporné kvality. Mimo technickou stránku sněhu a podobných scén v ateliérech. Ale jinak jde o veselé a svěží dílko, které se snad ani nemůže „ohledět“. *** A PŮL ()

DeDanu

Jasně, že pan Hugo Haas je skvělý!!! Krásně mu sekunduje pan Plachta. Pan Borský na věčnosti promine, nikdy nebyl můj typ, trochu přehrává :-))) ()

ostravak30

Já si od Ericha Kästnera pamatuji jen knihu Emil a detektivové, kterou jsem kdysi četl. Zde se inspirovali Vladimír Slavínský a Otakar Vávra a napsali celkem slušnou komedii o záměně, které ale dost trvá než se rozjede. Továrník Bárta totiž schválně jede do hotelu v převleku chudáka, aby zjistil, jak se hoteliéři chovají ke svým hostům. Ti ale nemají rádi chudáky a tak se chovají slušně jen k doktoru Hájkovi, kterého ale považují právě za bohatého majitele továrny. Přiznám se, že jsem si dlouho myslel, že Hugo Haas si napsal postavu sám, trochu by to jeho stylu odpovídalo. Na druhé straně jsem našel situace, kdy jsem se hodně smál a pak jsem dlouho koukal na prostě se jen odvíjející děj. Snímek je bohužel nevyrovnaný, konec mi přijde trochu...neukončený. ()

natalanka

Po skouknutí tohohle filmu je člověku prostě dobře :-) Veselo. A mám všechny ty herce ráda. Líbí se mi slovní hříčky hlavně Huga Hasse :-) ()

Logout

Podobné zápletky člověk sice najde i v jiných filmech, ale tady je to krásně zahrané. Zejména Plachta coby "aristokrat na penzi" hrál svoje přehrávání skvěle. ()

Dvojirakri

Tak jsem se těšil na prvorepublikovou předzvěst Anděla na horách, ale dočkal jsem se žel jen obyčejné konverzační veselohry s převlekovým/záměnovým motivem boháč<->chudák a krásnou dcerou která se do toho druhého zamiluje. Celé je to ale příliš naivní a schématické. Venkovních scének je tuze málo a kazí je ne moc povedené postsynchrony. Scéna sáňkování před plátnem je nepovedená. Technická stránka je vůbec na štíru, většinu času se třese obraz, snímání hlasů je slyšitelně na několik přístrojů s porůznou kvalitou. Ty dva tři záběry na Sněžku a okolí už nezachrání mdlý dojem z celého filmu. ()

Lykos

Jeden z mých nej ze třicátých let. Je mi jen strašně líto, že si toho Haas s Ferbasovou nezahráli více, opravdu jim to spolu šlo. Když přidáme ještě Jindřicha Plachtu, pak se dílo prostě musí podařit. Scény Pištěk-Haas nemají chybu. Toto je jeden z mála filmů, které opravdu mohu vidět každý den. Paráda. Vyprávět to nemá smysl, jde hlavně o jednotlivé dialogy a interakce mezi jednotlivými herci. ()

Drslw

Bohužiaľ, zopár výborných vtipov nedokázalo prebiť trochu toporné tempo a premrštenú dĺžku. Navyše sa v celom filme nestane nič, čo by sa nedalo uhádnuť polhodinu vopred. ()