Co dál, doktore?

• slovenský

...a čo ďalej, doktor?

Komedie / Romantický

USA, 1972, 90 min

Bláznivá komedie, kde mě hlavní "divoška" strašně štve. Barbra Streisand má v sobě něco, co mi nedovoluje s jejími hrdinkami sympatizovat (mimo Yentl). Co mi připadá okouzlující a úžasné, když to hrála Audrey nebo Katherine Hepburn, tak mě odpuzuje v podání této nosaté průrazné ženštiny. Ryan O´Neal jako roztržitý muzikolog vzbuzuje můj soucit v zajetí dvou čarodějnic (prapodivně pravá Eunice vzbuzuje mé sympatie víc). Kéž by hlavní ženskou hrál někdo jiný, film by patřil mezi mé oblíbené komedie.(1.1.2008)

Bogdanovichova o dvacet let mladší Fraška je podle mě ještě propracovanější a vtipnější, ale dát Co dál, doktore? méně než plný počet hvězdiček, by bylo vzhledem k těm výbuchům smíchu nefér. Příběh je krásně ztřeštěný, záměna kufrů tak dokonalá, že si při příštím sledování budu muset dělat poznámky na papír, abych věděl, kdo který vlastně chce a čí se právě kde nachází. Zajímavé je, že mě mnohem více než Barbra Streisand a Ryan O'Neal bavilo to úžasné panoptikum vedlejších postav a postaviček - od nebožáka vláčejícího vak s golfovými holemi přes ředitele hotelu po muže přenášející sklo a úžasného soudce. Na DVD je navíc často vzpomínaný dabing s Viktorem Preissem a Taťánou Medveckou.(29.1.2015)

Štyri kufríky sú možno trochu moc, mal som v deji podobný bordel ako postavy, ktoré sa snažili pochopiť celú situáciu. Našťastie sa to postupne vykryštalizuje a do toho nám pribudne vhodne zvolená milostná línia, respektíve milostný trojuholník, kvalitné fóriky a vypointované situácie. Najobľúbenejší vtip bude mať každý ten svoj, u mňa na centimetre víťazí poznámka, že v kúpelni sa napúšťa voda už s penou do kúpeľa.(2.1.2018)

Aj keď nie som zrovna priaznivcom ukecaného humoru a grotesknosti, Bogdanovichov prístup je nápaditý, stále niečim originálny.Ťažisko deja z prvoplánového vyvrcholenia prejde fázami, z ktorých budete mať pocit, ako by ste prežili kus života a aj kus niečoho, k čomu ste nikdy nenabrali guráž. Dobrá je aj kriminálna línia a vkusne dopĺňa romantickú zápletku.(19.4.2018)

Film za tři, dabing (famózní pětka Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Helena Friedrichová, Ladislav Potměšil a Karel Heřmánek) za pět. Problém této ztřeštěné komedie je míra její ztřeštěnosti. Česky řečeno, je to příliš bláznivé a zamotané, než aby to bylo výborné. Myslím, že tři kufříky by bohatě stačily, ale se čtyřmi už nevíte, který pokoj a který kufřík je který. Škoda. Ale Viktor je jednička, a to i přesto, že je tu Karel Heřmánek!(29.1.2012)

• - Česká verze měla "zničené" titulky, takže až po letech se mohli diváci podívat na elegantní ručku Barbry Streisand, jak v úvodu filmu převrací listy v knize, na jejichž stránkách jsou napsáni herci a filmový štáb. (Robbi)

• - Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)

• - Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)