Co dál, doktore?

• slovenský

...a čo ďalej, doktor?

Komedie / Romantický

USA, 1972, 90 min

Je hloupé říct, že jsem smál, ale nevěděl jsem čemu? Do toho! Tak tedy: Jakub se smál, ale nevěděl čemu! Pravda, příběh byl stupidně jednuduchý na pochopení, ale protože těch ruksaků bylo tolik a detektivů snad víc než Agentů z Matrixu..... hlava se mi z toho, lidičky, tak zamotala, že jsem pomalu nevěděl, čí jsem. Jistojistě ale vím, že Barbra je génius a dabing v podání Viktora Preisse naopak výsledný dojem kazí (je totiž neuvěřitelně neposlouchatelný).(12.8.2009)

„Mám pro vás vzkaz od zaměstnanců hotelu.“ „Jak zní?“ „Sbohem.“ „Ach to je milé.“ „Oceňovali bychom kdybyste se odstěhoval.“ „Kdy?“ „Včera.“ „Hm, tak brzy?“ Už jako malému se mi ten film hodně líbil. Po mnoha letech to není výjimkou. Ty scény a dialogy které se zde odehrají jsou nezapomenutelné. Zasloužených 5*.(22.7.2013)

Výborná komedie s ústřední dvojicí (Barbra Streisand a Ryan O'Neal). Hodně pozornosti na sebe ale strhává snoubenka hlavního hrdiny Eunice (výborná Madeline Kahn), jejížto eskapády a hlavně ječení zaručeně provětrají bránici...Jak dabing vyloženě nesnáším, tady je excelentní z doby, kdy český dabing byl králem...(29.6.2008)

„Kde to jsme, nic nevidím! - Tady toho k vidění moc není, tomu se nemůžete divit, spolkl nás čínský drak…“. Je to bláznivé, ztřeštěné, vtipné a je to geniální! Jedna skvěle absurdní scéna střídá druhou a všichni se dobře baví (aspoň by teda měli). Barbaře to zde obzvlášť sluší, ostatně, mně svojí nevšední krásnou přijde půvabná pokaždé. Mile roztržitý (a přitažlivý) doktor. Znamenité dialogy. Senzační vyvrcholení díky „honičce za tříkolkou, štaflím a tabuli skla“. A to vše podtrhnuto vizuálně atraktivní Amerikou 70. let. Určitě klenot mezi pravými komediemi.(1.1.2008)

Jak to dopadne, když si "groteska" podá ruku s francouzskou situační komedií? Celkem slušně, i když pár opravdu dobrých scén a dialogů (požár, u soudu) nevyváží schematickou předvídatelnost toho ostatního. V originální verzi, kterou jsem viděl, tenhle dojem nevyvažují ani herecké výkony. Šarm a uvěřitelná ztřeštěnost Francouzů tomu zkrátka trochu chybí.(10.5.2006)

• - Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)

• - Madeline Kahn v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Ve filmu se objeví také bratr a matka Ryana O'Neala. Kevin O'Neal hraje poslíčka pizzy, kterému Judy a Howard ukradnou při útěku z Larrabeeho domu kolo, Patricia O'Neal hraje v závěru filmu dámu v letadle, které Judy vypráví o Howardovi (Robbi)