Co dál, doktore?

• slovenský

...a čo ďalej, doktor?

Komedie / Romantický

USA, 1972, 90 min

Jeden z najlepsich filmov Petera Bogdanovicha , spolu s Papirovym Mesicem. Humor je ukecany, ale v slusnych kulisach. Trochu trva, kym sa film rozbehne, potom to uz ale jede, tempo nestraca ani chvilu, dialogy na urovni. Potesili ma hlavne auticka ku koncu filmu, ten masaker som si perfektne uzil : 75 %(24.4.2018)

Jak to dopadne, když si "groteska" podá ruku s francouzskou situační komedií? Celkem slušně, i když pár opravdu dobrých scén a dialogů (požár, u soudu) nevyváží schematickou předvídatelnost toho ostatního. V originální verzi, kterou jsem viděl, tenhle dojem nevyvažují ani herecké výkony. Šarm a uvěřitelná ztřeštěnost Francouzů tomu zkrátka trochu chybí.(10.5.2006)

taková průměrná bláznivá komedie poplatná své době, ale párkrát jsem se zasmál. Dnes už mi opravdu nestačí legrace založená na záměnách kufříků, nebo na scénkách s trochu poťouchlým a zapomětlivým profesorem. Prostě taková milá nostalgie s mladou Barbrou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](21.8.2012)

Dál se budeme honit po San Franciscu (tam se ujíždí mafiánům opravdu úžasně), necháme manželku zešílet, rozbijeme pár skel, poničíme nábytek v hotelu a budeme se různě proplétat mezi životy našich i ostatních. A že to nestačí? Ale ano, doktore, úplně to stačí, protože tohle (a hlavně, hlavně závěrečná scéna nebo vlastně ne, ta v jídelně nebo ne, já prostě nevím!) dělá film krásnější a krásnější!(16.8.2011)

„Kde to jsme, nic nevidím! - Tady toho k vidění moc není, tomu se nemůžete divit, spolkl nás čínský drak…“. Je to bláznivé, ztřeštěné, vtipné a je to geniální! Jedna skvěle absurdní scéna střídá druhou a všichni se dobře baví (aspoň by teda měli). Barbaře to zde obzvlášť sluší, ostatně, mně svojí nevšední krásnou přijde půvabná pokaždé. Mile roztržitý (a přitažlivý) doktor. Znamenité dialogy. Senzační vyvrcholení díky „honičce za tříkolkou, štaflím a tabuli skla“. A to vše podtrhnuto vizuálně atraktivní Amerikou 70. let. Určitě klenot mezi pravými komediemi.(1.1.2008)

• - Madeline Kahn v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)

• - Píseň "You're The Tap" zazní ve filmu dvakrát: první verze pod úvodními titulky, kde ji zpívá pouze Barbra Streisand, ve druhé při závěrečných titulcích se k Barbře přidá i Ryan O'Neal. (Robbi)