Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Lolita

Po tom, co jsem byla nucena shlédnout u druhý a třetí díl, zvyšuji na ***. Škoda, že se nedá jít do mínusu, protože na další dvě pokračování, a zejména na to poslední, se mi i opad zdá mírné. ()

kinghome

Jedna z těch povedených českých komedií. Nepopírám, že je to někdy hodně trapný, ale celý film je prostě vtipný a každý se určitě párkrát zasmál. Já se teda smál celkem často. Od Soukupa rozhodně jeden z těch lepších filmů. ()

Mrkvič

Celkem povedené převedení Policejní akademie do českého prostředí. Slušná kombinace herců a lehce nápaditý humor. Přišlo mi to fajn před dvaceti lety a přijde mi to fajn i nyní. Takže náctiletý i třicetiletý Kubík byli spokojení. ()

Lachtaan

Major Maisner je s celou svou trilogií králem novějších českých filmů, za které se opravdu stydím před vnějším světem. Jedničku jsem jako menší dokázal asi ještě přetrpět, ale ta sprostá pokračování ode mě dostaly kdysi jakousi nesmyslnou milost a při vzpomínání ani nemám chuť ono hodnocení snižovat, přestože by to bylo skutečně třeba. ()

honza7

Vzhledem k tomu že i já jsem navštěvoval údolí dutých hlav je vtipné, že až na tu závoru a psací stroje se tam do dnes vůbec nic nezměnilo... :D ()

Endyis odpad!

To bylo něco ale tak blbého, že to v dějinách českého filmu nemá obdoby. Ostatní díly už jsou samozřejmě v mínusu... Policejní akademii jsem převážně v dětství žral a bavil se u ní a ani mi nijak zvlášť nevadí dnes. Tohle už jsem nenáviděl jako malej... Všechny herce bych za jejich výkony v tomhle filmu nakopal do prdele... ()

Tomasso001 odpad!

Natočit policejní akademii po česku takovýmhle způsobem je hrůza... Stačilo nahrát tenkrát na audiokazetu a bylo by to lepší ()

Nihlathak

Policejní akademie podle pohledu Česka, čímž se vlastně film netají, naopak i chlubí. A co, 4* jsem dal i horším věcem. ()

lennyd

Po vzoru mnohokráte shlédnuté Policejní akademie se pokouší major Maisner (Ladislav Potměšil) vytvořit stejnou policejní akademii i u nás (samozřejmě s podporou ministerstva vnitra). A stejně jako v americe se mu do školy přihlásí ten největší póvl, který hledá v policejních řadách úkryt před prací, vězením, manželstvím a podobnými kratochvílemi. Navíc se Maisner dozvídá, že má v řadách kadetů i agenta FBI, který má vše monitorovat a podat podrobnou zprávu ... Jen díky tomu, že jsem nedávno měl tu čest shlédnout všech sedm dílů původní policejní akademie, a díky jejím posledním dílům mi nepřipadal Polda až tak hroznej (porovnávat ho s původní policejní akademií ale rozhodně radši nebudu). Co se týče hereckých výkonů, tak jsem ve filmu žádný zmíněníhodný nenašel - snad jen ústřední postava, Ladislav Potměšil extrémně přehrává (nicméně to je součástí scénáře). Naštěstí má film vcelku koukatelnou délku, a tak ve chvíli, kdy se začnete nudit, je tu konec .. ()

pytlik...

Život je vážně krutý. Plankton si před milióny let poklidně plave ve vodě, nechává se kolébat vlnkami a má velké plány jako každý jiný inteligentní tvor, sní, že se v příštím převtělení probudí jako mamut, nebo jako lovec mamutů, jako rytíř, jako vynálezce, jako matka dvanáctirčat, jako jezdec formule 1 nebo dokonce jako komentátor na csfd, a ono ejhle, po té strašně dlouhé době procitne a ke své hrůze zjistí, že se stal ropou, ze které někdo vyrobil filmový pásek, což by tedy nebylo to nejhorší, kdyby na něj někdo natočil třeba dech beroucí dokument o vzniku a vývoji hemeroidů, nebo kdyby ho muminkova maminka použila k produkci dráždivého smradu, pálíc ho lupou, jenže ono né, Soukup do něho zvěčnil tuhle nebetyčnou blbost. A chudák plankton ví, že nemá šanci na vysvobození, protože je uložen navždy v národním filmovém archívu a na nějakou revoluci uvědomělých diváků, vylamujících těžké dveře tohoto ústavu a ničících nehodnotná díla, skutečně nelze spoléhat. Na filmu mě zaujaly jen dvě věci, spíše tedy dvě osoby: a) Moravec, který si podle mě dodnes rve v nebi vlasy (tedy jako ty kolem uší, popř. si ze zoufalství stříhá culík), protože ví, že na zemi mu stačilo jen málo, nastřelit náušnice, vzít si nějaké ty prsteny a ženské (a chlapi taky samozřejmě) by ho žádaly o autogram a samy mu padaly do postele, považujíc ho za Horsta Fuchse. A dále za b) ten tvor, co se vydával za kluka a ve skutečnosti to měla být holka. No podle mě to bylo přesně naopak, byl to od začátku kluk, a né moc hezký tedy, kterýmu se zkrátka Hrušínský nejml. velice líbil, a tak si v závěru vycpal prsa a snažil se bezúspěšně vydávat za holku. Ani ta scéna ve sprše mě nepřesvědčila, za prvé byla natočena z Potměšilova pohledu, který byl ožralý a na jeho svědectví se tedy nedá spoléhat, a za druhé, i když v té době (asi) ještě neexistoval fotošop, filmový střih i tehdy dokázal věci téměř nemožné. ()

Compadre

Soukup si jednou zkrátka řek:"SERU NA TO!"A okamžitě se jal natočit to, čemu on nejspíš říká komedie o policajtech. Nevím, co mu před tím udělali, ale je to mazec. ()

Ravi

Vesměs hloupý a zbytečný film, který bez problému může sloužit jako kulisa při vaření. Sice je v něm několik zajímavých až geniálních scén a už pro ně se na to kouknout dá, ale jako film je to jedna podivná slepenina, která mě staví před otázku, jakým směrem jde česká komedie/parodie. 40% = 2/5 ()

mirec88

Jedna z výborných českých naozaj bláznivých komédií, kde som si ako dieťa nebol istý, koľko mám vlastne prstov, 10, či 11? :D Potměšil zábavný a paródia na Policajnú akadémiu ako vyšitá. ()

Koryntos

Nemůžu si pomoct, ale musím nesouhlasit s většinou komentujících. Major Maisner nenív vůbec tak hrozný. Nevím co čekáte? Inteligentní komedie o policajtech se holt natočit nedá. Podle mě, je to sice slabý odvar takové Tenké modré linie, ale ,,polda" je možná lepší, než americká Policejní akademie, kterou zrovna moc nemusím. Maisner je mi blíže, právě českou mentalitou. Patří mezi málo filmů, u kterých mi nevadí, druhé ani třetí pokračování, i když uznávám, že trojka, už je hodně slabá. Čas od času se na Byl jednou jeden polda, podívám, když ho dávají v televizi a opravdu mě ničím neuráží, celkem se i pobavím. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil