Sociolog Víťa Jakoubek je tuctový třicátník, otec dvou dětí. O sobotách pomáhá tchánovi na chatě, přes týden obíhá obchody s nákupní taškou a v práci se marně pokouší uplatnit své znalosti. Jeho nezáživný život, plný zmatků a banálních katastrof, se změní, když dostane od ředitele úkol - prozkoumat hodnotový žebříček čerstvých maturantů. Když si ho na gymnáziu spletou s novým studentem a on se marně snaží omyl vysvětlit, rozhodne se přijmout nečekanou roli, aby snáze pronikl k názorům mladých. Do jeho skutečné identity je zasvěcena pouze ředitelka školy, emancipovaná žena, které se očividně líbí. Zatímco Víťovi se začíná v bezstarostném světě maturantů líbit, jeho rodinný život se dostává do stále větších problémů a roztržka s manželkou Janou se stále prohlubuje. Mezi "spolužáky" tráví pořád víc času, jde s nimi na diskotéku, koupí si oblečení pro mladé, pomalu se sbližuje se spolužačkou Evou a poznává, že středoškoláci dospělými opovrhují stejně jako jejich názory a hodnotami. Situace se vyhrotí, když se třídou odjede na chmelovou brigádu a zúčastní se nočního tahu, při němž studenti zdemolují kolotoč. (TV Nova)

iz67

Tenhle film hodne zestarl. A zustalo tam ta sklepacka stylizace, ktera ve filmu moc nefunguje a pak uz moc ne ()

joelly01

Kdyz nedelate zadny sport a jen cumite jak puk, tak se muzete vratit do hrobu rovnou! Lezte po skalach, behejte, hrejte tenis, venujte se kiteboardingu, skakejte z letadla nebo vysoke skaly s padakem na zadech a mate to. Navzdy budete pro pubertu hrdinove, navzdy budete cool a nikdo se vam neodvazi nic rict, neb budete vypadat jeste lip nez puberta, kor kdyz puberta je lina jak ves a jenom cumi do mobilu. Jedna dolu za tu Steindlerovu "duveryhodnost". Ten i kdyz "prekrocil tricitku" tak vypadal jako tezce jety padesatnik. Castingovy error. Jo a taky nikdy, ale opravdu NIKDY nenoste obleceni z krepsilonu. ()

Gamekeeper77

Jedna z posledních předrevolučních komedií, která se mi zalíbila už tenkrát, ve dvanácti letech. V tomhle směru jsem byl nejspíš už tehdy dost předčasně vyzrálej chlapec s výborným filmovým vkusem :-). 82%. ()

MartinTerran

Čekal jsem že to bude víc vtipné, ale nakonec z toho vzešla spíš tragikomedie. Jde vidět, že hlavní postava není profík a nechal se pohltit atmosférou. No to se holt někdy stává. Film byl dobře zpracován, postavy i výkony uvěřitelné. Hodnocení: 64/100. ()

ostravak30

Milan Šteindler a Halina Pawlowská spolupracovali už víckrát - O život, Díky za každé nové ráno, Maestro. Když se ale podíváme na režisérovu tvorbu, tak z filmů jsou to celkem solidní již zmíněné Díky za... a Perníková věž. Jenže pak O život a seriály Krmelec U Muflona či Drazí sousedé. Halina P. zase možná píše kvalitní knihy, ale Zoufalé ženy dělají zoufalé věci? Tuto komedii bych já osobě zařadil jen do jejich průměru. Milan Š. ostatně nebyl nikdy veliký herec a jak už víme, role se ujal spíše ze zoufalství. Jako třiatřicátník si občas připadám stejně jako Víťa Jakoubek, pravda. Ale možná se to týká každé generace a i ti dnes dvacetiletí si budou připadat za deset, patnáct let stejně. Pravdou je, že už v roce 89 je nastíněna nastupující generace jako odmítající řídit se jakýmikoli pravidly, nerespektující autority. Zkrátka by si chtěli jen užívat a pokud možno nic nedělat. Že to dnes bude mnohem horší se tehdy asi tušit dalo. Jenže dnešní film na podobné téma by už patřil spíše do žánru hororu. Ještě bych chápal, že se chce Víťa přiblížit k mladým a zdemoluje tak s nimi kolotoč. Ale že se zamiluje do puberťačky? A na vlastní děti zapomněl. Léta jdou dál, člověk stárne a časem si uvědomí, že léta blbnutí jsou nenávratně pryč. Spíše hořká komedie z níž nejvíc vyčnívá zadek autorky scénáře a prsa dvou studentek. A pak Jaroslavem Duškem, pro kterého se jednalo o druhý film. ()

knihovna

Tohle se mi nelíbilo ani v době vzniku, tehdy jsem byl lehce starší než ti maturanti, a teď se mi to líbí ještě míň. A Štaidlera kromě alles gute nemusím vůbec. ()

Milivoj

Výborná komedie s výtečným Milanem Štaindlerem v hlavní roli a v režii téhož. Spousta dnes už klasických hlášek... slzy mi kanou z oka. Bože, vždyť já už jsem vlastně taky pamětník. ()

rawboy

"Valná většina maturující mládeže již má zodpovědný přístup k životu. Existuje však ještě nejméně 50% těch, kteří zodpovědný přistup k životu nenalezli." ()

DooFooS

Tenhle film si pouštím na Vánoce každý rok místo Mrazíka a stejně tak, jako u Mrazíka se u něj směji víc a víc. Jediný rozdíl je v tom, že zatímco u Mrazíka byl smích s léty více hysterický, u tohoto filmu je smích více chápající. ()

wocicko

Skvělý nápad i zpracování, zajímavý pohled na věčný generační souboj, z něhož nikdo nevyjde jako vítěz. Moje nejoblíbenější scéna je: "Matikářka, dělej něco, nebo mě zítra tasí!" a taky ten brilantní konec: Nikdy se nevrátí, pohádka mládí... ()

Toumyk

Tak tohle je fakt šílenost...ale v dobrym slova smyslu...film, který jsem těsně před maturitou viděl nejmíň 10x a onu samotnou maturitní scénu ještě víckrát. Asi nejlepší část celýho filmu. ()

waltosin

Souhlasím s uživatelem Tosim je to nejlepší film Milana Šteindlera! Zajímavý výzkum a vtipné momenty se mi líbili. :) ()

Misoponia

Některé hlášky (například u maturity) jsou skvělé a dnes už všeobecně známé... Pro mě osobně ale průměrný film... ()

Perchta6

Skvělý film, ale pochopíš ho, až budeš sám mít děti a neuzavřené ambice... Zcela se ztotožňuju s Tosim, jeho komentář je přesný a vyčerpávající. ()

MiniMer

Ty hlášky,to je prostě něco. Tady se ještě M. Šteindler věnoval herectví a ne tomu, čemu se dnes zaprodává v televizi. D. Batulková byla (a je) krásná, Klára roztomilá a já jen doufám, že moje maturita nebude vypadat podobně. ()

Cibulka_C

Tohle bych asi považovala za nejlepší film Milana Šteindlera. Není to pitomý, je to o životě, i když je to možná trochu praštěný. Přece jenom to režíroval Milan Šteindler, ale rozhodně si snímek drží svůj ráz, svoji hodnotu a jako porevoluční snímek, který je možná trochu zapomenutý, i když neprávem, si těch 5 hvězd rozhodně zaslouží. Je to tak trochu o člověku, kterému se v jednu chvíli změní život a s ním i svět. Nepřestává mě okouzlovat mladá Dana Batulková, se kterou jsem moc filmů z minulého století neviděla anebo ji jen nevnímala, ovšem tady předvedla skvělý herecký výkon. Film se mi jakožto oddechová komedie líbil. Je jen tak k oddechu a opět je tu fakt, který mě nepřestává fascinovat. Že jsme byli v minulém století schopní točit povedené a vcelku kvalitní komedie. Tento snímek se rozhodně povedl, a proto můžu jenom doporučit! ()