Sociolog Víťa Jakoubek je tuctový třicátník, otec dvou dětí. O sobotách pomáhá tchánovi na chatě, přes týden obíhá obchody s nákupní taškou a v práci se marně pokouší uplatnit své znalosti. Jeho nezáživný život, plný zmatků a banálních katastrof, se změní, když dostane od ředitele úkol - prozkoumat hodnotový žebříček čerstvých maturantů. Když si ho na gymnáziu spletou s novým studentem a on se marně snaží omyl vysvětlit, rozhodne se přijmout nečekanou roli, aby snáze pronikl k názorům mladých. Do jeho skutečné identity je zasvěcena pouze ředitelka školy, emancipovaná žena, které se očividně líbí. Zatímco Víťovi se začíná v bezstarostném světě maturantů líbit, jeho rodinný život se dostává do stále větších problémů a roztržka s manželkou Janou se stále prohlubuje. Mezi "spolužáky" tráví pořád víc času, jde s nimi na diskotéku, koupí si oblečení pro mladé, pomalu se sbližuje se spolužačkou Evou a poznává, že středoškoláci dospělými opovrhují stejně jako jejich názory a hodnotami. Situace se vyhrotí, když se třídou odjede na chmelovou brigádu a zúčastní se nočního tahu, při němž studenti zdemolují kolotoč. (TV Nova)

Cibulka_C

Tohle bych asi považovala za nejlepší film Milana Šteindlera. Není to pitomý, je to o životě, i když je to možná trochu praštěný. Přece jenom to režíroval Milan Šteindler, ale rozhodně si snímek drží svůj ráz, svoji hodnotu a jako porevoluční snímek, který je možná trochu zapomenutý, i když neprávem, si těch 5 hvězd rozhodně zaslouží. Je to tak trochu o člověku, kterému se v jednu chvíli změní život a s ním i svět. Nepřestává mě okouzlovat mladá Dana Batulková, se kterou jsem moc filmů z minulého století neviděla anebo ji jen nevnímala, ovšem tady předvedla skvělý herecký výkon. Film se mi jakožto oddechová komedie líbil. Je jen tak k oddechu a opět je tu fakt, který mě nepřestává fascinovat. Že jsme byli v minulém století schopní točit povedené a vcelku kvalitní komedie. Tento snímek se rozhodně povedl, a proto můžu jenom doporučit! ()

radar76

Lehce nadprůměrný filmeček,který sice neslibuje srandy kopec,ale pro zrelaxování a pobavení se,je docela fajn koukatelný a zábavný. Milan Šteindler se své role "studenta" zhostil báječně a je fakt,že člověk mu jeho výkon věří, že se skutečně odehrál. Nečekejme nic náročného,ale jako dobrá zábava to stačí. ()

Hakuna Matata

Film o tom, jak se zbláznit, zapadnout mezi hromadu otravnejch teenagerů z 80. let a ztratit rodinu, práci a sebeúctu. Šneidler se opravdu ukázal, tentokrát tím, jak pobláznit jednu osmnáctiletou holku, tím, že jí odrecitujete pár nesmyslných slov japonsky. Je to skvost, přesný návod na to, jak si zničit život. ()

EddiePJ

Fantastický film, geniální hlášky a výborné herecké výkony všech představitelů. Podle mě jeden z nejlepších českých filmů. Hrozně mě to pobavilo. ()

Thorgerda

Jó, to bejvávaly časy... kdy Milan Šteindler ještě točil dobrý filmy... z kterejch prýštil vtip a invence, a člověk neměl pocit falše, vykalkulovanosti a trapnosti... Tohle dílo můžu vidět třeba stokrát a vždycky mě rozesměje. ()

Misterioso

Vrať se do hrobu! je zajímavým filmem Milana Šteindlera, který nejenže ztvárnil hlavní roli, ale také režíroval. Film to není špatný, některé situace jsou dosti vtipné, ale dohromady to nic moc divákovi neřekne, ani ho to nijak prazvlášť nepobaví. Milan Šteindler mě v hlavní roli přestárlého středoškoláka spíše iritoval, velmi jsem se divil, co na tomhle "zjevu" (ještě navíc je jeho postava ne zrovna dvakrát vtipná či zajímavá) ti gymnazisté vidí. A natož pak svůdnice Eva. A postava Dany Batulkové, ta tedy měla nervy! To jí (ne)závidím! Co mě mile překvapilo, byla hudba, ta se povedla. Jinak ale takový milý průměr. ()

gezper

Jo zapadl mezi študáky pěkně (v 32 letech), netradiční náměť, role vhodná pro Štaindlera a on pro ní. Díky vzájemné kompatibilnosti to sebou nese pohodovou zábavu. Pominu-li jeho účikování v Sodě (což jsou ale krátké frky), tak zatím jeho nejlepší herecký ale i režisérský výkon a pochybuji že to ještě překoná. "Třináctka, fuj tu nechci." - nalejme si čisté maturity, kdo z nás o této fintě alespoň vteřinu nepřemýšlel .. [80%] ()

Hunys

Poměrně slušně, humorně a zábavně zpracovaný film. Zajímavý pokus začlenit 30-ti letého chlapíka mezi studenty, aby udělal výzkum jací jsou. Nic méně zasmál jsem se už i víc. ()

LeePriest

Z českých předrevolučních filmů řadím tento mezi nejpovedenější. Milan Šteindler je opravdu skvělý, tohle byla role přesně pro něj. Krásným závěrem filmu je maturita. Jsou dány dvě kružnice, z nichž jedné... kouká z kapsy bagr. Ten tón a výrazy k tomu, opravdu jsem se bavil. ()