U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Jordan

Tento film odporucam: 1 vsetkym, ktorym je zima - pretoze horuca pust, temperamentna J. Lo a dusna atmosfera vas rozhodne zahreju 2 vsetkym, ktorym je horuco, lebo nabita atmosfera a zvrhlost postav vas zmrazi 3 vsetkym, ktori maju radi uchylne postavicky a charaktery, z ktorych neviete, ci sa mate smiat, alebo plakat, z ktorych ide strach aj zabava zaroven 4 vsetkym, ktori si myslia, ze KLADNY hrdina uz vymrel 5 vsetkym, ktori si nepotrpia na sladke torty, romanticke scenky, stastne konce a uhladene obleky 6 milovnikom LIV TAYLER, ktora tu svoju rolu odviedla perfektne na celych 100 % 7 nadsencom hlasok typu: "Je mrtvy" "Proc?" "Protoze umrel" a hlavne VSETKYM tym, ktory uvazuju ist na prazdniny do Arizony! ()

Anderton

Tak si pohral so žánrovými pravidlami nakoniec aj Stone, aby nám naservíroval luxusný neo-noir 90tych rokov. Muž, ktorý podlieha osudovej žene (s veľkým kultovým pozadím Lopezky), jej skazený milenec, plán, ktorý sa rúti, nevyhnutný záver, atď, atď.....Niečo z kriminálok 40tych rokov, niečo od bros Coenovcov, niečo od Lyncha a niečo typicky Stoneovské. U-Turn je predovšetkým hyper štýlový žánrový film, ktorý nemusí sadnúť každému. Vošukáš mne, nebo zabiješ? Tipnite si, čo si Penn vyberie... ()

Socrates

Pěkně odvedený filmařský řemeslo. Ale co to do maxima hnaný přešvihávání bezmála každý situace příběhu? Všeho moc škodí. ()

Frajer42

Pokud snad máte pocit, že se vám celý život lepí smůla na paty, tak tento Stoneův film vás navždy vyvede z omylu. Dlouho jsem neviděl natolik černohumornou záležitost. Jedná se v podstatě o černý humor level 2.0, ze kterého už vám přestává být do smíchu a na scénu přichází úzkost. Docela jsem byl zvědavý, jak se Stone popasuje se žánrem, který pro jeho tvorbu není úplně běžný. Myslím, že si poradil velice slušně. Oliverův styl se spoustou detailních záběrů dodal vyprahlému americkému zapadákovu zajímavý šmrnc. Celé to na mě svoji atmosférou působilo silně snově až hypnoticky a dost dlouho jsem tvůrce podezříval, že se celý děj odehrává pouze v něčím snu. Kurva Jennifer zde byla ve své nejlepší formě a určitě měla potenciál zamotat hlavu nejednomu dehydratovanému přivandrovalci. Dost na mě zapůsobil i velice skvěle sedící soundtrack (zastydím se, že jsem mistra Morriconeho nepoznal a rovnou mu skloním poklonu, že se tak dokonale přizpůsobil atmosféře filmu a lehce upustil od svého typického rukopisu). Postavy městečka byly dokonale zajímavé a správně šílené. Snad s jednou obrovskou výjimkou. Postava toho slepého Indiána byla z hlediska děje totálně nepodstatná a ke všemu naprosto čurákoidně zahraná. Takhle debilní postavu jsem viděl naposledy v seriálu Breaking Bad (píča Skyler). Myslím, že po premiéře musel Jon Voight několik měsíců používat ke svému přemisťování výhradně kanály. To je takový nejzásadnější kaňka na celém filmu. Jinak to bylo docela solidní. Lepší 3 hvězdy. ()

Kothy

Docela zvláštní film. Trochu mě to připomnělo Fargo skrz zvraty. Opravdu skvělá role pro Jennifer Lopez. Sean Penn je prostě smolař, a to ho doprovází celý film v tomto zapadákově. Billyho Boba Thorntona bych ani v roli vidláckého automechanika nepoznal. :D I Claire Danes a Joaquin Phoenix tu mají dobré štěky. Celé se to prostě odehrává v jednom zapadákově v Arizoně, odkud se Penn snaží dostat. smůla se mu ale lepí na paty. "Měl byste dávat víc pozor." ()

meave

Čierna komédia jako vyšitá. Jedného rána vstanete a zrazu sa to rozbehne. Zničujúci kolotoč udalostí, ktoré jednoducho nedokážete zastaviť. Príslovie o najlepšom druhu radosti nevzniklo len tak pre nič za nič a tak pohľad na další a ďalší malér Seana Penna bol len ďalšou kvapkou odkvicnutou z pokazeného vodovodu zvaného Superior. Dokonca som prežila aj Jennifer - jednoducho som ju brala iba jako jednu z mnohých katastrof - napriek tomu, že to bola asi jej životná rola. ()

nascendi

Výborný film, v ktorom som nespoznal dielo Olivera Stonea. Film pripomínajúci pocity muchy, ktorá sa lapila do pavúčej siete a my dve hodiny sledujeme jej beznádejné, ale vytrvalé pokusy o únik. Film s vynikajúcou atmosférou, hudbou, ktorú vybral a zložil majster, hercami, ktorí svojimi perfektnými výkonmi zakryli časť z toho, čo spáchal scenárista, ktorý do dvojhodinového filmu nahustil toľko osôb, vzťahov a udalostí, ako keby išlo o kratší seriál. Málokedy tiež vnímam tak zreteľne podiel režiséra na konečnom výsledku, ako v tomto filme. ()

PetrPan

Nesympatický antihrdina má smůlu a vy mu to přejete :) Stone a jeho divnofilmopis je nezaměnitelný a Jennifer Lopez je kost ! ()

Tomco

stone je zrucny filmar a sean penn mu zahral velke divadlo.. zaujimavo napisane, ma to grady, potrebnu atmosferu a divak si to musi uzit. ja som si. ()

Vitason

Někteří lidé jsou dětmi štěstěny (spousta lidí mezi ně řadí mou maličkost). Takovým lidem vždy padne karta, vyjde sázka na fotbal či dobré číslo maturitní otázky. Těmto štístkům nezbývá nic jiného než obrážet kasína a přijít o všechny peníze a pak jsou také smolaři, kteří ani ty peníze nemají. Bez pochyby mezi ně patří Bobby, kterému se vysloveně lepí smůla na paty, takže tenhle chlapík v šarmantním podání Seana Penna ztratí pár prstíku, uvízne s rozbitým autě v tom nejburanovějším buranově, sem tam dostane nakládačku a potká svojí osudovou ženu. To všechno ve vizuální žranici Olivera Stonea (opět geniální práce kameramana Richardsona), která ukazuje čeho je těžce zkoušený schopen. Ve filmu se sešlo docela zajímavé obsazení, se kterým je trochu zvláštně zacházeno, třeba poznat Thorntona je trochu oříšek. Jedinou slabinou filmu je scénář, který ale sám sebe zachraňuje zajímavým závěrem. ()

Bachy

Takový umaštěné kombo schízy z Twin Peaks a absurdity bratrů Coenů. S takovou kamerou vymlátíte klenot z čehokoliv. Přehlídka nechutných postav, která běhá po zapadákově a dává zabrat taktéž nechutnému Pennovi. A zase jsme u toho, že se do té pětihvězdičkové škály nemůžu trefit. Téměř perfektní. ()

Happens

Velice poeticky natočený drsný film v drsném prostředí pouštní Arizony, poetičnost atmosféry místy působí komicky a místy byl překročen žánr hororu. Dynamická kamera, nabitý příběh. Vrána k vráně sedá a zde to platí dvojnásob. Bezpáteřní materialisté se přitahují a lži se proplétají na horské dráze "nahoru a dolů"...a nebo možná nejsme my takový, život je takový. ()

LaciLC

Excelentná Stoneova réžia, sexy Jennifer Lopez, vynikajúci Sean Penn, zamaskovaný Billy Bob Thornton, "drsňák" Joaquin Phoenix a "milujúci" otec Nick Nolte a ešte väčšia kopa postavičiek a zvratov zo starej školy, cynický pohľad na svet a čierny humor. Pre mňa osobne najlepší film Olivera Stonea. ()

Chrustyn

Takhle to vypadá, když si chce odpočinout věčný provokáter Oliver Stone. Chlápek, kterému chybí pár prstů a má tašku plnou peněz musí kvůli prasklému chladiči zamířit do nejbližšího městečka, které i když vypadá celkem nenápadně, skrývá mnoho tajemství a obývá ho spousta podivných karikatur. Nejdříve ho "přivítá" pochybný automechanik, později pozná nadrženou krasavici Grace, vyslechne si moudra od slepého starce, dostane nakládačku od staříka, ze kterého se vyklube otec Grace a kterému není cizí incest, neustále je pronásledován nymfomankou se žárlivým přítelem a nakonec se zamotá do plánu, který v sobě skrývá vraždu a spoustu peněz. Jak už jsem psal i takhle může vypadat "relaxační" podívaná, kterou si režisér natočí jen tak pro pobavení. Žádná z postav tohoto panoptika si nedokáže (a ani se o to nepokouší) získat divákovy sympatie a nezachrání to ani fakt, že se pod těmito maskami skrývají známí herci jako Nick Nolte, Jenniffer Lopez či k nepoznání namaskovaný (nebo spíše špinavý) Billy Bob Thorton. Stone je divnej a touto podivností to jen dokazuje. ()

classic

Bobby si to mal asi lepšie premyslieť, kam zabočí so svojim pokazeným autom, či vľavo, to smeruje do pôvodnej destinácie ? , alebo vpravo, ktoré ho nasmeruje do malého zapadnutého mestečka Superior v Arizone, kde nebude zrovna SUPER, ale nemal na výber, lebo sa mu pokazilo auto, a tak bude mať čo dočinenia s miestnymi, kde zisťuje, že s týmito ľuďmi, nie je niečo v poriadku. Nebojte sa, nie sú to žiadni mimozemšťania, ktorí by sa akože ukrývali v ľudskej podobe, božechráň, len to nie, to patrí do starých béčkových sci - fi filmov, z trebárs, 50. rokov. Hlavný problém spočíva v tom, že títo obyvatelia sú divní, výstrední, debilní, primitívni, jednoduchí, zaostalí, a takto by som mohol pokračovať do nervového zrútenia sa. Skrátka, mal sa radšej poriadne OTOČIŤ, a ísť po vlastných, stopnúť si odvoz, určite by nedopadol, ako CHUJ. Bohužiaľ, nevedel, čo a kto ho tam čaká... Brilantný OLIVER STONE, geniálny Sean Penn, a všetci vo vedľajších úlohách, na čele s mladou kosťou J. Lo, ktorá stojí za problémy, aké má Bobby ? Vizuálna stránka ma totálne FASCINOVALA + STRIH, ktorý má GULE ! Stone si na strih extrémne potrpí. Paráda, že spolupracuje s kameramanom Richardsonom, opäť luxusný zážitok, aký mám tak rád ! Bez násilia sa to nezaobíde, ale ako vravím, nie je to samoúčelné, do tohto prostredia sa hodí, lebo ho vytvárajú ľudia v ňom, hlavná postava sa toľko krát snažila nastúpiť na BUS, a len tak vypadnúť, nedalo sa a nedalo... Excelentný film. ()

Arsenal83

Nápaditá a bizarná krimi alias "Deň, ktorý nechceš zažiť" v podaní mimoriadneho Seana Penna. Dokonca i mrcha (?) Jennifer Lopez tu nebola len kvôli svojej kráse, rola jej výborne sadla. Výborné zvraty, všade samý podivín a Penn zúfalý každých 5 minút. Hlavne jeho výkriky ako: "Sú v tomto meste všetci na drogách?" alebo "V tomto meste snáď šuká každý s každým?" sú presným odrazom absurdnosti celého príbehu, ktorý nenudí od začiatku až do konca. ()

marhoul

Když se na plátně objevil B.B.Thornton, celé kino vybuchlo v smích... Hodně svérázná černá komedie, mi to jako drama totiž nepřišlo. ()