Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Bafo

Ve sve dobe sem mel tento sverakuv film uplne nejradsi... Proste takovy cesky scify s televizema. Navic akcni sceny jak z holywoodu + skveli napad... ()

Schuldiner

Chápu poslání tohoto filmu, je totiž úplně jasné. Nechápu ale smysl tohoto filmu. Minimálně od poloviny už je to nuda a už mě nějak ani nezajímalo jak to bude pokračovat. Přesto se mi to podařilo dosledovat.. Celkově - několik vtipných prupovídek, několik vtipných scén, několik vtipných a originálních (i když jednoduchých) triků, několik hezkých ženských zadků a prsou... Ale všeho tohoto je tam prostě málo na to, aby to mohlo jako celek působit silněji. Alespoň dějově kdyby to nebylo tak šedivé.. Nejhorší film, který jsem od Svěráka viděl. ()

ClimbVibe

Svěrák, Slovák, Brabec - tito tři lidé se měli setkat ještě jednou, dvakrát. Moc rád bych viděl co by po Akumulátorovi ještě vytvořili. Ale to už se bohužel asi nedozvím. ()

Zik2

Nejslabší Svěrák. Nudná duchařina s nesympatickými protagonisty, samozřejmě s výjimkou Zdeňka Svěráka. Poselství jsem myslím pochopil, ale že by mě nějak nakoplo... ()

peetriss

Taková studnice nápadů a originalit se v českém filmu vidí málokdy, zejména v tom posametovém. Jan Svěrák i zde dokazuje vysokou formu, která v 90. letech byla na vrcholu, co mi však kalilo dojem, bylo typické české figurkaření a někdy až přílišné popouštění uzdy fantazii. Vcelku však poměrně dobré filozoficko-sociální poukazování (v přeneseném smyslu slova) na negativa zázračných krabiček v našich domácnostech, které nazýváme televizory. Nelze nezmínit průkopnictví díla, které je vlastně českou obdobou amerického Terminátora 2, protože se jedná o český film, ve kterém bylo poprvé použito počítačových triků. ()

angloumene

Docela chápu, že Akumulátor 1 není dílko, které by se mohlo běžně odvysílat v televizi a tak mi prozatím unikalo. Teď jsem každopádně moc ráda, že jsme se potkali. Svěrák tentokrát vytvořil opravdu bizarní mix sexuality, mystiky, denní rutiny, hledání sebe sama a mnoha dalšího. Celkově tyhle těžko slučitelné prvky zasadil dohromady a vytvořil těžce definovatelné něco, co snad každému divákovi vylepší den. ()

Disease

Baví i s odstupem času. Mix dvougeneračního humoru funguje. Pro mě asi poslední film Jana Svěráka, který stojí za pozornost. ()

lukasd

Nevím co všechny na tomhle filmu tak zaujalo. Já jsem se u něj celou dobu nudil. A to upozorňuju, že Svěrákové jsou moji nejoblíbenější čeští filmaři. ()

Yaan

Dlouho jsem uvažoval o pěti hvězdičkách. Hrozně rád bych je dal -jeden z nejlepších českých filmů (snad proto, že je tak nečeský)- ale nejde to... I přes všechny ty úžasné nápady a geniální aluze (nebo snad právě kvůli nim) je ten příběh takový nějaký "rozpáraný" a nejednotný. ()

dehlie

akumulátor je experiment plný nápadov. kľudne sa priznám, že mi ušla jeho pointa. zároveň to, že ma nebavil. sklamanie. ()

Ollie235

Docela se divím, že tento film tolik nezlidověl a je velmi opomíjen. Přitom je lepší než polovina českých ,,oldschool" komedií. Hlášek je tady plno a na české poměry obsahuje vskutku obrovské množství nápadů. Zdeněk Svěrák v roli kouzelného dědečka fantastický, Forman působí, jakoby svou roli ani nehrál, ale žil a Edita Brichtová je doplňuje svou přirozenou krásou. Efekty jsou malinko zbytečné, ale nijak nevadí. Akumulátor je zkrátka českým dílem, kterého si vážím a televize je zlo :-) ,,A já? Já mám rád kozy!" ()

Mimomisu

Tocit to Cronenberg nebo Gilliam, tak se tu muzou vsichni uhvezdickovat. Za mne zdaleka nejlepsi Sverakuv film a urcite jeden z nejlepsich porevolucnich ()

Mikino00

Netradiční česká variace sci-fi s originálním námětem v lehce záměrně přehnaném prostředí. Film nadchne nápady, postavami a prostředím v televizi. Chtělo by to jen trochu propracovanější děj i rozvinutí základní premisy. ()

Renfield

Za mě nedoceněný Svěrák! Vždyť už jen ten scénář... pravda, především co se humoru týče, měl na něm očividně velkou zásluhu Zdeněk Svěrák, ale těch dalších nápadů a stejně, je to přece v rodině. Téma příběhu je velmi originální, nad jeho alespoň částečnou pravdivostí je možné přemýšlet. Ještě originálnější ale zůstává jeho zpracování, například ty detailní, nebo dentální scény, ano vrtačka. Dále samozřejmě injekce a tak bych mohl pokračovat, třeba až ke šnekům. Kamera je jednoduše taktéž výborná a to i ve scénách spíše parodických, přesto dokonale akčních! Přestřelky s televizí jsou prostě nezapomenutelné a Petr Forman se do role zachránce prakticky světa hodí. Smutné je, že Akumulátor 1 i po tolika letech stále zůstává jedinečným počinem, nikdo u nás nic tak odvážného a přitom kvalitního nenatočil. 80% ()

zelvicka.

Už je to drahně let, co jsem ten snímek viděl poprvé. Co si taky budeme povídat, on není o tolik mladší než já. Nicméně jsem ho podruhé shlédnul včera a panejo! Tenhle film je nahláškovanej až po futra! K tomu přidejte naprosto šílenou zápletku a spoustu krásnejch holek.... Jak se to někomu může nelíbit?! ()

NJD

Skvělá kamera F.A. Brabce, klasicky chytlavé skeče Svěráka a Smoljaka, ale jinak teda pěknej bizár :) ()

Oralfabet

Docela zklamání. Mrzí mě to, protože film se nebojí být hodně originální a navíc je to fakt skvěle natočené. Ale působí to jako nápad, z něhož měl být spíš nějaký krátký skeč, natažený na celovečerní film. A i přesto ta hlavní zápletka působí tak nějak nedomyšleně. Herecky mě to taky moc neoslovilo (až na Svěráka pochopitelně) a hlavní postavy jsou tak nezajímavé, že... mě prostě moc nezajímaly, no... Spousta scén úplně zbytečná či přímo trapná. Hodně věcí se mi tam i fakt líbilo, ale občas jsem se prostě cítil jako kdybych sledoval nějaký český odpadový bizár typu nedávno shlédnutého O život. A větu "Vy byste moh vysávat děti ve školkách" nechci slyšet v žádném filmu v žádném kontextu. 6/10 ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady