Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

kajas

"A neměl byste si do té jehly dát nit?" Hláška za hláškou a dokonalá dvojka trotlů v podání dua Macháček + Taclík. Počet projekcí už bych nespočítala na prstech obou rukou, ale tenhle film prostě pořád žeru. ()

*Elfík*

Komedie? Prosím? Hrůza a děs! Co je vtipného na modernější verzi rodiny Addamsových? Ta původní je totiž výborná. Ale co je tohle za slátaninu? A na hloupém bývalém policistovi také není nic komického. Omlouvám se, jestli jsem někomu ranila city, které cítí k tomuto.... věc...... ale zřejmě nejsem dostatečně vyspělá na hitlerovského Trojana. Jediným plusem tu je Isabela Bencová - Smečková, výborný herečka z Klicperova divadla. Díky! ()

Aleee89

Tenhle film jsem viděla v televizi, na něco takového bych dobrovolně do kina nešla. Další z českých filmů, který se mi nelíbil, taková ptákovina. Aby u mě film obstál na jedničku, musí mě donutit přemýšlet, musí to být film, který mě hned zaujme, musí mi přinést nějaký nový poznatek, názor, zkušenost... Tenhle film neudělal ani jedno z toho a docela jsem se těšila, až skončí. Tenhle styl prostě není pro mě. ()

MessiM

Líbilo se mi to. Asi to bude tím, že herce jako Macháček nebo Trojan mám rád. Úroveň samotářů to sice nedosahuje, ale i tak se jedná o zajímavý český počin. Postava Taclíka je napsaná možná až moc idiotsky, až si člověk říká, že nikdo snad nemůže být takový debil, ale účel pobavit to splnilo. Divná rodinka v čele s Trojanem (scéna projevu naprosto famózní) a jeho ženou v roli "bláznivé" matky byla výborná. V neposlední řadě musím přiznat, že se mi líbila i Kristína Lukešová, její hlásek mi přišel hrozně roztomilý. Sečteno, podtrženo, jedna z těch lepších českých komedií. Verstehen Sie?! ()

Tygrys

Řekl bych, jen o něco méně povedený film než Samotáři. Macháček úplně stejný "flegmoš" a Trojan zase "zábavný psychopat" ...jo a Trojanova dcerka... ať mi nikdo neříká, že tahle postava nebyla 100% inspirována Wednesday z Adamsovy rodiny. :) ()

kagemush

Vždy jsem tvrdil,že jeden herec film neudělá. Teď ale vím,že ho může zachránit.- Trojane,Trojane,i ty jeden filmovej zachránče,jen tak dál. (s tou záchranou to ale asi nebude jediný případ v dějinách) ()

BoredSeal

Zoufalá dementní pitomost. Ztělesnění utrpení českého porevolučního diváka. Na tomto hovadském zprznění se sice najde pár dobrých herců v malých rolí, kteří předvedli svůj slušný standart (Dlouhý, Tříska nebo Pollertová) a Trojan sice taky vystřihl solidního cvoka, to ale nemění nic na faktu, že tahle splácanina není až na pár vyjímek vtipná, nemá dobrý příběh, jednotlivé bizarní celky spolu vůbec nesedí a ústřední pár idiotů a jejich holek je prostě na odstřel. Ondříček je další omyl české kinematografie, už mu prosím vás prachy nedávejte. ()

honajz2

Vlastně vůbec nevím, co si o tom myslet. Takhle nijaký pocit z filmu jsem měl naposledy z Instalatéra z Tuchlovic, prostě to celé prošumělo kolem mě, nějak to začalo, nějak to skončilo a jde se dál. Ačkoli tohle nebyl takový extrém jako Instalatér z Tuchlovic, tohle je svým způsobem unikát - absurdní komedie s dostatečným počtem bizarních nápadů, která je ale naprosto bez tempa, švihu a duše, takže si líně plyne až do konce, gagy v ní často nejsou ani vtipné ani trapné, ale jen wtf, které v člověku nic nezanechá a kdyby se mě někdo zeptal, o čem to bylo, nebudu mu schopný odpovědět. Jediné, co jsem si z toho odnesl, je názor, že Ondříček pro mě odedneška bude v rámci české kinematografie ukazatel nejčistší průměrnosti, protože udělat z něčeho tak nabitého tak neurčitý zážitek, to nedokáže asi nikdo, jen vyloženě průměrný režisér. On totiž Ondříček ani neumí napsat scénář, zatím každý jeho film je jen sledem několika osudů, které se prolínají tak nahodile, že je vlastně úplně jedno, jak jsou poskládané za sebou - a tady je to snad ještě horší než u Samotářů a Grandhotelu (ačkoli tam to dokázalo držet pohromadě, do jisté míry...), vzhledem k tomu, že Jedna ruka netleská v sobě skrývá něco jako příběh, ale Ondříček se vytrvale brání tomu, aby z toho udělal zápletku. A tak tu hromada scén a postav prostě jen je, načrtnou se osudy pro děj naprosto podřadné, nějak se zakončí v závěru, ale celek tomu chybí. A Trojan jako Hitler a Třískova role jsou něčím, na co ani nemám slov. Něco to ve mě tedy vyvolalo, ale vůbec nevím, co jsou klady a zápory, prostě to je takové jaké je a diváku přeber si to. Něco málo mě pobavilo, hlavně bezemoční sexuální scéna, herecké výkony jsou skvělé a zajímavé nápady to prostě má, ale podání je tak zvláštní, že mě irituje a zajímá zároveň. Podruhé už bych to vidět nemusel, natočené je to zbytečně vlekle a naprosto neexistující celistvost mě na tom štve snad nejvíc, ale přesto si myslím, že z hlavy to jen tak nevymažu. Takové Samotáře už si pamatuji jen matně, tady ještě uvidím, jak to projde zkouškou časem, ale abych to dokázal nějak ohodnotit, dám slabé tři a to jen proto, že na rozdíl od Instalatéra z Tuchlovic mě to nenechalo úplně apatickým. Slabé 3* ()

kombajn

Komedie typu Blbý, blbější a Jim Carey opravdu hodně moc nemusím. Tohle není tak dementní a je to občas úsměvné, ale jinak je to komplet dost přeháňka. Každá osoba ve filmu je totální magor, asi nejvíc manželka Trojana je psycho, což ovšem na závěr Trojan se svým hitlerovským výstupem s přehledem přebije. ()

MartinNDL

Tradičně vtipný Macháček, dobrý Tacík, výborný Trojan. Nerad jsem tam viděl hrát toho nácko-orlíka Matáska. Ondříček udělal černou komedii, kdy jsem se smál poměrně často. Ale když zpětně přemýšlím, čemu jsem se smál...nebylo to tak dobré. Podruhé se asi tolik smát nebudu. ()

rakovnik

Geniální role pro Ivana Trojana. Jeho hitlerovský projev byl prostě dokonalý. U některých scén jsem se musel smát nahlas, a smekám před tím, co předvedl Jan Tříska. ()

SallyZen

To byla jízda výtečných hereckých výkonů. Jeden lepší než druhý. Ale možná bych nejvíc vyzdvihl Trojana za ten jeho "Hitlerovský" výstup. Děj mi přišel docela zábavný a vtipné scény tam také nechyběly. Ale jinak to nějak z křesla nevytrhne. Příjemná česká komedie na odpočinkové odpoledne. 70% ()

Jino

Sranda od začátku až do konce. Duo Macháček a Taclík se skvěle doplňuje, k tomu šílený Trojan a o zábavu je postáráno. Skvělá překvapující česká komedie, škoda jen že takových dobrých není víc. ()

Elyssea

Ondříček mě nebere, Ondříčka jsem nepochopila. Stejně jako se mi nelíbili zhulení Samotáři, nelíbí se mi ani Jedna ruka netleská. (Mimochodem, podle Smrtě ze Zeměplochy jedna ruka tleská, viz. Těžké Melodično. Jedna ruka dělá PL, druhá ESK.) To jak dítka žerou upečenou ruku mi přijde nechutné (nesnáším nechutný věci). Trojan sice válí, ale k čemu mi to je, když jinak snímek stojí zaprd. Jedna hvězdička za Trojana. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017