Jedna z nejlepších českých komedií posledních let. Režisér Vladimír Morávek si ke spolupráci na svém debutu vybral několik v té době neokoukaných hereckých tváří(Kateřina Holánová, Jan Budař, Pavla Tomicová, Marek Daniel), zaujal mě neobyčejný scénář, hudba a texty písní Jana Budaře. Ač jsem tento film viděla už poněkolikáté, opět jsem se naprosto skvěle bavila...(16.5.2008)

Nuda v Brně se nikdy nestala mou velkou srdcovkou, jako svého času třeba naši Samotáři a Knofllíkáři, nebo příbuzné Jarmuschovy a Kaurismäkiho filmy, na to je opravdu extrémně menšinová a minimalistická a... divná. Ale s odstupem času mám film radši než napoprvé a na milostnou scénu dvou retardů ("DO-TÝ-KEJ-FE-MĚ-FTAN-DO!") už jistě nezapomenu až do své nejdelší smrti, tedy pokud mě nepostihne nějaká stařecká demence. Představitelka Olinky je geniální!(24.9.2017)

Lepší název by možná byl: Nudný sex v Brně. Pozitivem jsou výkony Budaře, Donutila a Lišky, negativem nuda s výjimkou pár vymazlených scének spojených s Budařem (navlékání gumičky na rohlík, zimomřivé chvění před prvním sexem). Trailer: http://www.stream.cz/video/14/13779-nuda-v-brne-vs-andel-exit(28.8.2009)

• Mr.Pumpkin

Hodnocení tomu možná neodpovídá, ale jsem rád, že jsem Nudu v Brně viděl. Je natočená "jinak" (což mě vždycky poteší) a dokážu si představit(byť jen mlhavě), že tenhle film může mít i něco do sebe. Zádrhel je ovšem v tom, že mě naprosto minul. A to jak po stránce obsahové, tak po strance humorové. Nesmál jsem se, neustále jsem sledoval hodinky a nedokázal jsem se nijak dostat do dění na obrazovce, i když jsem se tolik snažil. Nakonec je z toho tedy 1* za v mých očích jediné velké pozitivum filmu, kterým pro mě byl výkon Miroslava Donutila. Za ten mu náleží moje uznání:) 30%(19.11.2010)

• golfista

Každý tvůrce vypouští uvedením svého díla na diváka svůj "šíp", kterým chce zasáhnout pokud možno celé spektrum vkusu diváků. Některé "šípy" (těch zase tak moc není) mě zasáhnou do desítky, většina mě zasáhne s různou mírou účinku, některým musím nadběhnout aby můj "terč" alespoň škrábly a u některých se jen divím, co to proletělo kolem a co mě naštěstí minulo. Tohle byl (co se týká vkusu) ten poslední případ.(10.2.2004)

• - Z Brna je ve filmu ve skutečnosti přibližně jen 5 záběrů. Ostatní pochází z Hradce, Prahy, Poličky, Liberce, Novgorodu a Dolního Kubína. Například scéna, kdy vezou kluci rohlíky pro Brno do Líšně, jedou po ulici Milady Horákové v Praze směrem od Letenského náměstí. (Ukko)

• - Po třech dnech natáčení filmu ukončila jídelna stravující herce z finančních důvodů svoji činnost. Herci tak byli dlouhou dobu odkázání pouze na rohlíky s máslem a sýrem. (Ukko)

• - Natáčení bylo přerušeno na jeden den kvůli svatbě Pavla Lišky, kterou oslavil na farmě u Bolka Polívky v Olšanech. Po třech dnech slavení se štáb vrátil k natáčení, nicméně zjistili, že hlavní kameraman se tak opil, že celou svatbu zaznamenal na zbylí filmový materiál určený pro film. Štáb tak musel prosit o nový. (Ukko)