Velmi rozporuplné dílko. Za pozornost stojí nápad i vcelku hezky napsaný scénář, dvě hlavní postavy, někdy i práce s kamerou, nějaký ten povedený gag. Pak je zde ale i temná strana Měsíce - horda poloherců, kteří úplně nemístně přehrávají, některé až násilně "vtipné" scény, Budařova mdlá hudba atd. Doporučuji shlédnout, vyloženě špatný film to není, ponechává ale podivnou pachuť. Nevím.(10.4.2009)

Pomerne príjemná štúdia a analýza časti životov ľudí v určitej časti paneláku v Brne počas jednej noci. Vybočuje z klasických tragikomédií, na ktoré sme od Čechov zvyknutí. Aj napriek tomu, že na taký počet príbehov, ktoré sa vo filme vyskytujú je stopáž iba niečo cez hodinku a pol, sú príbehy vykreslené dopodrobna a aj odpsychologizovanie postáv je kvalitne podané. Len ten celkový príbeh akosi nie počas celého filmu pútal. 65%.(27.11.2006)

Nevím, co mi dalo sílu, se na tenhle film po shlédnutí galerie a videa podívat. Nemám ráda takovéhle novodobé pokusy co se týče filmu. Natočit v téhle době film černobíle mi připadalo jako blbost. Až do teď. Byl to naprosto úžasný snímek. Hrozně moc jsem se nasmála. Holanová a Budař naprosto úžasní. Budaře jsem do té doby neznala. A opravdu jsem si myslela, že angažovali mentálně postižené herce. Prostě perfektní výkony v perfektním filmu.(8.4.2015)

Veľmi sympatický pokus našich západných susedov o niečo nové, originálne, niečo, pri čom si divák znova nehovorí, že sa musí pozerať na tých istých hercov v tých istých úlohách a musí smiať sa tomu istému typu humoru. V tomto bol Morávek úspešný, ale musím povedať, že sa stále dalo z témy vyťažiť viac a príbeh mohol byť poňatý viac dramaticky. Nezanedbateĺným faktorom hodnotenia je aj to, že podobne postihnutý človek prežíva sex úplne ináč. Aspoň podľa odborníka, vyjadrujúceho sa k postihnutým filmovým postavám v jednom čísle staršieho ročníka jedného nášho už zaniknutého filmového časopisu.(25.9.2012)

Ačkoliv se jednalo o film s názvem Nuda v Brně, rozhodně jsem se během promítání nenudil. Pravda, v obecenstvu seděla většina herců, kteří v tom hráli, i režisér Morávek se zde vyskytoval. Podpora hereckých kolegů byla někdy až přemrštěná, ale už dlouho jsem se nezasmál u českého filmu, jako u tohoto. Stálo to za to. PS: Standa pochází z Hluboček:))(16.5.2004)

• - Krajský přebor, kde se seznámili Olinka (Kateřina Holánová) se Standou (Jan Budař), se konal ve Vyškově. Vyškov leží v Jihomoravském kraji. Ovšem Standa bydlí u Bruntálu, který se nachází v kraji Moravskoslezském, a tudíž na jihomoravském přeboru nemá jako závodník co dělat. (hermiona)

• - Standovi visí nad postelí plakát filmu Perníková věž (2002). (MTHRFCKR)

• - Z Brna je ve filmu ve skutečnosti přibližně jen 5 záběrů. Ostatní pochází z Hradce, Prahy, Poličky, Liberce, Novgorodu a Dolního Kubína. Například scéna, kdy vezou kluci rohlíky pro Brno do Líšně, jedou po ulici Milady Horákové v Praze směrem od Letenského náměstí. (Ukko)