Vyjímka, potvrzující pravidlo. Nečekala jsem, že o sexu se dá natočit krásný film bez vulgarismů a tisíců odporných scén. Tento příběh o několika lidech a jejich sexuálním životě mě natolik upoutal, že jsem zejména hlavní dvojici (Olinka - Standa) usilovně fandila, aby to už konečně vyšlo. Absence barev dodá filmu trochu víc na uměleckém vzhledu, což vůbec nevadí, ba naopak. Bylo by hezké, kdyby si tvůrci vvzali z takového filmu příklad a napříště nás oprostili od prcičkovitých teenagerských sračiček, jakými jsou naše kina zahlcena. Je mi jasné, že se tak nestane, když práve takové braky mají největší návštěvnost (není se čemu divit, když nejvíc kina navštěvují právě mladí lidé), ale opravdu by se mi to líbilo.(2.3.2005)

Nová vlna je stále živá. Po dlouhé době pořádný český "indie" film, který má originálních nápadů plné kapsy a který se je nebojí použít. Kde jiní zabřednou do stereotypu a zavedených klišé, tak Morávek tahá z kloubuku jeden nápad za druhým. Je smutné, že za ty nejmenší peníze se natočil film, kterému po formální stránce nesahá tuzemská konkurence ani po kolena. Kvalitní scénář je u každého nezávisláku samozřejmostí, ani tady nechyběl. Není co vytknout. Plný počet.(12.1.2008)

Nevím, co mi dalo sílu, se na tenhle film po shlédnutí galerie a videa podívat. Nemám ráda takovéhle novodobé pokusy co se týče filmu. Natočit v téhle době film černobíle mi připadalo jako blbost. Až do teď. Byl to naprosto úžasný snímek. Hrozně moc jsem se nasmála. Holanová a Budař naprosto úžasní. Budaře jsem do té doby neznala. A opravdu jsem si myslela, že angažovali mentálně postižené herce. Prostě perfektní výkony v perfektním filmu.(8.4.2015)

Tak trochu jiný snímek z našich luhů a hájů, který sází především na výborné herecké výkony - od nezapomenutelného Miroslava Donutila ve vedlejší roli až po bezkonkurečního Jana Budaře v roli hlavní. Tento film je pro mě skvělou volbou letošních Českých lvů a byl jsem jím velice překvapen. Nevěřil jsem, že ještě dnes jde z takového minima prostředků vytvořit tak kvalitní film, který osloví velké množství lidí. Tak či onak báječná podívaná, která opravdu stojí za to, především pokud znáte ten kultovní vtip na ony české rohlíky jistého tvaru...:)"Jakej jsem byl?"(15.3.2004)

• golfista

Každý tvůrce vypouští uvedením svého díla na diváka svůj "šíp", kterým chce zasáhnout pokud možno celé spektrum vkusu diváků. Některé "šípy" (těch zase tak moc není) mě zasáhnou do desítky, většina mě zasáhne s různou mírou účinku, některým musím nadběhnout aby můj "terč" alespoň škrábly a u některých se jen divím, co to proletělo kolem a co mě naštěstí minulo. Tohle byl (co se týká vkusu) ten poslední případ.(10.2.2004)

• - Standovi visí nad postelí plakát filmu Perníková věž (2002). (MTHRFCKR)

• - Po třech dnech natáčení filmu ukončila jídelna stravující herce z finančních důvodů svoji činnost. Herci tak byli dlouhou dobu odkázání pouze na rohlíky s máslem a sýrem. (Ukko)

• - Vladimír Morávek a Jan Budař se jednoho dne při natáčení filmu ošklivě pohádali a komunikovali společně jen tak, že si navzájem psali jednoduché věty na malé papírky. (Ukko)