Externí recenze k filmu (4)

 • Filmpub.cz (Petr Cífka) *****

  "Nuda v Brně nevypadá jako laciná televizní inscenace ani jako strohý záznam divadelního představení. Je pozoruhodné jak se Morávek dokázal vypořádat s nástrahami filmové režie. Nenajdete u něj bezdůvodné nájezdy kamery jako v Michálkově Babím létu, ani neopodstatněnou velkolepost některých záběrů v…"

 • Filmweb.cz (Matej Šišolák) ****

  "Nuda v Brně je komedií, kde ústřední postavy představují osoby s mentálním postižením. Původně tomu tak, podle slov režiséra, být nemělo, duševní handicap hlavních hrdinů se zrodil v průběhu psaní scénáře. Musím říct, že jsem se komedie s podobně vystavěnými hrdiny trochu obával - hrana, na níž…" (více)

 • Kinema.sk (Peter Konečný) **

  "České "prcičky" sú vraj najväčším filmovým prekvapením posledných rokov a jednoznačne vyraďujú všetkých "hnusných" Hřebejkov, Michálekov, Ondříčkov a iných divácky vďačných režisérov. Dajme si otázku "prečo?". Je to preto, že sú nakrútené čiernobielo a pôsobia tak "cool" nezávisle? Môže byť dôvodom…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Nuda v Brně je dílo v našich podmínkách ojedinělé, vzniklé opět díky podpoře ze strany České televize. Vyniká stejnou bezprostředností verbální složky i herecké kreace, stejným smyslem pro ironický i dojemný náčrt trapného počínání jako dejme tomu Městečko či Pupendo. Má inscenační obratnost…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace