Uzumaki

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

Hromino

Je to nejspíš tím, že jsem moc zhýčkanej naprosto perfektní mangou a od filmu jsem očekával alespoň trochu solidní ilustraci mangy, ale... dočkal jsem se něčeho trochu jiného. Jak už bylo řečeno - film vypadá jako nějaký počin začínajícího filmového amatéra a zajímavě se v něm experimentuje s kamerou, ale bohužel musím souhlasit i s tím tvrzením, že je film místy opravdu hodně únavný, i když trvá jen devadesát minut. Film neobepíná všudypřítomná spirála, jak by se mohlo zdát, ale spíše všudypřítomná vata. Jedná se o poměrně dosti volnou adaptaci - ony vzrušující momenty z mangy, kdy jsem hltal stránky jako roztíkající se zmrzlinu, mají ve filmu jen minimální prostor (jestli teda některé vůbec nějaký mají), a když už, tak jsou bolestivě okleštěny a hurá, pokračujeme zase tou natahovanou částí. Na druhou stranu musím přiznat, že i ty napínavé momenty z mangy, byť jsou tam jen nakrátko, jsou natočeny docela obstojně. Zkrátka si myslím, že kdyby se této látky ujal někdo s bohatšími zkušenostmi než začínající filmař, s větším rozpočtem a schopnějším scénáristou, mohlo by se z toho stát něco opravdu... vzrušujícího. V tomhle případě jde sice na jedné straně o skvěle vychytanou technickou záležitost, na straně druhé ale o scenáristický fail. ()

Kusko.t2

Uzumaki je jeden výborný, mysteriózny, bizarný, japonský horor s ťaživou atmosférou. Príbeh sa začína však príjemne, milo a aj so znakmi humoru (či už v scenári alebo prvkami v hudbe), avšak režisér v úvode nechal miestami diváka navnadiť a znepokojiť. No a v tomto prekliatom japonskom mestečku Korouzu v ktorom sa príbeh odohráva, situácia rapídne hustne a vzťahy sa komplikujú. Prichádza Vortex. < La-ho-da >. S podobných vecí ako @@@ mám už trocha rešpekt :) ()

Ketri

Některé scény jako kdyby vymýšlel sám mistr Dalí. Originální, zajímavé, působivé, děsivé. @ - bacha, taky spirála! No, vypadá to jako převedení filmu "Pí" do praxe. ()

HAL

Povětšinu času zábavná a vtipná hříčka plná origináních nápadů, která ve vás ale nezanechá žádnou hlubší stopu - takové příjemné vyplnění nudného odpoledne. (ale přirovnání k hororu nebo k Twin Peaks je hodně zcestné - na filmu není nic nepochopitelného nebo mysteriózního a bála by se u něj snad jen moje 10ti letá sestra, mnohem víc je to jen hodně ujetá komedie) ()

MIMIC

Nafilmovať všetky tie uletené veci je smiešne. V inom médiu ako komikse (mange) to jednoducho nefunguje. Podobne je to u Lovecrafta - zo všetkých bizarností vám po chrbte prejde mráz, no len čo tomu niekto dá vizuálnu podobu, rešpekt sa okamžite vytratí. Mangu som si parádne užil, film pretrpel. ()

pornogrind

Spiral přichází s hodně zajímavým námětem kterej je podanej typicky japonsky. Co z toho vyplývá? Slušnej bizár. Kde pojem koulet očima dostává opravdu svýmu významu. Spiral přivádí diváka do městečka nad kterým visí jakási hrozba spirály(víru). Pozorný divák si jistě všimne, že spirály lze ve filmu spatřit(od začátku) na každým "rohu" nejenom(třeba) na mracích(měnících se ve spirály) na nebi. Milovníci japan filmů, bizarů a jiných podivností pakliže jste Spiral neviděli tak za zkoušku určitě stojí. Lepší 3hvězdy. ()

strougy

Uzumaki vypadá jako kdyby ho natočil David Lynch na tripu. Šílená a bizardní psycho jízda, která mě naprosto převálcovala, změnila moji představu o tom, jak má vypadat skutečně podivný film a málem mě o půlnoci donutila vyluxovat si důkladně pokoj, abych předešel možnosti, že mi do ucha vleze pekelně dlouhá stonožka. ()

swamp

Rozhodně nezvyklý japonský horor. No, přečtěte si obsah nebo ho zkoukněte a udělejte si obrázek sami.. ;) ()

Ratemus

no musim říct že béčkovitost až céčkovitost je tam fakt znát, všechno se tam fakt nevešlo a škoda, že na vzdoru tomu, jací jsou japonci prasata a hovada, tak tady toho ukázali fakt málo. Jelikož mám v knihovně všechny tři komiksové knihy předlohy, nedá mi to prostě nadávat a brečet nad filmovým zpracováním. Opravdu velká škoda, tak skvělá předloha a tak slabý film, nejvíce jsem se těšil na šneky, ale tady z té části ukázali jen minimum a kdo to nečetl, tak to prostě nepochopil.... ()

Bachy

Bizarní je to velmi a dost, ovšem druhý den si z filmu nepamatuji téměř nic. Tak nějak mě potěšil jen námět, ale uchopení se zrovna nepovedlo. Úvod filmu, televizní reportáž a závěrečné obrázky jsou poměrně působivé, ale jako celek je to nějaké rozplizlé a nevýrazné. ()

GigaPudding

Po přečtení prvních dvou dílů komiksové předlohy tohoto filmu, které tu vyšly v češtině, jsem se rozhodla kouknout znovu na Uzumaki s tím, že porovnám :). Poprvé jsem uzumaki viděla někdy před sedmi lety nebo kdy, možná před šesti, takže jsem už úspěšně zapomněla, že do toho režisér zapojil takové prvky pomalu jak z romantické středoškolácké komedie, přinejmenším zezačátku to tak vypadá (hudba a hlavní hrdinka a podobně). Dost mimo oproti komiksové předloze, která je bizarně hustá od začátku do konce sice občas tím středoškoláckým způsobem, ale přinejmenším hororově středoškoláckým :). Druhá věc co to maličko sráží je očividně omezený rozpočet a nízká míra výtvarné stylizace, která byla tak výrazná v komiksu, takže spirál zas tolik není kolik by si jich to zasloužilo. Na druhou stranu ale když už dojde na spirály tak je ve filmu využili vcelku povedeně a přinejmenším je to originální oproti spoustě jiných filmů, protože prostě městečko prokleté spirálami takovýmhle způsobem nikde člověk neuvidí :). Děj odpovídá víceméně první knize Uzumaki a těm pár příběhům, co v ní jsou. Smůla ale je, že autoři tohoto filmu to nevzali jako čistě epizodický film, ale natočili to normálně, takže to moc nedává smysl a celé je to tak nějak nevyužité. Měli ty tři příběhy prostě natočit jako oddělené epizodky propojené jen umístěním a hlavní hrdinkou, protože takhle je to takové zmatené a bezcílné. Takhle by to bylo normálně asi na trojku, ale původní čtyřkové hodnocení necháme, protože pořád je to taková docela bizarní zábava, je tam i pár zajímavých vlastních nápadů a hlavně tam je pár klasickým spirálových scének, takže i když je to oproti předloze dost vyměklé, tak se na to dá koukat a stojí to za to přinejmenším kvůli tomu konci :). ()

SOLOM.

Asijské filmy patří vedle španělských, mexických a severských k mojim nejoblíbenějším. Zvláště pak Japonci dokáží ve svých snímcích často dát dohrodomady několik zajímavých prvků najednou a dají tak šanci vzniknout něčemu neuvěřitelnému. Uzumaki mezi ně patří svým způsobem taky, jenže tady to jaksi nefungovalo tak jak má. Námět je opravdu netradiční, působivý a do jisté míry i nechutný. Jenže je tu jedno velké ALE!!! Lze zde nalézt spoustu nudných pasáží, které jsem musel přetáčet a především mě štvala gumovitost nemalého počtu triků a rádoby strach nahánějících scén. O hereckých výkonech raději ani mluvit nebudu, protože kromě toho asiata s patkou na Hitlera mě nezaujal vůbec nikdo. Nejvíc k smíchu mi poté přišla ta šeredka, která si hrála na sexbombu školy a její spirálový účes. Film na mě sice udělal dojem, ale ne zzas až tak velký abych mu dal větší hodnocení než je průměr. ()

eraserhead666

Bizár, čili Japonsko. Opravdu zvláštní a zvláštně podaný příběh o městu a jeho obyvatelích, které začnou sužovat a terorizovat vidiny spirál. Takhle prostá zápletka dokáže být v japonském podání nezvykle silná a mrazivá, i (nebo hlavně) v případě, kdy tato komiksová adaptace není nějak extra zvlášť explicitní (a že to Japonci umí). Faktem je, že atmosféra je opravdu podivná, nepříjemná a zvláštní. Mohlo by se vytknout, že film prostě najednou skončí, bez nějakého vysvětlení nebo pointy, ale i to samo o sobě má v atmosféře a příběhu své místo. Určitě jeden z nejzvláštnějších a nejpodivnějších japonských filmů, co jsem viděl. ()

ARI50

Další pro mě blbost až mě oči bolely protože záběry kamer byli otřesně na žrádlo na obličej hrozny spirály na každém místě příběh nezajímavý herci nudí hudba nic moc no a boreček na zemi z mozkem venku nepotěšil vůbec tvářil se jak ocas no prostě hrozný horor ani omylem jejich v kusu a štylu neporozumím asi nikdy. ()

corpsy

Ak nieste intelektuál, hulič, či obdivovateľ kuriozít, máte smolu a nadšený rozhodne nebudete. Ak máte ku mieneným povahovým vlastnostiam aspoň pasívny vzťah, je šanca, že si čo to s filmu odnesiete. Ale ak máte radi slovenské sitcomy po roku 2010, berú vás dokumenty o slovenských hňuperoch a reportáže zo slovenskej celebriťnej spoločnosti sú vašou topkou večera, berte do ruky kríž a povolajte exorcákača. Toto je jedno husté divadlo, ktoré potrebuje uznanie od niekoho iného, ako od ´´Vás´´! ()

ledzepfan

No, takže po letech přichází edit a hvězda dolů= Po přečtení celého komiksu a znovukouknutí na tenhle film mi je skoro smutno. Absolutně nechápu, kde se vzala ta myšlenka natočit rychle film, když měl Ito hotovou zatím jen cca první třetinu svého mástrpísu..?! Přitom by stačilo rok(možná dva)počkat, obsadit lepší herce(ti dva v hlavních rolích jsou vážně špatní) a dát do toho kapičku více peněz a vznikl by legendární bizarhorror ze kterého by tuhla krev v žilách. Takhle je to jen násilně a nešikovně ukončený, atmosféricky přesný přepis rozjíždějícího se příběhu...Obrovská škoda ()

TomX2

Pôvodnú mangu som nečítal, ale mám dobrú predstavu o tom, aký veľký odstup od filmu má, byť v ňom prvky hororu nefungujú, atmosféra mi moc po chuti nie je, herci pôsobia príliš komicky a z príbehu je výrazne cítiť, že nie je úplne dovŕšený. Bizarností sa tu nájde relatívne dosť, originality taktiež a niektoré momenty sú skutočne vydarené. Snaživé nápady tu sú, avšak filmu sa moc nedarí diváka zdesiť, šokovať možnože áno. Najväčším negatívom je zdĺhavosť, množstvo nudných a nič nehovoriacich momentov (manga mi hádam napovie viac, možno ju v budúcnosti prečítam), ktoré ma celkom dosť odradzujú a donucujú nad udelením menšieho hodnotenia. Po konečnom uvážení dávam tri. ()

jondzavid

Veľmi osobitá a zaujímavá podivnosť z Japonska strhne najmä až surrealisticky efektným štýlom. Pôsobivý filmík, ktorý stavia skôr na štylizácii a absentuje lakačky(no jedna tam docela zafungovala). Pomalší rozbeh (rozmýšlam som medzi 2-3*) plne vynahradí záverečná 45 minútovka. Proste kvalitná ázijská šialenosť. ()