Bažanti a cizinecká legie

Nech žije sloboda!

Komedie

Francie, 1978, 90 min

• ORIN

V našich končinách známé z televize jako Bažanti a cizinecká legie, zbylé trojce Les Charlots už to úplně neklape jako v začátcích, což se v jejich filmech z druhé poloviny 70. let silně projevilo.(14.2.2010)

• Wacoslav1

Ze čtveřice už je jenom trojice a kouzlo už se jaksi vytratilo. Občas se člověk zasměje, ale už to čím dál tím víc začíná připomínat nevtipnou kaši mdlé chuti.30%(4.1.2015)

Měl jsem tu možnost vidět, rád jsem byl, ale po shlédnutí konstatuji, že mají Le Charlots lepší komedie...(11.10.2010)

• Snorlax

Mírně úsměvný film, za zmínku stojí některé nápady, například sixtinský autobus, nebo skladby kamaráda Ludwiga von Mozarta. Tento snímek patří do kategorie filmů, které můžete jednou vidět, aniž by zanechaly zásadní škody na Vašem duševním zdraví. Dvakrát už bych to raději neriskovala.(7.8.2011)

• dopitak

Kdyby se objevil alespoň jediný originální vtip, objevila by se i hvězda. Hanba by měla fackovat režiséra Václava Merhauta, který přistoupil na to, že film o třiceti mluvících postavách je možné nadabovat v šesti lidech (dvě ženy mluví každá asi patnáct postav). Chvílemi a ke konci stále častěji mi připadalo, že dabéři ani nevěděli, co vlastně dabují, některé scény nedávají smysl a působí spíše dojmem špatně sestříhaného mixu z několika nápadů, které se nedostaly do předchozích dílů.(23.3.2013)

„Viděl jsem lepší…“ Tak přesně těmito slovy zde hojně používanými bych označil tento film v porovnání s některými ze starších kousků Les Charlots. Je totiž pravdou, že zbylým třem chlapcům už to nejde tolik, jako za dob jejich největší slávy. Snad kdyby se celý příběh točil okolo trampot v cizinecké legii – mohlo to dopadnout mnohem lépe, protože začátek mě bavil. Nicméně poté co se chlapci přestěhovali do campu a začnou vést „válku“ s legií, už to moc velká zábava nebyla. Humorných scén poskrovnu, ale pořád lepší než minule v Hongkongu. 50%(2.3.2018)

• JohnSmith

Už jen zbytek bažantů se zbytkem humoru, který by se za nehet vešel.(21.4.2015)

• Valentin

Není to až tak zlé, sice o cizinecké legii to moc není. Spíše jen o dalším boji Les Charlots proti vojákům, tentokrát jen ve třech. Za ten útěk na začátku a útěk z restaurace si to 2* zaslouží.(5.6.2013)

• Pitryx

Takový dost zoufalý pokus. Jako když sebou zvíře trhá v posledním tažení. Začátek v Alžíru je dost nudný, pak se to sice rozjede, ale vzápětí je chvílemi dost nuda. Neříkám, že je to film k ničemu, to ne. Ale prostě už to nemá ten spád, tu razanci, ten šmrnc, co měly předchozí snímky. Gagy tu sice jsou, ale je jich méně, a vytratila se jejich promyšlenost. Ne, není to prostě to, co jsem od Les Charlots očekával.(30.8.2016)

• brasek

Bažantom došla para, netvrdím že silne nezaujímavé, ale snímok nemá od toho ďaleko.(23.5.2015)