Mušketýrská krev se nezapře! Philippe NoiretSophie Marceauová oživují staré známé: Jeden za všechny, všichni za jednoho... Málokdo ví, že d’Artagnan měl s paní Bonacieuxovou dceru. Nebo neměl? Na tom přece až tolik nezáleží. Ve filmu předního francouzského režiséra Bertranda Taverniera má d’Artgnan krásnou, ušlechtilou dceru Éloise, kterou ovšem pro snadnější výchovu jaksi „odložil“ do kláštera. Poslušná chovanka se změní v dceru svého otce ve chvíli, kdy je v klášteře zajat uprchlý černý otrok a zavražděna matka představená. Éloise obléká mužský oděv a odjíždí za svým otcem do Paříže. Musí přece pomstít matku představenou a odhalit spiknutí. Éloise má mocného nepřítele, krutou a nelítostnou Dámu v červeném, která se pohybuje v nejvyšších kruzích Francie. Zchudlý, stárnoucí d’Artagnan už má rád svůj pohodlný život, ale na naléhání své dcery svolá své slavné staré přátele a s leností a opatrností svého věku, nicméně s mladickým nadšením, se všichni pouští do nových dobrodružství. (Česká televize)

patrikus

Marceau je skvělá a krásná, Noiret je dokonalý jako vždy, ovšem příběh i scénář je nejlacinější z laciných, a ani bard francouzské kinematografie jej nezachrání. Byť jsou v příběhu občas dobré dialogy, poznámky k historii i dobrá hudba, film v druhé půlce ztrácí tempo a začne vás nudit... A komediálních situací je ve filmu velmi málo. Z úcty k Francii slabé tři hvězdy :-( ()

aLPaC

Film, který začíná drsně a vážně, ale nakonec se z něj vyklube docela slušná komedie. Obsahuje řadu poměrně vtipných scén, pár opravdu humorných, ale také například parodii (nechtěnou) šermířských soubojů. Ty jsou opravdu strašné. Herecké obsazení je známé, ale mě tentokrát nejvíce dostal ten Mazarin. Byl opravdu boží a vždycky když byl na plátně, smál jsem se. Jo a pro chlípníky, Sophie Marceau, jak je tomu dobrým zvykem, opět ukáže kozy. Dvakrát. ()

Greg25

Bohužel dobré herecké výkony ani zdaleka nestačí, neboť se zoufale nedostává nosného děje a dobrých vět prostřednictvím scénáře. Co naplat, že Sophie Marceau šermuje jak o život a Philippe Noiret je jako vždy výborný, když to tomuhle filmu prostě nestačí, film nedělají jen herci, ale spusta filmových disciplín, které se zde neukázali zrovna v nejlepším světle. Navíc šermířské souboje patří skoro do pohádky a ne do historického snímku. Osobně nepovažuji za šťastný už námět, ačkoliv v lepším zpracování to mohlo být lepší. 40% ()

Rehooo

No nebylo to nejhorší, ale ani ne nejlepší. Možná kdyby se to zkrátilo, tak by to mělo větší šmrnc. Kdo ví... ()

Patriot.X

Jsou jen dva důvody k vidění tohoto filmu. Oba jsou umístěny na těle Sophie Marceau a jsou k vidění pouze pár sekund. K vyššímu hodnocení tedy není důvod. ()

Acrobat

Nuž, asi pravdepodobne odtiaľ som sa začal zo sna budiť, či náhodou...vedľa mňa...niekto...nechcem byť vulgárny a osobný....neukazuje...len tak...z lásky...A vlastne ako to bolo s tou páskou?! Mal ju na ľavom, či na pravom? ()

ostravak30

Pohled na stárnoucí hrdiny je vždycky tak trochu smutný. A mnohdy i rozporuplný. Na jedné straně si stěžují na hemeroidy, na druhé vylezou po příkré stěně vysoko do oken. Mě na tomto filmu bavila především Sophie Marceau, kterou si mladinkou pamatuji z filmu Veselé Velikonoce a od té doby její komediální talent a úsměv nelze zapomenout. A komediálních prvků je ve filmu tedy dost. Takže je těžké přemýšlet, zda ho brát vážně. Vždyť i Mazarin je směšná figurka, která doslova vyskakuje jako čertík z krabičky a menší intenzitou se do ní zase vrací. Vážně nelze brát ani šermířské souboje, neboť vojáky přemůže prakticky kdokoli, kdo zrovna drží meč a to i v případě, že šermuje úplně poprvé. Ovšem závěr se přikloní přeci jen ke komedii. ()

MirkaP

Jeden by řekl, že někoho napadla nosná myšlenka. Ale její zpracování pokulhává. Režie slabá, scénář taky teda nic moc (pořád opakují "klisna" a "přívěsky"). Herci dobří, ale vaří z vody. Phillippe Noiret jako obstarožní d'Artagnan je přesný a předvádí více než solidní výkon. Sophie Marceau taky super. A za tyto dva je ta třetí hvězdička. ()

quasar

Pokud v tom nikdo nebude hladat víc, než akční šermovačku s typicky francouzským humorem, nemůže ho to zklamat. ()

Pythonator

Příjemná podívaná ve starém stylu nejednou připomene klasické francouzské filmy. Díky tvářičce Sophie Marceau dávám čtyři hvězdy a nejenom díky tvářičce. To podstatné na tomto filmu je, že Sophie ukázala kozy. Teda aspoň pro pány. ()

StaryMech

Málo zábavná postmoderní skoroparodie má do Lesterových předchůdců daleko. Dočetl jsem se, že natočit tenhle film napadlo Riccarda Fredu; ten ho měl také režírovat, ale Sophii prý nevoněl, takže ho vystřídal producent Tavernier. Inu, točit s hvězdami má rozmanitá rizika. ()

Richard768

Lúštenie zoznamu prádla odhalilo spiknutie. Sophie odhalila svoju hruď. Nepriateľské hrude boli poprepichované. So šarmom. Alebo šermom? ()