Ježek Sonic 2

• USA Sonic the Hedgehog 2 (více)
Trailer 4

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno. (CinemArt)

Trailer 4

Jaro.Krafcik

Obavy či v kinosále bude veľa deti sa nenaplnili. Aj to že dvojky bývajú vždy slabšie. Ježko sonic to vyvrátil a miestami je fakt lepší ako ten z roku 2020, bolo to nie tak dávno ale spomínam naňho lebo vtedy sme boli s overenou kinopartiou tuším na premiére. Videohry som hral veľmi málo. Jim Carrey opäť skvelý výkon. Stopáž poriadne dlhá ale v dnešnej dobe sa do kina neoplatí na krátke filmy keď vidíme ceny jednotlivých listkov, fakt už stoja ako ceny jednej predplatnej streamovacej služby na mesiac. Keď jednotka nie je, tak toto musí byť v červených číslach. 5* ()

luka4615

Žádné velké překvapení se nekoná, jelikož jsme v podstatě dostali přesně to samé, co v roce 2020. Jistě, Sonic opět srší sympaticky střeleným humorem a solidní akcí, Jim Carrey si zjevně ulítlého padoucha velmi užívá a nové postavy jsou jaksepatří zajímavé, nicméně toto všechno rámuje velmi předvídatelný scénář a neuvěřitelně přepálená stopáž. Právě ta je asi největší slabinou snímku Sonic the Hedgehog 2, protože se zejména v druhé polovině odehrávají nedůležité a absolutně nezajímavé věci (scéna s falešnou svatbou aspiruje na největší WTF roku). Ve finále tedy znovu dostaneme krásně vypadající, avšak trestuhodně průměrnou jednohubku, na níž si za pár měsíců vzpomenou snad jen ti opravdu nejzarytější fanoušci původní slavné videohry. „Today's forecast calls for a 100% chance of adventure!“ ()

Trevor

Pri prípadnej návšteve kina by toto pokračovanie dostalo vyššie hodnotenie, ale keď človek navštívi stránku žobrákov sporadicky a navyše chce použiť smart TV tak to je zúfalstvo ktoré sa opísať nedá. Úvod s načítaním na 35 pokus komentovať netreba, ale starostlivo nastavený bug v čase tanečnej battle na Sibíry aby prišlo na ďalších 35 reklám a centík do vačku už bol trochu trápny. Ďalší po zhruba hodine filmu ma prinútil k tomu, aby som vypol TV, pustil zvyšok filmu na kompe, pre istotu už na rýchlosti 1,5...samotný príbeh pekne naivne detský, v niektorých fázach s veľmi dobrou animáciou, splnil liberálnu doktrínu o čiernobielych pároch, Sonicov kamoš nebolo dievča ale chlapec (aby sa v trojke mohli spokojne spolu v rámci LGBT ľúbiť) a zlých ujov policajtov. Aspoň že Sonica jeho biely ocko nešikanuje a je jeho kamarát, predsa len je to tak pre kategóriu u12 a to by bol veľký záhul už aj na liberálov. Vhodné pre deti a návštevu s rodinou, určite poteší aj dospelých fanúšikov mladšej generácie. Ja som ušetril za vstupenku a občerstvenie ďalších 15 evri a správne, ani cent z nich nepôjde super stránke. Oceniť však treba fakt, že nedávali reklamu na Cunt wars a možnosť kupovať anime postavám nové tangáče ani dementa Elona, ale iba rátali ovečky, občas nejaké tie bitevné lode... ()

blackJag

Málokdy se stává, že je dvojka lepší jedničky, ale tady to fakt platí. Není to sice nějaký zásadní rozdíl, přesto díky rozšířené bázi použitých charakterů přihazuje slušnou várku zábavy navíc. Saozřejmě hlavně pro děti :-) A Jim Carrey? Ten se v podstatě jako Eggman dokonale etabloval. 65% ()

silentname

"Sonic The Hedgehog 2" je podľa mňa celkom schopné pokračovanie filmu, ktorý ma slušne bavil. A myslím si, že tvorcovia to chytili za správny koniec. V prvom rade sa venujeme menej našim ľudským hrdinom a viac sa zameriavame na postavy, ktoré poznáme. Dáva to tomuto filmu trošku iný nádych ako jeho predchodcovi. No súčasne som mal pocit, že akosi som sa nevedel úplne na film správne naladiť a miestami som sa trošku nudil. No v iných momentoch bol film zase solídna zábava. Mám tak trošku pocit, že Jim Carrey v tomto filme viac pripomína nebezpečného doktora Robotnika, no na druhú stranu som mal pocit, že mu akosi viac dal svoj charakter Jima Carreyho. A svoju rolu si teda miestami náramne užíva. Len ma štve, že mám často pocit, že sa pozerám na Jima Carreyho, ako hrá sám seba. Na druhú stranu Knuckles a Tail sú výborní. Dávajú filmu niečo nové a viac začínajú prinášať svet, ktorý poznáme. A myslím si, že obom som tie postavy uveril. Popravde všetci traja naši hlavní hrdinovia sú zvládnutí skvele. A film má aj niekoľko úprimných momentiek medzi nimi, ktoré podľa mňa fungovali veľmi dobre. Vo výsledku ide o dobrú akčnú rodinnú komédiu, ktorá prinesie divákom presne to, čo budú chcieť. A ja som spokojný. Ale mám pocit, že skrz všetko to dobré, ma to v prvom filme akosi bavilo viac. Neviem prečo, ale je to tak. Hodnotenie: B- ()

• Ve scéně, kdy Sonic a Tailes uletí Knucklesovi a Robotnikovi (Jim Carrey) ve městečku Green Hill, můžeme vidět demonstraci základního herního pohybového mechanismu Knucklese, a to svislý šplh po všem, což mu umožňují jeho rukavice. (krtek6)
  • Film obsahuje řadu odkazů na prvky z herních předloh. Většina scén přímo vychází z herních úrovní hry „Sonic 3 & Knuckles“. Prostředí planety hub je odkazem na „Mushroom Hill“, ledová jeskyně a následná jízda na improvizovaném snowboardu zase odpovídá „Ice Cap“, maličký ostrov u Havaje, kde dojde k otevření vstupu do podvodního paláce, je zřejmě miniaturní verzí „Angel Islandu“ a již zmíněný palác je kombinací „Hydrocity“ a „Hidden Palace“. Robotnikův ohromný robot devastující městečko odpovídá závěrečnému bossovi ze hry „Sonic The Hedgehog 2“. A styl závěrečného souboje, kde tři úhlavní postavy spojí síly dohromady, je přímou referencí na hru „Sonic Heroes“. (Ryuuhei)
  • V tomto díle už Sonic objevil kouzlo „chilli hotdog“, což je jeho nejoblíbenější jídlo. (krtek6)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)