Ježek Sonic 2

• USA Sonic the Hedgehog 2 (více)

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno. (Cinemart)

Lucasion

Zdá se to skoro jako jedna životní etapa, co byl první Sonic v kinech. Přitom zdání klame a od prvního dílu nás dělí pouhé dva roky. Sonic vběhl tehdy do kin těsně předtím, než začala celosvětová pandemie. Tvůrci však nelenili a na základě dobré vůle mu nechali na konci prvního dílu otevřená vrátka na pokračování. A zatímco první film jsem si užil plnými doušky a hodnotil ho velmi kladně, tak u pokračování jsem skoro prosil pana promítače, aby film už ukončil. Začneme ale od začátku a ne od konce, jako to zkusil první film. Ten byl svěží, zábavný a hlavně stavěl na úspěšné videohře. Film si tak mohl užít mladý adolescent i dospívající divák. O nás starých pardálech nemluvě. Vlastně jsem si i přál, aby pokračování vzniklo, protože sami víme, že Sonic je látka, kterou lze čerpat a vytvořit z ní celou filmovou řadu. Dvojka měla opět potenciál vytvořit zábavnou akční pohádku, plnou hlášek a třeskutého humoru. A zároveň se tak i vyvarovat chyb, které tvůrci v prvním díle napáchali. Což se jim i vlastně povedlo. Kdyby ovšem nevytvořili chyby nové. Příběh začíná prakticky tam kde první skončil. Doktor Robotnik je na Planetě hub, kde se snaží vytvořit kvalitní kávu. Neúspěšně. Druhá věc, která řídí jeho celý den, je plánování útěku zpět na planetu Zemi, což se mu nakonec díky svému geniálnímu plánu podaří. A dokonce získá speciálního spojence. Červeného ježuru, Knucklese. Ježek Sonic naopak na Zemi páchá víc škody než hrdinských činů. Přesto se však snaží být kladným a hlavně super rychlým hrdinou. Spolu se svoji adoptivní rodinou stále žije ve stejném malém americkém městečku. Problém nastává ve chvíli, kdy si Robotnik přijde se svým spojencem pro odplatu. Naštěstí i Sonic získává nového člena do týmu – a to dvouocasou geniální lištičku Tailse. Zbytek příběhu čeká na vás, abyste ho odkryli. Bohužel se však nejedná o kvalitní zábavu jako v případě prvního filmu. Ačkoliv má film dvě hodiny, tak působí mnohem delším dojmem. Obzvláště v druhé polovině, kdy je závěr filmu několikrát natahován. Vtipy i humor jsou více přiblíženy dětskému publiku a je to škoda. Jednička v tomhle dokázala skvěle vychytat hranici mezi infantilním a dospělým humorem. Jednu věc však dělá film dobře. Zaměřuje se více na animované hrdiny a méně na herecké kolegy. Což byla jedna z věcí, kterou jsem si od pokračování vlastně přál. Ovšem i ten menší prostor, co herečtí kolegové mají, dokáží z filmu udělat zcela jiný žánr, který je nacpaný hloupým a naprosto zbytečným humorem. Což je vskutku nemilé. Ze všech pilířů filmu mohu pochválit grafické zpracování, které je opět velmi kvalitní. Dabing jistě funguje stejně dobře jako v případě prvním filmu, ačkoliv jsem bohužel měl možnost vidět verzi pouze s českým dabingem. Knuckles s hlasem Idrise Elby bude jistě velmi povedený. V české verzi alespoň potěší Bohdan Tůma jako Jim Carrey. Carrey opět zběsile přehrává a jeho Robotnik je správně groteskní postavou i podruhé. A je vlastně jedním z mála světlých bodů na celém filmu. Celkově totiž dvojka působí neuvěřitelně utahaně. Ztratila drive i šťávu, která dělala z prvního filmu velmi podařený snímek. Tvůrci si však věří i do třetice a nechybí titulková scéna, která nám rovnou předkládá případné pokračování. Nezbývá, než tedy čekat s čím se tvůrci vytasí i do třetice. (55 %) () (méně) (více)

FrankSusta

Ježek nakřížený s šmoulou je zpět! A je otravnější! A horší!    Ježek Sonic se nám po dvou letech vrátil. A k mému nepřekvapení to dopadlo špatně. I když mohou někteří tvrdit, že je dvojka lepší, mě to tak rozhodně nepřipadalo. Ať už šlo o nelogické skoky v ději, nelogické přemýšlení postav, nelogické fyzikální zákony, co si tento film sám vytvořil...! Pane bože! Postavy zhloupěly, protagonista začal být otravnější a Jim Carrey začal výrazně ztrácet šmrnc. Jediné, co mohu pochválit, je to, že se zlepšili efekty. To je tak vše za pozitiva. Rozhodně to tak dopadnout nemuselo! A uječená černoška s rusy, co jsou za naprostý idioty, ti mohli být klidně vystřiženi. Je to jedno klišé na jeden trapný moment za jedním klišé za jedním trapným momentem. Špatné (i když jsem se párkrát třeba trochu pousmál)! 5/10 ()

William_

Budu tento film hodnotit jako kdybych byl dítě. Takže bych řekl, že se mi strašně líbili všichni 3 "ježkové" a ty barvy a celkové provedení postav - nádhera. Akce taky povedená, akorát ta délka filmu mohla bát kratší. Avšak jak zde zmiňuje každý druhý, Jim Carrey byl ten hlavní důvod, proč jsem se na oba Sonic filmy podíval. Je to prostě skvělý člověk a úžasný herec, který si i tady svoje role užívá. Dětem doporučuju, a dospěláci si užijou hlavně Jima. ()

Nevka

Sonic je prototypem filmu, které v současném Hollywoodu neuvěřitelně chybí. Skvělá akční jízda pro celou rodinu, která nespadá pod žádný filmový vesmír. Podobných filmů, kde se v našem světě objeví podivný tvor z jiné dimenze a pustí se do řádění s lidskými hrdiny bývala kdysi hromada. S příchodem superhrdinských fláků se však děti přeorientovaly na marvelovky a podobných dobrodružství šíleně ubylo. Proto jsem neskutečně rád, že si studio vzalo připomínky vizuálu prvního dílu k srdci a vymačkalo ze Sonica maximum potenciálu. Vznikla díky tomu opravdu zábavná podívaná, která sice má pár dílčích nedostatků, ale jinak zabaví prakticky všechny věkové skupiny. Na trojku se opravdu těším! ()

Sany33

Príbeh: Doktor Robotnic sa dostáva z hubového sveta za pomoci ježury menom Knuckers a spoločnými silami sa rozhodnú Sonicovi pomstiť. Sonic im ale nebude čeliť sám lebo samu do cesty zaplietol lišiak tails, ktorý ovláda vzdušné stroje. Dokážu zastaviť Robotnikove plány na ovládnutie sveta? Herecké obsadenie: Tak ako pri jednotke si JIm Carrey berie pozornosť na seba a ovládol celý tento filmový počin. Prevedenie: Oproti jednotke je značný progress v gagoc ako aj niekoľko násobné znásobenie farebných ježkov na plátne. Ale opäť je kameňom úrazu infantilnosť a cieľovka ktorá vtipy neocení a tak vychádzajú do prázdna. Pocity: Pustil som si to hlavne z dôvodu, že som videl jednotku a chcel som si to skompletizovať ale asi som mohol čas premárniť aj nijako duchaplnejšie. Nebola to zas až taká úplná blamáž ale čakal by som, že sa tvorcovia poučia z chýb jednotky čo sa nestalo. Pridaná hodnota: Nudná jazda farebných ježkov. 55% ()

• V tomto díle už Sonic objevil kouzlo „chilli hotdog“, což je jeho nejoblíbenější jídlo. (krtek6)
  • Myšlenka prstenů jako portálů vychází z původních her, kde byly velké prsteny prostředkem pro vstup do dalších či bonusových úrovní. (Ryuuhei)
  • Film obsahuje krátkou mezititulkovou filmovou scénu. (Rominator)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy