Cujo, vzteklý pes

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

Jello Biafra

Animal horor o bernardýnovi, ktorý sa infikuje besnotou a stane sa z neho stroj na zabíjanie je natočený podľa románu Stephena Kinga. Táto verzia je však bohužiaľ len nudnou a uťahanou adaptáciou s nesympatickými postavami. Mimochodom hlavný detský hrdina mi liezol neskutočným spôsobom na nervy. ()

Philoun1

Celou dobu jsem si říkal jak se film pěkně drží knižní předlohy, ten konec to trochu zkazil, i když byl štˇastnější než v knize. Kluk i pes hrali výborně. No tak ještě za tři. ()

Danoboss

Poznáte tie filmy, ktoré už nechcete nikdy vidieť, ale neľutujete, že ste ich videli? Nie? Tak teraz už áno. Cujo je zaujímavá 20 minútová zápletka rozvlečená na klasický hodinu a pol trvajúci film. Celý film by bol iste zaujímavejší, keby vybrali aspoň trocha zaujímavejšie plemeno... ak je ešte nejaké plemeno psa menej strašidelné ako bernardýn, tak to bude Maxipes fík a ten podľa najnovších výskumov ani nie je skutočný... ()

Šakalík

Knižní předloha je pochopitelně daleko lepší. Mně se ale i toho filmové zpracování docela líbí, protože má solidní atmosféru, která se postupně rozvíjí, byť pochopitelně v tomto směru knize nemůže konkurovat. Psovitá bestie je ve filmu vyvedena myslím velmi věrohodně, takže scény útočícího bernardýna jsou naprosto parádní. Co mi ve filmu lezlo opravdu na nervy, byl ten uječený parchant, kterého bych já osobně nejspíš z auta vyhodil a nechal psovi napospas – tady bych měl taky největší výtku k filmu. Pozor SPOILER – v knize se totiž toho kluka zachránit nepodaří, ve filmu přežije, což mě vyloženě zklamalo. :-) Nicméně jako celek je myslím tahle filmová adaptace povedená a báječně se hodí ke zpestření sobotního odpoledne pro celou rodinu. ()

JADIM

Taký ten jednoduchý film, ktorý sa snaží zaujímavým spôsobom radikalizovať z rodinnej drámy na horor. Čakanie na Cujove psie kusy bolo však zdĺhavé a takmer bez atmosféry. Celý film staval na Cujovi, ktorý tam začal poriadne účinkovať až po dlhej dobe. Tá farma tiež nič moc. Aspoň, že ten pes tam niečo dokázal napáchať. 4,5/10 (Videné 7.3.2021, Originálne znenie) ()

Han22

Vzhledem ke komentářům jsem čekal totální průser, no a když pominu nudnou první půlku a debilitu ohledně toho jak působí vzteklina na psa, tak se jedná o klasický docela napínavý horor. Druhá půlka graduje ke strhujícímu finále, je tu pár gore vraždiček a vůbec celkem pohoda. Akorát to vřískající děcko bych asi z toho auta vyhodil po pěti minutách :-)) ()

borec999

Film dnes už skôr pre pamätníkov. Plusom je, že na všetky scény boli použité reálne psy, takže nemusíme: a) ulietať do sfér science fiction a všetko čo Cujo predvedie pôsobí ako tak uveriteľne; b) sledovať 40 rokov staré špeciálne efekty ktoré by dnes vyzerali veľmi zle. Najväčším problémom je, že Cujo toho zas toľko nepredvedie. Prvých 35 minút sa okrem zistenia pôvodu jeho besnoty (chválim, že bol použitý 100% reálny možný spôsob nákazy) nič nedeje. Potom si to odnesú 2 chlapi a na záver sa asi na trištvrte hodinu presúvame do situácie: Cujo vonku - matka s chorým synom vo vnútri zamknutého auta, pri čom táto pasáž pôsobí zdĺhavo a atmosfericky len občas. Čo na záver ešte musím pochváliť je vzhľad Cuja, ktorý sa postupne ukážkovo mení na špinavého, krvavého, uslintaného a besného psa. Vo výsledku je to spracovaním také lepšie béčko, u ktorého sú ale slabšie 3* maximum, čo môžem udeliť. 50% ()

MareT.

Knihu jsem četl a považuju ji za jedno z těch lepších děl. A je mi jasné, že zadaptovat to není lehké. Dávám tři jen proto, že prakticky se tvůrci postavili k velice těžkému úkolu a jejich nezkušenost dala za své. Není to zlé, ale když srovnávám s pocity, které jsem měl u knihy a pocity u filmu, film je jasný poražený. Tam kde King popisuje mistrovsky úzkost a beznaděj, je vtěsnáno do 40 minut a působí to velice zrychleně. ()

Scytale

S odřenýma ušima jedna hvězda za příležitostně zajímavou kameru a hudbu. Jinak neskutečná nuda a zbytečnost. Klidně mohlo být zfilmováno jako epizoda Příběhů ze záhrobí nebo jiného horrorového seriálu. ()

BuddyO

Námět jako takový je výbroný. Ještě aby ne, když je od samotného Stephena Kinga. Ale film se uplně nevyvedl. Některé pasáže se mi líbili velice, byli i docela napínavé, ale přesto tomu něco chybělo. Ale pokud budu brát v úvahu, že film je již staršího data (1983), tak nemůžu pod tři hvězdy jít. Nemůžu jít pod 3 hvězdy, protože jsem díky bohu knihu nečetl, jinak bych asi na zpracování nadával, jako všichni ostatní. takže celkový verdikt je: Koukatelný hororový příběh ANO, uchvatný a nezapomenutelný zážitek NE. Ikdyž uvidíme, jestli mě rozzuřený Cujo nebude budit ze sna... ()

Prochy38

Cuja už jsem viděl celkem dávno a až teď jsem narazil na to, že jej nemám ohodnoceného. Podobných hororů se zvířecím zabijákem bylo už nespočet. Některé se povedli, některé stály za houby. tento bych řadil k těm lepším... není to totiž úplná blbost. pejsek zapracoval skvěle a podmanivá hudba dostatečně hloubí atmosféru. Nepříjemná situace. Nemám D. Wallace moc v lásce, páč dokáže hrát spíše jen hysterky. ale tady tak nějak všechno fungovalo. Spokojen. Strach jsem neměl, ale dobře mi nebylo... ()

willis

Knížka patří ke Kingovu slabšímu průměru, námět i příběh jsou hodně jednoduché a největší Kingova přednost psychologie v ní není proti ostatním knihám moc propracovaná . Je to taková béčková oddychovka, takže ani od filmu se nedá očekávat žádný zázrak. Všichni se ale snaží tak, aby z toho nebyla naprostá slátanina a celkem se jim to i daří. ()

gumolit

Stephen King patrí medzi mojich najoblúbenejších autorov a preto som bol zvedavý na spracovanie tohto filmu.Až taký sklamaný som nebol aj keď knihe sa to nevyrovná. Kniha je oveľa dramatickejšia a napínavejšia a výborne sú tam popísané pocity psa, Čo vo filme ťažko spozorovať takisto aj rodinné vzťahy,ktoré vo filme sú len tak zbežné Ale išlo hlavne natočiť napínavý film,to sa v podstate podarilo tak na pol.Akurát koniec sa nedrží veľmi knihy čo ma dosť zarazilo pretože kniha sa končí trochu tragicky,ale aj tak som sa celkom bavil. ()

Shogin

Už román Cujo nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější díla od mistra Kinga. Důvod je v tom, že dějově nic moc zajímavého nebo něčím se vyjímajícího nenabízí. Avšak u knihy si člověk pořád užívá výborného Kingova vypravěčství, kdežto u filmu zkrátka není moc na co koukat a člověk pak dostane ničím neobohacující hororové béčko, které nezachraňují ani vcelku dobře vybraní herci či naprostá věrnost předloze. Rozhodně doporučuji knihu. ()

dee.n

Dneska už hooodně "oldschool" horor, který ani není hororem, jen nudnou podívanou s nechutným psem a partou nesympatických postav, jejichž osud vám je jedno. Takže už ne horor, ale spíš ztělesněná nuda. ()

Mania

Cujo je skvělá kniha. Bohužel film za ní ani nepokulhává, ten už leží někde zabředlý ve špíně zapomenutých VHS. (Ou, tak jsem si zpětně přečetla nějaké komentáře, jmenovitě od jprmusic, a musím se usmívat. Jak se asi tak román vydá když ne v podobě knihy?) ()

fisus

Kdybych nečetl Kingův román,tak bych spoustu věcí vůbec nepochopil.Ten konec chápu,že nemohl být natočen podle knížky (tragické závěry se v USA moc nenosí) ,ale i tak si myslím,že Stephen King nebyl asi moc spokojený,jeho dílko tu totiž dostalo pěkně na prdel!!!!! ()