Cujo, vzteklý pes

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

LiVentura

Skvěle natočený snímek, myslím si, že jen lehce nadnesený vzhledem ke vzteklému psovi... reálný základ. Mně se moc líbilo. ()

cheyene

Mám před očima Rachel, Rosse, Joeyho, Monicu a Chandlera, kterak sledují Cuja a Phoebe netuší, že snímek se brzy mění v horor. :) Ale zpět k tomuto zpracování. Stephen King je klasika, ale obecně pozoruji, že znalci jeho knih, nebývají spokojeni s filmovými adaptacemi. To já posoudit nemohu, ale tento počin mě nedokázal patřičně dostat. Sledoval jsem jej sice se zaujetím a i jistým napětím, ale řada věcí se mi zdála, jak to jen říct, přinejmenším nelogická, zvláštní... Po všech směrech mi tento film připadal jako lehký podprůměr. ()

Kusko.t2

Tak túto adaptáciu knihy Stephena Kinga neradím medzi tie vydarenejšie, práve naopak. Samotná kniha (nečítal som) však môže byť zaujímavá, čo sa o tomto filme nadá povedať. Bernardín Cujo, ktorého vlastní jedna chudobnejšia rodina na samote, sa v úvode filmu nakazí nejakým hnusom od netopiera. Na ňufáku má malú škvrnu, ale rodina si z toho nič moc nerobí. Sprostý, nakazený Cujo behá po prírode, užíva si voľnosti a divák plný očakávania sa nevie dočkať kedy sa zmení v krvilačnú beštiu terorizujúcu vlastnú rodinu. V momente kedy už neovládnuteľný Cujo zabije prvého človeka, čoraz viac sa zo spočiatku zaujímavého filmu stáva nepresvedčivá blbôstka. ()

S.Quentin QUALE

Abych pravdu řekl, tak vona ani ta knížka není nic extra, takže jsem čekal o dost horší film. Cujo je pěkný macek a posléze i patřičně odporná bestie. Dá se na 70% ()

Campbell

A sakra já jsem čekal daleko více. Tohle je snad nejvíce citovaný film podle Kinga, a taky hodně známý. A tak jsem čekal že to bude něco hodně dobrého. Nakonec to ale dopadlo docela průserově. Prvních 50 minut se naprosto nic neděje, jen nějaký nudný kecy který stejně nikoho nezajímaj, až potom se odehraje scéna kde jsou lidi uvězněni v autě. Takže zábavnost je prakticky na nule. Navíc proč zrovna bernardýn? Mě přijde takovej roztomilej. Proč ne dobrman nebo nějaký více strach nahánějící rasa? ()

PetrPan

Jedna z těch lepších adaptací S. Kinga, vzteklý bernardýn ohrožuje matku se synem v porouchaném autě, neustálé napětí tvořené přítomností psa obludně změněného vzteklinou je přímo hmatatelné a prostupuje celým filmem. Bez větších efektů a za málo peněz natočený vynikající thriler ()

Bachy

Průměrný film na motivy výborné knížky. Nechápu, proč to tady zaflákli takovým šíleným happy endem. Jenom ke komentáři uživatele monolog - > knížka tenhle příběh unese celkem hravě. O tom je King, psychologie postav a stupoňovitý strach a navíc ty představy dítěte. Ve filmu je pak jen obal. Ostrouhaný příběh bez niterných pocitů. Film, ale není žádný propadák, hodina a půl je ideální stopáž, a proto je pro mě Cujo dvou - tří hvězdičková záležitost. ()

jojinecko

3,5*/5...Úprimne povedané, čakal som sajrajt a výsledok je ten, že sa vôbec nejedná o nejakú "cujovinu", teda v rámci béčkových vecí samozrejme:) Kingova kniha je tak isto v rámci autorových diel riadne béčko, hoci dobre sa to číta, cítiť z nej alkoholový opar,v ktorom sa v tom období maestro King rád "vznášal"... Film je rozdelený na dve polovice..V tej prvej sa v podstate nič nedeje, zoznamujeme sa s postavami, celkom nuda, ale nemyslím si, že samoúčelná a zbytočná... V tej druhej sa Cujo rozbehne a to celkom stojí za to. Scény útoku psa napr. na auto sú prekvapujúco výborne natočené, nepostrádajú dynamiku a správnu atmosféru. Je to vec pohľadu, mne celý film prišiel veľmi zábavný (ale to človek musí mať rád old school shitné horory, alebo byť fanúšikov S.Kinga- ja som oboje!:). ()

honajz odpad!

Jo takhle, on to není TV film, ale šlo to do kin? A tak to ne, tomu nedám ani hvězdu. Samozřejmě že se mnozí autoři snaží roztahat různé literární povídky na délku celovečerního filmu, avšak proto, že je povídka svébytný žánr na malou plochu, často ztroskotají, bo to celé vypadá - jako roztažená povídka. Ale je fakt, že třeba nějaké filmy podle povídek se docela povedly, třeba podle Philipa K. Dicka nebo Raymonda Chandlera. Tady sledujeme naprosté inscenační neumětelství. Ta herečka se docela snažila, maskéři toho děcka taky, ale co je to platné, když vlastně úvod - který je v podstatě o ničem a ani není nijak pořádně dohrán v doznění, jež zde zcela zásadně chybí - je roztahaný na zhruba 45 minut, a dalších 45 minut sledujeme absolutní neschopnost postav cokoliv aktivně udělat. A když už něco udělají a k něčemu se rozhoupou, opět následují všechna klišé žánru: zdržuju se rozhlížením okolo, nejdu rovnou na věc, nedorazím záporáka, nepromyslím si taktiku, lezu tam, kam nemám, nepoužiju nejjednodušší způsob řešení apod. Fakt mne to po letech znechutilo, a to jsem tehdy v 80. letech viděl na ORF vlastně jen posledních dvacet minut. ()

SOLOM.

Stejnojmenná kniha patří mezi moje nejoblíbenější kingovky a je určitě lepší než-li tenhle film, ale ani ten nedopadl nejhůře. Rozhodně jde o lehce nadprůměrný snímek, ve kterém lze vidět solidní herecké výkony ( Dee Wallace, Danny Pintauro), ale chování psa bylo mnohdy dost nereálné. Vzhledem k tomu, že měl mít vzteklinu vrtěl neustále ocasem, na lidi spíše skákal, jako by chtěl raději schovanou sušenku, než jim roztrhat hrdlo atd... Navíc mi zde chybělo i několik momentů, které se objevili v knize, ale režisér je ve svém kousku prostě jednoduše přeskočil. I tak si ale tenhle film určitě pustím vždycky rád. ()

eraserhead666

Kam až má paměť sahá a neselhává-li, Cujo byl úplně první filmový horror, který si vybavuji, že jsem viděl. Šel jsem na něj někdy v roce 1990 na video k sousedům. A čuměl jako blázen. Byla to opravdová sešlost, dospělí, děti, buchta, limonády. A všichni mlčky ten film žrali. Prostě mezigenerační záležitost. Proto jsem se k němu (po několikerém přečtení knihy) včera hrozně rád vracel. Už pro to očekávání, jak na tom budeme po téměř čtvrtstoletí. První půlka je takové trošku nic moc klasické kingovské rodinně-vztahové drama, poměrně zdlouhavé (King si s tím, samozřejmě v knize vyhrál, ale tahle filmová verze je zážřnou ukázkou, kterak krátkou povídku natáhnout na celovečerní formát, je tam prostě hrozně vaty), ale ve druhé půlce začne jít do tuhého. Z bláznivého Cuja jde opravdu strach a respekt. Máte-li fóbii, strach respekt ze psů, asi si to pěkně užijete. Lehká protivnost jak hlavní hrdinky tak jejího syna jsou snad i k dobru věci. ()

902 10

radobyhorror cujo dokonale splnuje vsechny vlastnosti slova "podprumerny" - obsazenim pocinaje a pribehem konce. zlo zde ma predstavovat obycejny pes, kteremu by se do oci vysmalo i nemluvne v kocarku – jak vzrusujici. urceno pouze pro fanousky stephena kinga, pro nas ostatni ztrata casu. ()

Bauer

Bohužel jsem nečetl knižní předlohu a budu to muset udělat, protože Stephan King je prostě nejlepší spisovatel. Ovšem o tomto filmu to říci nemůžu. Prvních 40 minut bylo nudných, až jsem u toho mále usnul. Poté sledujeme ženu s dítětem, která je uvěznena v autě na které dělá útoky velký agresivná bernardýn. Tato část je docela i děsivá ale přesto je velmi zdlouhavá a po 10 minutách začne nudit. K tomu ještě nulové herecké výkony a King může režiséra Lewise Teaguea rovnou zastřelit za to, že to tak zkazil. Velmi ale opravdu velmi slabé 2*. ()

Khalesi

Celý film je postavený na jačaní matky a jej ratolesti, toľko k napatiu. Niekoľko úplne zbytočne strávených dní v pokazenom aute kvoli neschopnosti pani Donny, ktorá nie len že za nič nestála ako manželka, ale ešte ani ako matka. Svojho syna nechala dospieť až na hranicu medzi životom a smrťou než sa odhodlala k záchrane jeho života a rozhodne sa jej to nepodarilo vďaka jej schopnosti resuscitovať. Otecko mal geniálne načasovanie, povedzme si pravdu- ani jeden z nich príliš rozumu nepobral. Najviac ma fascinovalo to, že Cujo napriek tomu, že besnota postihuje aj mozog zvieraťa a dosť rýchlo progreduje, bol stále veľmi sústredený a trpezlivo čakal na svoju korisť. Celkový dojem z filmu je veľmi rozpačitý a rozhodne si ho už v budúcnosti znova nehodlám pozrieť. ()

5150

Pasáže, ve kterých je matka s děckem uvězněna v autě, jsou skutečně o nervy, nicméně jinak tomu chybí pořádná atmosféra a sledujeme víceméně nezábavný "rodinný film".____ Herečka Dee Wallace v hl. roli měla před tímto filmem dvě větší zkušenosti s horrorovým žánrem - THE HILLS HAVE EYES (1977, r. Wes Craven) a KVÍLENÍ VLKODLAKŮ (1981, r. Joe Dante).____hod. 1,5* ()

Agatha

Tomuto se snad ani horor nedá říkat ne? Co měl tento film na diváku zanechat teda nevim. Strach a adrenalin při sledování, poučení o tom, že psům se nemá nikdy úplně věřit či soucit s hlavními hrdiny? Myslím, že ani jeden z pocitů tento snímek u diváka nevyvolal. Tedy alespoň u mě ne. Celý film se jen čeká, až tu krvelačnou a nesmrtelnou bestii někdo konečně zabije. Velmi vtipně působí scéna s nemotorným policistou, který ani neudrží vlastní zbraň. Tento film zanechá v diváku snad jen jediný pocit - zbytěčně promarněný čas. Ale něco se mi přece jen zamlouvalo - vybrali fakt pěknýho bernardýna... ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenného románu Stephena Kinga. CITÁT - Opravdové příšery neexistují, jsou jen v pohádkách, krom té mé v šatníku......... Někdy to tak prostě je, osud si s námi pohraje a do cesty životem nám nastraží psa ze vzteklinou a umístí nás na liduprázdné místo. A když selže i věrný přítel člověka, tedy auto, je na malér zaděláno. Napínavé, ale chvalkama mi lezl na nervy Tadův (Danny Pintauro) vřískot. Jinak pes Cujo je nádherně namaskovaný. CITÁT - Neboj se přijede pošťák a pak půjdeme domů......... ()