Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

Likan7

V roce 02 byla Reese nádherná blondýna, která se do těhlech romantických komedií skvěle hodila. Jen škoda, že to nebyli komedie, které by přišli alespoň se špetkou něčeho zajímavého nebo originálního. Holka na roztrhání je ve všech směrech průměrná až podprůměrná romantická komedie, ve které je zajímavé maximálně to, že si tu Reese musí vybrat mezi divokým sympaťákem a sympaťákem z velkoměsta. Obvykle je vždycky ten měšťák nesympatický de*il, ale Patrick Dempsey je tady celou dobu za chudáka, který na konci, pozor megaspoiler, odstrouhá, protože kořeny a známé chutě minulosti přece jen vyhrají. Překvapení žádný, po 10 minutách víte jak to skončí. Ani moc srandy si tu neužijete, protože se většinou hraje na vážnější notu, což Vás prostě nudí k smrti. Ničím zajímavá klišoidní blbina, kterých se na začátku tisíciletí točilo 100 za rok. ()

myse

Hroznej film s předvídatelným dějem. Prostě nechápu, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak, jak se rozhodla. Jediný plus, který tu nacházím, je okouzlující a krásná Reese Witherspoon. Candice Bergen taky nehrála špatně. Film bych ale rozhodně nikomu nedoporučila (jen příznivcům primitivních, milostných, předvídatelných příběhů). Ač komedie, nijak mě nepobavila. Jinak Sweet home Alabama byla dobře zvolená ústřední píseň, nicméně úroveň filmu pochopitelně pozvednout nemohla. ()

Shitonit

Nenadchne ani neurazí. Představitelé hlavních rolí si hrajou úplně na jiný herce. Tak mi to připadlo. Že si herci hrajou úplně na jiný herce. V zásadě je to o tom, že taková přiblblá husička z balíkova, udělá díru do světa, a chce urvat boháče. Plky sem, plky tam, až se dostává zpátky do balíkova, páč aby se mohla vdát, musí se nejdřív rozvést s balíkem. Chudákem.. No a tak se to naivně zamotává, dějově to je fakt o ničem, až se teda balík chuďas jako že rozvede a podepíše jí to lejstro. No jo, jenže mezitím zjišťujeme, že chuďas asi zas tak chudej není, a že je vlastně docela fajn. Noo, jak to dopadne. To bych fakt rád popsal, ale že to byla čím dál tím větší kráva, tak mě to asi deset minut před koncem přestalo bavit a usnul jsem. Tak nevím. A ani mě to nezajímá. ()

pekas

Krásná romantika. Ano plná klišé, které jsou ale podány formou více než povedenou a já se nebojím zvýšit ze čtyřky na pět. Nevím jestli mám pro Reese takovou slabost, nebo se jí daří figurovat v povedených filmech, ale opět nezklamala. ()

Bonniesgun

Hezká blondýnka z velkoměsta jede dát poslední sbohem své rodné hroudě, aby si uvědomila, že skutečně patří jen a jen tam. Nejkrásnější život bývá ten obyčejný a romantické filmy jsou přesně takové, jaké čekáte, že budou. Skvělí herci ani newyorské pozlátko ze Sweet Home Alabama neudělají víc, než je - pěkný romanťák na nedělní večer. Ale díky bohu, že takové filmy existují!!!!! Jinak bychom se museli po náročném týdnu trápit u dalšího intelektuálního snímku! ()

vitac.

Podprůměrná romantická komedie. Možná raději podprůměrný romantický film, neboť materiálu vyvolávajícího smích je zde velmi poskrovnu. Zato nudy a zdlouhavosti obsahuje nadmíru. Nedoporučuji promítat jako součást boje o dívčí srdce či k navodění romantické atmosféry - nejdřív říkala že ji to nebaví, pak protestně usnula... Mě nejvíc z toho všecho potěšily dvě verze písně Sweet Home Alabama a ještě jeden popík od Avril, jinak bída a šeď. Slabší dvě. ()

Petule3

Teda ja nevim...proc se nam holkam tak mota hlava tim, ze kdyz se rozhodnete pro jednoho, dokonce v ulicce k oltari prichystana provdat se za toho druheho, ten odmitnuti vezme s takovou lehkosti, ze vam skoro jeste podekuje? At nekdo natoci film, kde se zena (muz)-to je fuk, rozhoduje mezi dvema laskama a tak jako tak jednomu ublizit musi, strasne ublizit, to by bylo vice realne, ze? Jinak mam film rada, Reese ma bozi vlasy, Patrick je dokonaly cely a Josh nadherny oci. ()

Tominni

Jak se jen rozvést s manželem, kterého jste dlouho neviděli a navíc ve svém rodném městečku? Návrat Reese Witherspoon domů celkem pobaví a skončí tak, jak se asi čeká. Průměrná romantická komedie, která sice extra nezaujme, ale také neurazí. ()

cinema_cz

Režisérovo rutinérské vypravěčství nedokáže většinou zcela průměrnému scénáři vtisknout žádný šmrnc. Především díky Reese Witherspoonové stojí Holka na roztrhání za vidění i pokud čirou náhodou nepocházíte z amerického jihu. Díky ní a jedné z nejkouzelnějších žádostí o ruku ve filmové historii. 60 % (Ondřej Vosmík, Ci 01/2003, str. 90) ()

Roucky

Nevím jak vám, ale mě se tenhle oddychový film líbí. Mám ráda Reese a rozhodně to není naposledy, co jsem tenhle film viděla (navíc od Lásky v ceně mám ráda Patricka Dempseyho O:-)) ()

hwnd

Stokrát obehrané schéma, ale precizně provedené a na nedělní oddychové odpoledne presně to pravé. ()

Kackucka

Průměrná romantická klasika, pro oddechový večer u zmrzliny poté, co si člověk vymyje mozek prací. Poté je film tohoto typu alespoň snesitelný. ()