Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což si po čtrnácti pivech zkuste zdolat, vy kreténi. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se taková plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů, že vám záchvaty smíchu možná už zůstanou a budete muset na smací odvykačku. Srandičky mají ovšem jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A težký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton? (Goodmind films)

Filmmaniak

Hodně bláznivá a absurdní komedie, která je záměrně napsaná a natočená tak, aby byla co nejvíc bizarní a ujetá. Její podstatou je totiž oslava svobodné tvořivosti a fantazie, doprovázená podvratnou a nespoutanou vzpourou proti konvencím filmového vyprávění, jenž se neustále pohybuje na hranici mezi realitou, sny, halucinacemi a něčími představami. Tomu je podřízeno úplně vše, v důsledku čehož děj Mstitele získal podobu neustálého vršení vizuálně a obsahově výstředních scének, které však budou na většinu diváků pravděpodobně působit pouze jako bezobsažná fantasmagorie. Bez ohledu na to, jestli se na výraznou stylizaci a výlučnou formu filmu vnitřně napojí, nebo nenapojí. Tyto scénky jsou totiž sice v řadě případů realizovány s pozoruhodnou kreativitou, leč ve filmu obvykle figurují jen pro kreativitu samotnou a i přes zjevnou kurióznost nejsou dostatečně zábavné (protože nejsou prakticky vůbec vtipné, jsou jen divné) a tudíž celý film samy o sobě neutáhnou. Výsledkem je nehorázný úlet, zároveň jde ale do určité míry i o uměleckou výpověď jeho autorky, která v něm dostála své punkové vizi totálně svobodomyslného příběhu o nevyzpytatelnosti života, naději a lidských snech a patrně jej i zvládla natočit tak, jak jej natočit chtěla. Dostatečně zajímavý a zábavný je však Mstitel díky své jinakosti a svéhlavosti jen sporadicky, a to i přesto, že nahý Jaroslav Dušek pobíhající po centru Prahy, oděný pouze do kartonové krabice, je v něm jednou z těch méně mimózních věcí. ()

radaza

Vlastně ani nevím, proč dávám nějakou hvězdičku. Vždycky jsem myslel, že od filmu by člověk měl něco očekávat. - něco k zamyšlení--- to jsem zde dostal pouze ve formě, že jsem se celý film zamýšlel, jestli tvůrci chápou, jakou zbytečnost natočili a proč neodejdu z kina   - zábavu---- fakt ne,  několik zábavnějších záblesků bylo vždy obratem převálcováno upocenou snahou šokovat.  -napětí---- snad jen ve formě napínání, jestli to bude pořád tak trapné. Film se dá rozdělit na dvě části - první část - hlavní hrdina se utápí v chlastu, 2.část - zřejmě proto, že 1.část tvůrci neuměli vypointovat se mění v jakési absurdní směřování k cestě do vesmíru. 1.část by byla progresivní v 80.letech minulého století - tehdy frčely osobní krize s různými představami  apod. 2.část už je aktuálnější, ale Lajko - cikán ve vesmíru nebo Kosmo jsou asi tak 1000x zábavnější.  Naposled jsem viděl v kině podobnou srágoru pod jménem Casting na lásku. Je to sice z úplně jiné strany spektra filmů, ale svojí bezradností se Mstiteli podobá. Je mi jasné, že autorce a jejímu úzkému okruhu blízkých stejně nedojde, že natočili blbost. Budou se poplácávat po zádech a říkat si , jak jsou cool a varováním jim ani nebude, že návštěvnost bude katastrofální, protože jsou to takoví Troškové naruby. Jen se divím každému, kdo na tohle poskytne byť jen jedinou korunu. ()

Miksa

Díky všem škarohlídům, kvůli nimž jsem na daný film šel, že bude určitě super ujetý. Ujetý určitě je, ale z mého pohledu celkem mile a absurdno je v rozumných mezích. Zaujal mě herec v hlavní roli a rád se na film podívám znovu. Díky za tento netuctový film. ()

DAJAAAA odpad!

Stačilo mi vidět trailer filmu,abych pochopil,že to je další debilní, zbytečný film alá např.Akumulátor1.Film po kterým ani čokl neštěkne a jednou za 10,20 let ho budou reprizovat na ČT2,aby se neřeklo.Škoda peněz. ()

Stevexes

Paradni jizda ve stylu filmu Alejandra Jodorowskeho ... tedy pouze pro lidi, kteri jsou schopni se naladit na tento styl, nechat na sebe pusobit audiovizualni smrst, sledovat jake pocity a asociace to v nich vyvolava, inspirovat se, vnimat kreativitu a uzivat si skvele herecke vykony, skvelou hudbu a ten spad. Pokud předtím zahuli, mozna je to taky vystreli do vesmiru! ;) Diky za takovy pocin! ()