Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což si po čtrnácti pivech zkuste zdolat, vy kreténi. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se taková plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů, že vám záchvaty smíchu možná už zůstanou a budete muset na smací odvykačku. Srandičky mají ovšem jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A težký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton? (Goodmind films)

(více)

Recenze (56)

Djoker odpad!

všechny recenze uživatele

Retardovaný tandem Klein Svoboda se utrhl ze řetězu. Místo nástupu do Bohnic však oba pacienti vrší jednu prasečinu na druhou, myslí si, jak jsou vtipní, ale nic nedává smysl a potlesk za tvůrčí odvahu taky nepřichází. Mělo jít o komedii pro svobodné duše, takže nemůže chybět Dušek, ovšem ani ten to nezachrání. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Lucia Klein Svoboda se asi musela zbláznit, jinak si nedovedu vysvětlit, že někdo, kdo před 5 lety natočil výborné Pirko, přijde s něčím tak šíleným. Ne že bych měl něco proti boření konvencí a fantazijní volnosti, ale v Mstiteli prostě nedává nic smysl, je to jen vrstvení více či méně bizarních (a povětšinou nevtipných) situací kolem - mně osobně extrémně nesympatické - hlavní postavy, která se jen oddává bezbřehému chlastání, a už druhý den pomalu zapomínám, o co tam vlastně šlo. Párkrát jsem se u té slátaniny nevěřícně rozchechtal a měl nutkání se ptát, zda se mi to jen nezdá, ale povětšinou mě to bohužel jen otravovalo či nudilo - nedal jsem se předem odradit místním nevalným hodnocením, a tedy dobře mi tak, že jsem musel vidět něco takového. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Pripomínalo mi to nepodarený pokus o škandinávsku bizarnosť, ale bohužial, s hercom, ako je Daniel Fischer, z toho vyšla totálne trápna chujovina. V druhej polovici som si dokonca naivne myslel, že to chytá druhý dych, lebo som sa pár krát zasmial, ale ruské finále... To je čistá zlosť. To som chcel už zabíjať! Jednu hviezdičku udeľujem iba kvôli Jaroslavovi Duškovi, ktorého mám veľmi rád. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Hodně bláznivá a absurdní komedie, která je záměrně napsaná a natočená tak, aby byla co nejvíc bizarní a ujetá. Její podstatou je totiž oslava svobodné tvořivosti a fantazie, doprovázená podvratnou a nespoutanou vzpourou proti konvencím filmového vyprávění, jenž se neustále pohybuje na hranici mezi realitou, sny, halucinacemi a něčími představami. Tomu je podřízeno úplně vše, v důsledku čehož děj Mstitele získal podobu neustálého vršení vizuálně a obsahově výstředních scének, které však budou na většinu diváků pravděpodobně působit pouze jako bezobsažná fantasmagorie. Bez ohledu na to, jestli se na výraznou stylizaci a výlučnou formu filmu vnitřně napojí, nebo nenapojí. Tyto scénky jsou totiž sice v řadě případů realizovány s pozoruhodnou kreativitou, leč ve filmu obvykle figurují jen pro kreativitu samotnou a i přes zjevnou kurióznost nejsou dostatečně zábavné (protože nejsou prakticky vůbec vtipné, jsou jen divné) a tudíž celý film samy o sobě neutáhnou. Výsledkem je nehorázný úlet, zároveň jde ale do určité míry i o uměleckou výpověď jeho autorky, která v něm dostála své punkové vizi totálně svobodomyslného příběhu o nevyzpytatelnosti života, naději a lidských snech a patrně jej i zvládla natočit tak, jak jej natočit chtěla. Dostatečně zajímavý a zábavný je však Mstitel díky své jinakosti a svéhlavosti jen sporadicky, a to i přesto, že nahý Jaroslav Dušek pobíhající po centru Prahy, oděný pouze do kartonové krabice, je v něm jednou z těch méně mimózních věcí. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Takové neurovnané,  výstřední a místy parodické. Pro někoho to asi bude bláznivá blbost, pro jiné krásná pitomost. Je to velmi stylizované mezi reálným světem a snem. Nekorektnost tu je ve tvaru vyměšování a nahých prdelí. A to vše je estrádně obaleno ve stylu normalizovaného popu se zábavnou přehlídkou podivínů, svérázů a samorostů a mnoha ztřeštěností. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Velký bizár českého filmu, který má obrovskou výhodu v tom, že si jde svou vlastní cestou a má vlastní, ojedinělý ksicht. Bohužel v nánosu těžko pochopitelných nebo hnusných scén je velký problém se na něj dívat. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Mimořádný wtf projekt! Začátek přitom zdá se být seriózním počinem, mladý herec si přihýbá více, než by bylo zdrávo, pročež dostane od řídi Čtvrtňase padáka. A jde to s ním z kopce a kamera je u toho. Nic mimořádného. Pak ale přijdou fantazie a především Dušek a jeho třistapadesátikilová milenka. A když si říkáte, jestli se tvůrci neposrali, tak přijde Ohnivák a auta jak z Demolition mana, a násilí vtrhne do ulic a Milanovi i na hajzl. Konec už je úplně v režimu "nejenom že jim hráblo, byli zfetovaný a jsou to magoři" ale ještě něco navíc. Mazec, ke kterému nějak neumím zaujmout bodový postoj. Katakombes Milou Kinematografos. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pekné hudobné podmazy či úseky pesničiek zachránili film od absolútneho odpadu. Samozrejme, niekomu takýto bizár bude vyhovovať. Nahý Dušek v krabici, nahá 200 kilová prasnica v posteli, že jej faldy prekryli aj kolená, a plešivec Fischer s nahým zadkom. No proste umenie libiotov ako sa patrí. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

absurdní WTF haluz po jejímž shlédnutí sem ochoten uvěřit že dvojice Klein Svobodových jsou manželé a sourozenci zároveň. Plusem je, že to chce být absurdní WTF haluzí záměrně a ani se to nesnaží dát věcem které se zde odehrávají nějaký smysl.Mínusem je ovšem to, že to není až tak moc velká absurdní WTF haluz aby to byla opravdu zábava a i když je tu pár slušných míst, vždycky jsou následovány nudou a jakkoliv má Mstitel  jen něco málo přes hodinu a půl, pocitově je to tak 2x tolik...40% ()

DarkDemon 

všechny recenze uživatele

Neskutečná úchylárna, leckdo to asi neskousne. Skvělé obsazení, perfektně vybraná muzika ladící se scénou a nakonec i ten děj je lepší než u většiny srágor z běžné produkce, kde jde většinou o to jak tam nafutrovat product placement. Já se bavil, nechechtal, ale většinu filmu se poťouchle usmíval a čekal co bude dál. Tempo se stupňovalo, spokojenost rostla ... jen to ozvučení je trochu na pěst. Zajímavý zážitek. :) ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Český film oceněný na zahraničních festivalech a má tu tak mizerné hodnocení. Při tom český divák musí ocenit i hudební doprovod. U něj jsem si říkal, že film těžko ocení za hranicemi. Stejně tak přehlídku českých herců, kteří mají ve filmu většinou jen krátký štěk, ale i tak oko diváka potěší. Tedy za obsazení a hudební doprovod hvězdičky nahoru. Příběh ve výsledku překvapí. Že vůbec nějaký byl. Hlavní jsou totiž příhody, které opileckého herce na jeho cestě potkají. A že to jsou příhody stále více a více ujeté. Noa nakonec u těch sexuálně laděných příhod jsem si vzpomněl na filmy jako Amarcord. To je slušná vizitka. ()

Anet21 

všechny recenze uživatele

⚪Dano Fisher nie je hlúpy človek. Akurát strašne rád tých hlúpych ľudí hrá. A jeho holý zadok bol naozaj to posledné, čo by som potrebovala vidieť.⚪Zas jeden z kúskov, ktorý si myslí, že bude dada iba skrz to, že za sebou nastrihá niekoľko zdanlivo úplne nesúrodých bláznivých scén. Že veď sa tam ten presah ,,nejako" vytvorí. No, tak nie. Aj keď je očividné, kam to chcelo smerovať a čo znamenajú všetky tie ,,mimo" scény, aj tak je nemožné to s pokojným srdcom sledovať do konca a ,,brať vážne." Smutné, že sa do týchto projektov upíšu aj perspektívni alebo starší herci.⚪ ()

JamesSi odpad!

všechny recenze uživatele

Některá kreativita by měla být trestná. Nějaký režisér řekl, že "když experimentální režiséři neví co by a chtějí být totálně random, tak tam dají trpaslíka". Mstitel je ten film. Jiní tvůrci mi řekli, že "film by neměl mít strukturu ve stylu - něco se stane a pak se stane nesouvisející událost a pak se stane nesouvisející událost". Mstitel je ten film. A já říkám "když chcete mít ve filmu penis nebo vagínu, tak ať nevypadá jako od bezdomovce či bezdomovkyně, kteří se nemyli dva týdny". Jsou filmy, které tyto pravidla porušují - jeden z mých oblíbených je "Ježíš ti ukáže cestu k dálnici", ten má ale jednu výhodu - je sakra vtipný a možná má i pochopitelný příběh. Mstitel totiž by se ve své moralitě ztratil mezi stupidními českými komediemi, kdyby jeho půlka nebyly snové sekvence. A nakonec to vlastně nikam nevede. A největší urážka je použití songů vašeho otce, jen protože máte na to práva. Film, který dokazuje, že protekce by se měla zakázat. Doufám, že si film užili přispěvatelé do kampané na Startovači, která jim lhala o tom, že se jedná o nekorektní komedii. Tohle je asi nekorektní komedie, jako kdybych se vám vysral do talíře a donutil vás to sníst. Jako asi to není "korektní", ale zase se moc nezasmějete. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

To jako doopravdy? Nějak my unikl smysl, myšlenka tohoto dadaistického nesmyslu. Jedna hvězda za odvahu tvůrců něco takového natočit. ()

Reklama

Reklama