30 stříbrných

• Španělsko 30 monedas (více)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

Miroslav.Zac

Zatímco první série byla víc strašidelnější a tajemnější, druhá série už jede víc v akci, víc v krvi, víc v bizáru, prostě víc všeho a už to moc netáhne. ()

Jakub.Holien

Budu naprosto upřímný, seriál má spoustu chyb. Špatné CGI, přepálená konec první série (lidi co viděli ví) a mnoho dalších. Ale jako protiklad seriál také nabízí velice originální zápletku, a momenty, které nikde jinde neuvidíte. Celé pojetí žánru bych nazval asi jako Katolické Fantasy a s příchodem druhé série k tomu přidejte ještě Akta-X. Seriál sipe jednu šílenost za druhou což je tak trochu trademark Álexe de la Iglesiase. Za svůj život jsem viděl opravdu spoustu šíleností, ale tohle je bezpochyby mezi prvními třemi. Bohužel problém seriálů je ten, že jsou i slabší epizody, kterých je více v první sérii, ale zase chápu, že se celý ten světový problém potřeboval nějak "komorně" otevřít. Druhá série jde naprosto do absurdit a za to ji cením. Seriál se také nebojí citlivějších témat a násilí (toho je tam fakt dost). (SPOILERY) V seriálu se řeší snad vše okolo křesťanství. Plno částí ve Vatikánu, pekle, samotný ďábel je jedním z hlavních účastníku příběhu, i když se to tak nějak celou první sérii tají. Dokonce i toho boha uvidíte. Monstra, mrtvoly, čarodějnice dimenze za zrcadlem a mnoho dalšího. Nejvíce mě ale dostala scéna s porodem v druhé sérii a to co následovalo hned po něm. Pro milovníky pavouků velice dobrá část :D (KONEC SPILERŮ) Over all seriál má spoustu chyb, ale ty se dají přehlédnout s tím co samotný seriál nabízí. Jednou z asi největších problému seriálu je za mě to, že přístupnost je špatná především v druhé sérii, kdy člověk co se dívá na seriály a filmy s dabingem bude strádat, kvůli toho, že hlavně druhá série představuje charaktery z celého světa a dabing se zaměřuje pouze na španělštinu. Zbytek je pouze otitulkován, jako angličtina a jiné jazyky. Za mě to až takový problém není, ale věřím, že to dokáže někoho méně zdatného v čtení rychlých titulků odradit. Over all to bude zase pain čekat, tři roky na třetí sérii :D ()

Martin.Proko

Zajímavá Evropská produkce kde první a druhá série je naprosto rozdílné kvality... ...prvotní hutná tematická horrorová linka víry, křesťanství, náboženství ,satanizmu, wiccky v druhé sérii exploduje do neskutečné fantasmagorie , která paroduje snad sama sebe...  ...natočeno docela nízko rozpočtově, herecké výkony hrající kněze Vargary a třeba Lucifera jsou velice dobré... ...exteriéry působivé.. ...záběry samo osobě průměrné... ...první série má i zajímavý scénář , který ale využívá částečně koncepci použití novodobé mytologie jako série Ospalá díry... ...ale forma ujde. Možná připomenutí , že ošklivé ženské nejsou jen doménou Anglie....  ...dal sem tři ale je to spíš na dva a půl. To za tu druhou serii. ()

Naby

Seriál hraje na to, ze v něm hraje cela rada naprosto úžasně vypadajicich herců. Jeste se k tomu přidá hodne ošklivých buranu a tak vypadají jeste lip 😉. Kdyz odhledneme od této hlavní sexy stránky a pomineme celkem jednoduché až primitivní lasko-motanice, tak se dostaneme do te lepsi části. Tedy jde o celkem zajímavou motanice hororu a antikatolicismu, coz me osobně často pobaví, protože je ti vtipny, nebo hororově strašidelný. Zakončení série je opravdu tipicky hororové a tak proste kvalita i klesá. Nicmene jsem hodnotil vysoko 4*, protože to tajemno a ty nový, krasny herci mluvící španělsky, tak to proste člověka vtáhne. S druhou sérii to je trochu horsi, kvalitove je hlavní scénář o trochu slabší a predvidstelnejsi, takze to jsem dal 3*. Urcite doporucuju těm co mají rádi hezká tela a neotřelé antikatoliticke, až bizardni horory. ()

Suzzie

Takhle, pokud to neberete ale vubec vazne a chcete se zasmat, tak petihvezda. Jinak jak uz psal nekdo na IMDb, ma to v zapletce vic der nez svycarskej emental... ()

lineker

Álex mne prostě zklamat neumí Seroš, který se rozhodně nehodlá jakkoliv žánrově zařadit a navíc se nebojí popíchnout zatuchlé církevní přesvědčení. Již sekvence při úvodních titlulcích dává tušit, že tady se nikdo s nikým mazlit nebude. Pevná režisérská ruka pak zručně dokázala ukočírovat změť postav, destinací a časových pásem, tak aby divák mohl vychutnat hru na boha, či ďábla a mohl se zúčastnit závěrečného trochu netradičního konkláve. ()

VenusInFurs

Celý seriál mě hodně bavil, ale poslední díl byl tak špatný, že to vypadalo, jako by ho natočil jiný režisér a jako by k seriálu vůbec nepatřil. Ještě jsem nikdy neviděla fakt super seriál úplně zazdít takovou slátaninou. ()

jenikok

po shlednuti si pamatuju tri veci - starostovo svihlou chlapackou chuzi, u ktery se clovek zasmeje, protoze je v ostrym kontrastu s tim, jakej je podpantoflak, kozy Megan Montaner, ktery to, co si budem nalhavat, cely srdnate tahnou a to, ze i dej me kupodivu celkem bavil. Takova zhustena natocena knizka od Dana Browna :) ()

Vaso

Po prvních třech dílech jsem byl nadšený, mělo to atmosféru, napětí se stupňovalo a těšil jsem se na další díly. Pak tempo opadlo a seriál se setrvačností dobelhal do osmého dílů. Jediné co finále - nefinále nabízí je příslib pokračování. To tam je mrazivé napětí z počátečních dílů. ()

manas1 odpad!

Tak jsem byl natěšený na ten seríál že jsem si dokonce udělal i popcorn. Sednu s ženou k prvnímu dílu a po 15 minutách jsme se na sebe podívali pohledem : co to jako je? Dokoukali jsem frašku do konce prvního dílu a pokusili jsme se pustit i druhý. Tam už bohužel a bohudík jsme to po 22 minutách vypnuli. Taková slátanina z bahna a hlavně přeplácanina by se neměla objevovat na HBOGO Snad jen dodatek : velebnosti jdu blejt. Mé hodnocení je plnohodnotné: odpad. ()

drkaldj

Rozjezd celkem dobrý. Ale čím víc se blížíme konci, tím více je v ději děr a nelogičnosti. Poslední díl byl celkem velké zklamání ať už z pohledu logiky, děje, některých efektů a zodpovězení základních otázek. Jako dobrodružné krimi s prvky hororu by to ušlo, nebýt toho spatlaného konce. ()

brand28

To ale nebylo sakra špatný... No možná bych to trochu zkrátil ale jinak super. Napětí, krev, semtam nechutnosti, pěkně prostředí.... Herecké výkony sice nic moc, efekty občas béčkový.... Ale. Druha série už je trochu utahaná a nudná. ()