Spiderhead

• USA Spiderhead (více)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Litvicek

Netflix poskytnul další lehký, levný a divácky nenáročný filmový výplach. Mrkneš, neurazí, vypneš a za týden nevíš, co byl Spiderhead vlastně zač. Strašně moc jsem chtěl mít během filmu sex ale to byl tak asexuální film, že to prostě nešlo - Pět minut po filmu jsem usnul. So... Happy ending se nekonal. ()

Adramelech odpad!

Naprostá nuda. Mizerné zpracování (scénář, režie) námětu, s nímž by snad někdo schopnější dokázal něco udělat. Jediné, co mě potěšilo, je poznatek, že škváry se netočí jen u nás. ()

filipvrbik

Za mě dobrý, připomnělo mi to prostředím i atmosférou Ex Machinu (i když je to vlastně úplně o něčem jiném, a taky to není tak dobré). A taky mi to připomnělo, jak mě v nemocnici zdrogovali lékama, takže jsem se ničemu ve filmu nedivil - ani když to působilo dost přehnaně někdy...Jinak scénář velmi zajímavý a dobrý a herci skvělí....70% ()

Strandmon

Problém Spiderheadu nejspíš tkví v tom, že přichází po Kosinkého megahitu, který přišel v podobě druhého Top Gunu, každopádně za mě se nějaký příliš velký průser nekoná. První polovina je velmi slušná, opravdu zajímavé dialogy, které jsou ordinovány v poměrně napínavém tempu. Slušná zábava, ale bohužel končí dost obstojnou a vzrušující scénou zhruba v polovině stopáže a poté už se nám dostává jakýsi unáhlený sled událostí, kdy scénáristé nedokázali příběh vůbec ucelit. Logicky navazuje poměrně odfláknutý závěr, který divákovi neodhaluje žádnou hlubší pointu a tak se ke konci můžeme nabažit už jen opět výtečným Kosinskiho vizuálem, skvěle hrajicím Chrisem Hemsworthem a perfektními soudtracky. ()

Prochy38

Filmek stojí na silných hereckých jménech a v podstatě to o tom je. Příběh není špatný, možná se dá říct, že i dobrý, ale tak nerozvinutý, že než se nadechnete k vychutnávání, je to pryč. Herecké výkony super, je fajn vidět Ch. Hemswortha i v jiných rolích, ale ostatní se rozhodně nenechali zastínit. Každopádně pro mě takové klasické netflixové filmaření. Dobrý nápad, herecké eso, slabý scénář.... ()

Milky.

Z traileru stříkal obrovský potenciál. Bohužel je z toho nakonec taková nemastná, neslaná jednohubka na jeden večer, u které se člověk sice nenudí, docela se i pobaví, protože humor tomu nechybí, ale nakonec je to spíše zklamání. Bčko, které se bude krásně vyjímat na TV jako "fylm týdne s chrisem hemzvordem". ()

mosnak

Těžko hodnotit tento úlet... jiné slovo mě totiž nenapadá. Je to strašně zvláštní film, který ve mě zanechal divný pocit nepochopení co tím vlastně chtějí tvůrci říct. 39% ()

Wancohoff

Napad fajn, ale po 45 minutach clovek zisti, ze ho to nebavi a je to strasna nuda.dopozerane len z principu... Mam pocit, ze ked sa chysta film na netflixe od znameho rezisera, so znamymi hercami, vzdy je z toho sracka. Zvucne mena su len lakadlo na netflix divakov a jednoducho si nemozu dovolit dat kvalitny film na netflix bez toho aby zarobil v kine. Tento film je toho krasny priklad, top gun v topke a toto sracka...alebo fincherov mank=jediny film ktory nieje cerveny a ja sam som ho po polhodine vypol... a takych prikladov je ovela viac... ()

Klajnik

Zajímavý, ač nerozvinutý námět, který vyvrcholý do banálního kýče alá síla lásky. Výsledkem je zbytečnej film, kterej však příjemně odsýpal. Zabavnostně to ujde oproti třeba filmu Roma, jenže Roma je kvalitnější a hodnotnější film, protože je opravdovější. Spiderhead sice bavil více, protože tu nejsou scény, kde uklízečka 5 minut myje nádobí a to dějové rozplétání u obrazovky docela drží, ale nakonec se to rozplete do něčeho stupidního a výsledkem je tak zbytečný film. Teller a Hemsworth jistě dostali dobře zaplaceno. Režisér Kosinski, který vystudoval architekturu, se taky zrovna nepředřel. Přijde mi, že jen navrhl design toho zařízení, kde se děj odehrává, ale jinak by to točit dělat kdokoliv jiný. Jedná se o typickou netflixovskou jednohubku, která vypadá zaměnitelně a pozornost na sebe přiláká jen tím, že v ní hrají velká jména, případně zajímavou, ač špatně rozvinutou zápletkou. Taková netflixovská Díra, kde postavy taky trpěli v "jistém zařízení", však je podstatně více zajímavější. ()

Muel

| Netflix | Vlastne sa páčilo. Spiderhead má nádherný production design, taký, na aký sme u Kosinskiho zvyknutí a je vidieť, že do toho sa nalialo strašne veľa peňazí. Tiež ma bavila samotná zápletka, vyvinutie nových drog na úkor testov vo filme, droga lásky, hladu atď. Toto sú dostatočne zaujímavé elementy na to, aby utvorili zábavný a ucelený, komorný sci-fi zážitok, ktorý tento film bohužiaľ nie je. Pretože potenciál sa jednoducho nevyužil na maximum a celý scenár nie je zlý, ale hraje neskutočne na istotu. Ale ja som spokojný aj tak, lebo nič ma z filmu zbytočne nevytiahlo a duo Teller - Hemsworth mi zážitok značne obohatili. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

petikacka

Máte pocit, že se díky drogám dostanete k lepšímu životu?! No, můžete ho mít, ale nikdy nebudete vědět, že vás někdo neovlivňuje skrze ně. Toto je konspirační zpráva pro lidi co jsou mladší než já... Žijte svůj život takový jaký je, protože pokud nepoznáte smutek a dno, nikdy nepoznáte radost a vrch...Život se totiž nedá žít jinak než skrze bolest, radost, lásku, pravdu a depresi...i když zde se to jmenuje úplně jinak...Za mě 75% ()

Heero

Jedna z dalších netflixích jednohubek na zaplnění seznamu nabízených filmů z kategorie scénáristická prasárna. ()

JM87

Chris jako falešnej, vyjetej psychopat, kterej se jakože kamarádí s lidma s takovýho friendly vězení, kde na nich zkouší různý testy a nový postupy pro svoji farmaceutickou firmu. Chvílama troch nuda, chvílama super ujetý. Já nepiju, ale s pivkem by vás to bavit mohlo :) ()

warrenur

Za zaujimave som povazoval psychologicku stranku "suhlasu" a pohravanie sa s crtami ludskych povah. Chris si tu sice "natriasa" perie, ale moc mi v roli nesedel, kym Teller aspon trochu. Davam to za vinu scenaru, ktory zreziroval Kosinski po tusim 4och velmi slusnych pocinoch. Tentokrat je to rozhodne stupenie do lajna. Neodporucam. 35% V polovici som siel uz len na zotrvacnost a miernu zvedavost, komu to tie "gumidzusy" zmixuje, kedze nam o "citlivosti na narazy" uz davno povedali. :D ()

MiniMinion

Já chápu to poselství, které se film divákovi snaží předat, to zamyšlení se nad truchlením, vinou a odpuštěním, i tu filozofickou otázku o svobodné vůli versus bezpečí, jenže bohužel je to zde prezentováno způsobem, který už jsme tisíckrát viděli a ještě tisíckrát uvidíme, je to povrchní a zdaleka ne tak přelomové, jak si tvůrci asi mysleli. A když jádro filmu takhle padá, z toho ostatního se vlastně stává taková omáčka bez toho masa a knedlíků. Něco je na ní výborné, Miles Teller a Chris Hemsworth hrají vážně dobře, hlavně Hemsworth mě překvapil, znám ho spíš jako akčního hrdinu z marvelovek nebo z Vyproštění, takže když tady jak na povel střídal v krátkých intervalech všechny možné emoce a já mu všechno věřil, film tím u mě trochu stoupl, ale to je více méně skoro všechno. Spiderhead jinak neublíží, není vyloženě špatný, jenom tak nějak nemá co do sebe, a po té druhé letošní spolupráci Kosinskiho a Tellera, která mi opravdu vytřela zrak, je to docela zklamání. 60% ()

tomashrabek

Ako Kosinskemu (s pomocou či bez, to je jedno) vyšiel Maverick, tak je táto skurvená sračka úskokom do úplných hovien. Už dávno ma žiaden film takto nesral od úplného začiatku. Plytká a školácky moralizujúca znôška zle použitých klišé, nevyužitých motívov, trápne prvoplánového soundtracku a totálne zle nacastovaného ansámblu. Hemsworth je na Malinu. Postavy bez motivácií, cieľov a emócií. Nikomu som nefandil. Nevedel som, o čo ide. Všetkým som prial, aby tam explodovali a dali nám navždy pokoj. Ak má toto byť to najlepšie, s čím dokáže Netflix vyrukovať v rámci piatkových premiér, good luck do budúcna. ()

Dr_Virus12

Kdyby toto byla epizoda Blackmirroru, nestěžoval bych si asi tolik. Ale tohle? Nechápu jak s takovým týmem jako Chris Hemsworth a Miles Teller a doslova s jedním z nejlepších režisérů naší doby jako je Joseph Kosinski dokáže film dopadnout takto špatně. Nebo ani ne špatně, ale je to BLAND AF. Víme, jak umí tito dva herci skvěle hrát, víme jak umí tento režisér točit skvělé filmy, ale tohle bylo prostě bland... Svádím to na Netflix, jiná možnost zde není. Doufám, že tento film jednoho dne natočí znovu s pořádným, propracovaným scénářem. Film hlavně neví ani co vlastně je. Na jednu stranu se tváří že půjde o detailní průzkum toho co jako člověk jsme, o našich pocitech, a problémech, v další scéně se ale ze sebe snaží dělat komedii a shazuje tím celou svou podstatu. Tento film mohl být další 1984, avšak nešlape mu ani na paty. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)