V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Stejšn

Na motivy Asimova VELMI, ale opravdu velmi volně. Navíc mně vadila triková přeplácanost. Ale jinak koukatelné. ()

pe3czech

v rámci žánru hodně povedené, a to, že tenhle žánr není moje kafe ani náhodou. Výborné hlášky willa smithe. ()

hackstolle

Abych pravdu rekl, ac mam Bridget moc rad, cekal jsem, ze film bude celkove nic moc, a ze jen kvuli ni to bude stat za to. Ale musim konstatovat, ze se z toho pro me nakonec vyklubal moc hezky zazitek. Zajimava myslenka/zapletka, dobre obsazeni, hezke zpracovani, slusna budba/strih,.. nechybi napeti, snad jen mohlo byt mene takovych tech radoby akcnich komentaru ci vtipnych dovetku. * * * * si ale tento filmek kazdopadne vyslouzi, to mi verte. ()

HarlanWade

Nejlepší akční sci-fi od Matrixu. Jednoduchý děj na plné čáře prohrál děj s geniálními efekty, technickou precizností na každém kroku a především s coolově nabušeným Willem Smithem, který dal každé plechové mašině pořádně za vyučenou. Řežba roku, která vás (na jedno shlédnutí!!) uspokojí na dlouhé hodiny. ()

ratpile

Super efektní scifi popcorn s hláškujícím "BadBoy" Smithem, natočený nesmírně, nesmírně frajerskym způsobem. Akce je opravdu nasnímaná všemožně (bullet-time, šílená rotace kamery) a Proyas se nikdy neponíží k rutině a vůbec, v rámci nenáročného popcornu se filmu nedá téměř nic vytknout, navíc si to nehraje na žádnou hlubokou myšlenku a patos se drží na snesitelné hladině. Jen snad ten závěr za východu slunce a občasné zbytečné dodržování klišovitých konvencí brání 5 hvězdičkám, ale rozhodně jsou to velmi, velmi silné 4. Velká zábava. ()

Tuniak DF

Veľmi hlboké sklamanie... čakal som od toho skutočné sci-fi, čo znamená nie akciu (pretože o tom sci-fi NIE JE) ale prepracované dialógy, riešenie troch zákonov, a problematiku čo sa umelej inteligencie týka... zatiaľ čo tuto len behajú po indíciach (pevnosť Boyard?), potom tam pri konci sa harašia a bijú hlava nehlava, a pointa je veľmi zľahka okopírovaná z Vesmírnej Odyssei, tak, aby to aj úplný blbec pochopil. Čo sa pôvodneho Asimova týka, sú tu len tri zákoni, a nájsť toho Výnimočného robota sa Smithovi podarí po pár minútach americkým spôsobom (rozstrielam čo vidím). ()

Berry0153

Ač se jedná o thriller, film obsahuje i mnohé komediální prvky, které mě nesmírně potěšily. Příběh je zvýrazněn mysteriózní hudbou dokonale podtrhující napětí. Příjemné, leč nijak výjimečné podívání. 75% ()

MirkaP

Líbilo se mi to, nečetla jsem u toho noviny ani nehrála karty. To je pro ten film rozhodně úspěch, protože jinak obdobná témata nevyhledávám. Zaujalo mě, když jsem si spočítala, že v roce 2035 budu asi tak stejně stará jako babička hlavní postavy. Doufám, že světu kolem sebe budu ještě trochu rozumět. ()

george82

Smith je tady jako osamělý poutník nevěřící ničemu, co je umělé. Jeho až steroidovská postava mě docela překvapila. Bejt ženská, tak se asi neudržím. :-D Nicméně film technologicky výtečně propracovaný a Sony jako stroj s duší má do sebe taky dost. Pěknejch 80%. ()

teltri

Skvelá sci-fi jízda. Ale čakal som viac. Chýbal mi zaujímavý a vzrušujúci pohľad na robotickú inteligenciu vo vzťahu k ľudskej. Podobný dojem ako v A.I. Práve to pozerám po 4 rokoch znovu. Brilantne natočené, ale trocha studené. Pobavilo ma Chicago v roku 2035. Chicago bude vtedy vyzerať skôr ako Sanghai pred 200 rokmi. ()

jirin_cz

Dlouho jsem tenhle film obcházel a vždy jsem toho nějak po pár minutách nechal, ale dnes jsem tomu dal celou stopáž a pasuji to na jedno z nejlepších sci-fi posledních let... Podařený děj, výborný a hláškující Will Smith. Popravdě sedl by mi tu asi více horší konec než happy-end a když už happy-end tak mohli nechat klišé tipu průlet stíhaček po "vítězství". Nicméně jsem určitě spokojen a dávám 90%. ()

borohub

Ze začátku jsem to dost odsuzoval(možná proto že sci-fi zrovna nemusím) ale po chvíli jsem se na to pořádně rozkoukal a už jsem se nemohl odtrhnout, dějové zvraty zajímavé a celkové rouzlení ještě zajímavější. Doporučuji, líbilo se to i mě, který podobné filmy nemusí ()

Maja238

Tak si tak říkám, jestli se někdy stroje doopravdy nestanou chytřejší než jejich stvořitelé i v realitě. Nicméně, film je velmi kvalitní a ukázkově pohltí. :) A takový robot by mi doma vážně nevadil. (ovšem, kdyby se z něj nestal revolucionář) ()

Havala

Trošku se dá čekat co asi přijde, že...? To neznamená že jsem se při filmu nebavil, naopak bavil až dost. Koneckonců v budoucnosti to nemusí dopadnout jako v Terminátorovi. ()

princesofpersia

Skvělý námět, hudba a hlavně vizuální zpracování, o kterém to taky všechno je. Nečekala jsem zázračný scénář ani nějaký hlubší příběh a proto jsem se taky výsostně bavila :) ()

Barghest

"I'm sorry, I'm allergic to bullshit." Film vychází mimo jiné z Asimovova výborného Kalibána, kterýžto příběh oplývá prazvláštním kouzlem, jež se mi nedaří definovat. Možná je to něco jako tušená hrozba budoucnosti. Futuristický svět působí věrohodně, technická a vizuální stránka je perfektní, robot Sonny je k mému překvapení velký sympaťák, Willovy hlášky jsou tak suché, až se mu práší od pusy... Scénář se sice nevyhnul nějakým klišé, ale já tentokrát nemám problém je zkousnout, takže u mě dobrý. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)