Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

bonovox

Top slovenský film za posledné roky. Emília Vášaryová podáva brilantný herecký výkon, ktorý dokonale vystihuje ťažký životný osud hlavnej hrdinky. ()

kokofek

Depresívní,ale díky nadprůměrnému hereckému výkonu pro mě jedinečné.Jsem ráda,že film nezklouzává ke klišé a je tak velmi autentický. ()

brasek

Emília Vášáryová a Milan Ondrík sú absolútne skvelí. Nechal som sa unášať ich filmovými emóciami a bol som absolútne spokojný. ()

Kozlowski8

Komorní, pomalu plynoucí příběh, jehož nosným tématem je návrat do života po těžkém životním selhání, hledání druhé šance, nového smyslu života a odpuštění. Pomalé a dlouhé záběry kamery, pasáže s minimem dialogů - jen s detailem obličeje Emílie Vášáryové, která nádherně pracuje se svým výrazem a mimikou. Právě na Emílii Vášáryové v titulní roli Evy a jejím hereckém představení celý film stojí. Eva Nová je snímek, který nabízí několik obsahově horších a prvoplánově působících scén, ale celkově zaslouží uznání. 75%. ()

VLADEK

Upřímně nevím kolik bych měl filmu dát, protože jsem teď zjistil, že už jsem ho asi před 2 roky viděl. ()

PTuranyi

Sugestívne natočený príbeh smutného konca kariéry starnúcej zhýralej herečky, ktorý stojí hlavne na skvelom hereckom výkone Emílie Vášáryovej. Produkcia však úplne rezignovala na akúkoľvek dramatizáciu a jediným prostriedkom pre vytvorenie sú herci, obraz a ticho, Film je tak prázdny ako život hlavnej hrdinky a ani pani Vášáryová ho nedokáže naplniť. Na jednej strane je takto autenticky vyjadrený pocit a základná idea filmu, no na druhej strane to má tristný dopad na jeho pozerateľnosť. ()

TomDolly

Dôveryhodný, emocionálny snímok Marka Škopa, ktorému ťažko niečo vytknúť. Pri jeho sledovaní všetko prežívate s Evou, žijete v jej živote, je vám jej ľúto a cítite s ňou. Emília Vášáryová nám (ako vždy) dokazuje akou vynikajúcou herečkou je. Pred týmto dielom ozaj klobúk dole. Za zmienku stojí vlastne takmer všetko, no jedno z najväčších pozitív je úchvatná kamera. Celý štáb, ktorý sa podieľal na zhotovení tejto snímky môže byť na seba hrdý. Vzniklo niečo geniálne a jednoznačne najlepší film na Slovensku za posledných pár rokov. ()

Jard

Poklona ku výkonu hercov tohto filmu. Takisto aj dej je veľmi zaujímavý a vynikajúco spracovaný. Čo viac povedať, len jedno veľké BRAVÓ. 90% ()

durkes

Zvláštny film, vzdialene pripomínajúci českú novú vlnu z rokov šesťdesiatych minulého storočia. Herecký koncert Milky Vášáryovej, ostatní herci (neherci) za veľa nestáli........ Každopádne aspoň nejaký počin na dne sa plaviaceho slovenského filmu........ ()

Capri2016

Herecky Koncert Emilie Vasaryovej od zaciatku do konca! Ona filmu kraluje. V roli syna sa mi tiez paci Milan Ondrik, ktory krasne hra syna poznaceneho zlou vychovou a nezaujmom matky a ukazuje, ze teta (nahradna matka) bola skutocna matka pre neho. Vlastnu matku nenavidi a vo filme tuto nenavist hra tiez vyborne. Tento film okrem zleho konca skrachovanej herecky alkoholicky ukazuje ine skutocnosti sucasneho Slovenska -napriklad, ze nievem kolko desiatok tisic zdravotnych sestier a opatrovateliek chodi do Rakuska opatrovat za lepsiu mzdu. Poznam niekolko rodin znamych kde toto bud bola alebo je skutocnost. Film je depresivny, nedava nadej, ale vdaka hereckemu koncertu Emilie Vasaryovej a ostatnych hercov sa oplati vidiet! ()

Hombre8

Drsná a syrová realita profesního stáří a životního ztroskotání. Velmi dobře zahrané hlavní postavy bez trapného přehrávání a emocí, které by se daly čekat. Role Vašáryové sedla a Ondrík v atypické roli nýmanda přesvědčivý až neuvěřitelně. To vše přesto, že děj plyne na dnešní poměry hodně rozvláčně a místy až nudně. Vzhledem k autorově debutu, jelikož vždy oceňuju, když scénář a režii dělá jeden člověk, mám nutkání dát nejvyšší ohodnocení. ()

Sao Saoi

Nestáva sa to často. Ale s týmto filmom mám veľký problém. Nemám mu čo vytknúť. Scenár, kamera, strih, réžia, herecké výkony. Isto, nájdu sa maličkosti, ale ako oproti výsledku, ktorý si môžete pozrie´t aktuálne v kinách, je to iba kvapka v mori. Ako napísal Emo, s jeho 5 hviezdičkami sa nedá nesúhlasiť. Neviem síce či je to film dekády, ale určite tento film má mať všetky atribúty toho, aby uspel aj v zahraničí. Paradoxne si myslím, že v zahraničí bude úspešnejší. Tam si vytvorí meno a tu ho potom vychvália do nebies tiež :) Je to proste publikom. Nie, vážení, nie je to Fast & Furios, ani LOTR a ani nový Harry Potter či James Bond. Je to niečo viac. Niečo, nad čím keď sa zamyslíte, budete sa dívať na svet inak. Budete jeho súčasťou. Nie vzdušné zámky, ale každodenná realita. Mám rád Emíliu Vašáryovú, mám rád Marka Škopa, ale v tomto filme musím vyzdvihnúť okrem ostatných perfektných hereckých výkonov ešte jeden. MILAN ONDRÍK, podľa mňa toto je výkon, ktorý ma prekvapil najviac. Plne hodnoverný, každým gestom v tvári, každým slovom, každým prejavom. Ak môžete, choďte na tento film do kina a vychutnajte si ho na veľkom plátne. Ak by sa týmto neslovenským smerom mala uberať slovenská kinematografia, budem chodiť do kina aj každý deň. Na záver len môžem, teda musím poďakovať všetkým čo ste na filme pracovali. Nepoznám vás, ale ako sa vraví "smekám klobouk" pánové. ()

kahakliha

Na tento film som sa veľmi tešila, pretože som bola zvedavá na výkon Emy Vášaryovej a musím povedať, že ma naozaj prekvapil. Pri prvých záberoch som sa začala trochu obávať, či to nebude nejaká artová štylizácia, ale práve naopak. Úplne autenticky natočený film, mala som pocit akoby ma preniesol rovno do života hlavnej hrdinky, akoby som tam stála a všetko pozorovala (absencia hudby, obsadenie hercov - kolegov a scénografia autentickosť ešte podčiarkovali). Do celej tej drámy zo života alkoholičky a jej ambivalentného vzťahu so synom boli citlivo vložené humorné prvky, ktoré ma svojou reálnosťou rozosmiali až k slzám. Čo ma ale dostalo asi najviac, bola dokonalé prepracovaná psychológia postáv - charaktery ale aj dynamika vzťahov. V tomto smere to nemalo nijakú chybu, celkovo fantastický zážitok! ()

JurajKa odpad!

Depresia dusená silnou depresiou. Celý film je obyčajnou, tragickou dehonestáciou človeka a toho posledného slušného, čo v človeku ostáva. Je to oslava o človeku, ktorý sa rozhodol zničiť si život a dari sa mu (jej) to skvelo. Po zhlidnutí tohto filmu si už bohužiaľ nedokážem Milku Vášáryovú predstaviť inak, iba ako starú alkoholičku - dokumentaristický štýl réžie to vo mne iba utvrdzuje. Myslím si, je to iba môj dojem, že pani Vášáryová si zaslúži úplne iné role ako bola táto. Nerozumel som tiež sexystickej hre matky a syna v závere filmu v bazéne. Nemám rád tento film a už ho nepotrebujem nikdy vidieť. Ochotne tiež ignorujem to, čo tým chcel Marko Škorup povedať. Celé je to nudné o novodobých "invalidoch", ktorí chcú byť ľutovaní hlavne plnou fľašou alkoholu. Inú pomoc ani nepotrebujú. Tento film je iba pre ľudí, o ktorých je aj natočený. ()