Reklama

Reklama

Láska a anarchie

(seriál)
  • Švédsko Kärlek & Anarki
Trailer
Komedie / Drama / Romantický
Švédsko, (2020–2022), 8 h 25 min (Minutáž: 26–36 min)

Tvůrci:

Lisa Langseth

Hrají:

Ida Engvoll, Björn Mosten, Carla Sehn, Reine Brynolfsson, Gizem Erdogan, Björn Kjellman, Ruben Lopez, Johannes Bah Kuhnke (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Vdaná konzultantka a mladý ajťák rozjedou flirtovací hru, která zpochybňuje společenské normy – a nakonec obrátí jejich životy vzhůru nohama. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdříve až absurdní komedie z prostředí kanceláře a pak v posledních dvou dílech smutné rodinné drama. Kromě hlavního milostného románku, kde hlavní postava Sofie výborně ztvárňuje její rozpoložení vdané ženy a neodolatelné anarchistické lásce k mladšímu muži, zde jsou i podtémata jako komercionalizace umění, genderové role apod. Dva soundtracky zde: https://www.youtube.com/watch?v=xbC3KGNtQj4 https://www.youtube.com/watch?v=XlFypQLuWic ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Velmi osvěžující záležitost. Ida, která seriál táhne, je ve své roli naprosto k sežrání. Zcela jsem propadla jejímu přirozenému sebevědomí, odhalenosti a samozřejmosti být sama sebou. Dlouho jsem při pohledu na herecký výkon necítila takovou satisfakci. Její mladší partner na mě působí zatím spíš jako model než herec, ale talent určitě má a do té role se hodil. Švédsko, chci z tebe vidět víc. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Skandinávské každým coulem. Něco v tomhle seriálu mi připomnělo druh seriálů a filmů, které jsem kdysi rád sledoval. Tak trochu Idioti moderního desetiletí, zbavení všeho nepříjemného, pozitivnější a s dobrým koncem. Kärlek & Anarki se věnuje tématu, které je teď nadmíru populární pod pojmem "vystoupení z komfortní zóny". Mírně se posmívá pravidlům stereotypního světa a zejména jeho naprosté neschopnosti reagovat na něco co se normám vymyká. Nejede však na plný plyn a spíše než cokoliv jiného připomíná povedený webseriál, který vznikl z jednoho dobrého nápadu party přátel. Baví, rozesměje, ale nevyžaduje plnou pozornost a rozhodně není oním pomyslným zásahem na komoru. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Kärlek & Anarki ukazuje, že ve Švédsku umí natočit zajímavý seriál aniž by to musela být kriminálka. Tahle originální komedie vypráví o střetu dvojice, která se navzájem vyzývá k tomu, aby vystoupili ze své komfortní zóny. Úkoly, kterými se z ní dostávají jsou vtipné a vážně pobaví. Navíc se to nebojí vyvážit i smutnějším a vážnějším tématem. I přes drobné výhrady se jsem zvědav na to, jestli bude stejně zábavná i druhá řada. Druhá řada přišla s citlivou změnou tónu. Sofie se během ní totiž vyrovnává s velkou ztrátou a to udává tempo celé série. Roztomilé vyzývání ustupuje do pozadí a s ním trochu i postava Maxe, protože ve vážnějších tématech dominuje Sofie. Pořád je to však příjemné sledování a vůbec by mi nevadilo se do Stockholmu vypravit i potřetí. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

originální,zábavné,vtipné a smutné zároveň.Ida Engvoll je jednak opravdu sexy a druhak je dobrá herečka.Její rozpolcenou Sofii,která je evidentně nešťastná a přesto s tím není schopná nic udělat protože by nerada skončila jako její otec sem jí sežral i s navijákem.A není v tom sama,protože zbytek ansámblu ji zdatně sekunduje.Aniž bych to čekal,dostal jsem v téhle minisérii se skoro sitcomovou stopáží černého koně letošního roku...80% ()

Galerie (58)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdinka ve scéně odehrávající se v autodílně popíjí spolu s automechanikem plechovku českého piva Březnák světlý ležák z pivovaru Velké Březno ze stejnojmenné obce v Ústeckém kraji. (DecoSouza)

Reklama

Reklama