Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kurdt

Vyborne sepsany scenar dvou skvelych hercu Matta Damona a Bena Afflecka,kteri v tomto filmu hraji primo vytecne.Take vedlejsi role jsou skvele,zvlaste Robin Williams,ktery dostal za tuto roli Oscara.I presto,ze tento druh filmu moc nesleduji,tenhle jsem si primo vychutnal a je stejne dobry i po nekolika shlednutich.Po celou dobu filmu jsem nespustil z obrazovky oci. ()

Muniez

Tento film jsem viděl teprve nedávno, a to, že to napsali Ben Affleck společně s Matt Damonem jsem zjistil až po skončení filmu a nestačil jsem se divit ! To co dokázali tito dva herci(především) je přímo fascinující. Jak herecký výkon, tak především ten dějový(scnénarisrický).... Když byl do filmu nasez ještě Robin Williams, který je znám jako výborný herec(August Rush-paráda), tak to nemá chybu. Minnie Driver zahrála líp, než by kdo čekal. Parádní film s výborným hereckým obsazením a perfektní scénáří je doprovázen skvělou hudbou Elliota Smithe - prostě lahoda, kterou jen tak nevidíme. Jednoznačně můj nejlepší film, co jsem kdy viděl =) ()

Rammer

V prvom rade chcem vyzdvihnúť veľmi presvedčivý výkon Matta Damona, ktorý si nepochybne Oscara zaslúžil. Aj kvôli nemu som sa pri filme ani chvíľu nenudil. Scenár je výborný, nemyslel som, ze dvojica Damon+Affleck je takého niečoho schopná. Excelentná hudba podtrhla atmosféru celého filmu. Nevidím dôvod, dať menej ako 5*. ()

Kató

Vynikající. Jeden z mála filmů, kterése dají vydět vícekrát a pokaždé je tam něco nového, přitom to co se líbilo předtím zůstává. Skvělý Williams, pro mne je to charkterní herec, komik až v druhé řadě..... ()

Jezkoic

košile od Armaniho v sekáči mezi věcma z lidovky, tak by se dal charakterizovat, vůbec jeden z nejlepších filmů! Matt vás dostane a Ben rozesměje, tten film má jedinou chybu a to, že se ho pořád nemůžu nabažit! Je až spodivem že scénař napsali tehdy dva neznámý chuligání a fimový studenti Affleck a Damon! zaslouženej oscar za scénář!!!!chlapci ()

metallius

Naozaj pozoruhodný film. Napriek zdaniu o jednoduchosti scenáru konfrotácie faktu, že genialita neprináša človeku šťastie však obsahuje plno hlbokých, veľmi ľudských, skutočných a nádherných myšlienok. K tomu všetkému skvelý herci od Damona cez Stelana až po Williamsa, citlivá réžia a krásna hudba. Jeden z filmov, ktorý je pre fanúšika povinnosťou. Záverečná scéna, kedy Damon odchádza za niečím, čo podľa logiky nemá zmysel, ale podľa srdca je prioritou je jedna z mojich najobľúbenejších vo filmových počinoch. One of my really favourite. 95% ()

Kil

Tak jako není to špatný film, ale nedoporučuji si ho pouštět po Beautiful mind, protože po těchto dvou filmech si budete připadat úplně blbý v porovnání s génii v hlavních rolích těchto filmů. ()

towlee

Film, který má hlubokou myšlenku a který ji, na rozdíl od mnoha jiných, dokáže podat bez zbytečného patosu a všelijakých klišé. Celý scénář je neuvěřitelně skvěle napsanej, dialogy odzbrojující, nebál bych se použít slovo hlobokomyslné (Williamsův monolog na lavičce mě fakt dostal), herecké výkony famozní, já si nejvíc užíval Minnie Driver a její smích :) Kdo ještě neviděl, měl by tak rychle učinit, protože to vážně stojí za to. ()

bettega88

Tento film som videl snad 6x. Neskutocne prespikovany scenar , bezkonkurencny vykon M.Damona a R.Williamsa. Jeden z mojich najlepsich filmov vobec. Nadherna hudba, neskutocne hlasky a 5* ako moja vdaka. ()

dragi

Nějak jsem Mattovi nevěřil toho génia, možná to nebyla ani tak jeho chyba jako chyba scénáře. Těžko uvěřit, že někdo oplývající takovým intelektem a zároveň i sociální inteligencí by si nedokázal poradit sám se sebou. How do you like them apples? ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů