Princezna zakletá v čase 2

• Česko Alchymistka zakletá v čase (pracovní název) (více)

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci. (Bohemia MP)

Marcos22

Princezna zakletá v čase 2 se snaží být velkolepou akční fantasy pohádkou, která však trpí monotónními dialogy, nenápaditými akčními scénami, jež jsou od sebe takřka nerozlišitelné a v první třetině snímku též zdlouhavými táhlými záběry, které na diváka působí značně otravně a nudně. S tím přímo souvisí i neobhajitelně dlouhá stopáž snímku. Filmu tak chybí tolik potřebné tempo, řada scén je zde vyloženě zbytečných a zkrácení o 20 – 30 minut by Princezně pouze prospělo, a to například snížením počtu „vložených“ scén na odlehčenou dua PísaříkOuvín. Vyjma zmíněných neduhů se najdou i pozitiva. Na Princezně zakleté v čase 2 si nejvíce přijdou na své historici a milovníci českých hradů a zámků, vidět zde tak můžeme zámek Sobotín a hrady Točník, Bouzov, Hukvaldy, Helfštýn či Pernštejn. Záběry na krajinu zde vhodně doplňují dronem zabírané norské scenérie. Za velmi vydařený lze označit taktéž casting dvojky, v němž exceluje Ján Jackuliak v roli Pána run (obdoba Thanose z Avengers) a nádherná Eliška Křenková v roli Amélie. Této dvojici velmi dobře sekunduje trio KotekPísaříkOuvín. Nelze opomenout ani CGI efekty, které v tuzemské tvorbě patří k vůbec tomu nejlepšímu, co může divák vidět. Suma sumárum. Z Princezny zakleté v čase 2 je bohužel cítit ukvapenost při postprodukci, jako by tvůrci chtěli film za každou cenu stihnout nasadit do kin před Vánocemi. To se odráží na nedotaženém střihu Matěje Jankovského a chybné synchronizaci dialogů postav se zvukem (v úvodu snímku nesedí texty s otevíráním úst herců). Ačkoli dvojka nedosahuje kvalit prvního dílu, mohu ji vřele celým svým srdcem doporučit úplně všem. Hercům i filmovému štábu se podařilo na plátno přenést tu obrovskou lásku a nadšení k projektu samotnému, a to je mnohdy víc než technická vybroušenost. Dávám tři hvězdy. 🙂 (8.11.2022, Startovač projekce) ()

ti88na

Prvý diel bol ešte celkom na naše pomery príjemná rozprávková fantasy, s pre mňa neznámymi hercami. Druhý diel je už len fantasy, kde chýbajú akékoľvek emócie, za to vytváranie rún špeciálnymi efektami sa tvorcom tak páčilo, že herci museli mať asi povinné silové cvičenia, aby to zvládli. Eliška Křenková mi bola nesympatická rovnako ako v prvom diely, taká typická dnešná baba, ťažko nad vecou a všetko a všetci sú jej ukradnutí, to hovorím o jej výraze a prejave. Celkovo herci boli strašne umelí a bez akejkoľvek chémie, a jediné, čo ma dokázalo trochu vytrhnúť z letargie bola pesnička :) Keby aspoň humor zafungoval, ale ten bol tak nasilu a často aj úplne mimo kontext. Škoda! ()

Eliott

Člověk by tak nějak předpokládal, že tvůrci po úspěších jedničky budou mít dostatek financí i zkušeností na přípravu úctyhodného filmového zážitku, ale ono ne. Zůstává jen to, co se minule příliš nepovedlo a to dobré se rychle vytrácí. Důkazem toho je naprosto tragický scénář, jenž působí téměř jako levná telenovela a béčkově vypadající runové efekty. Počínání hlavních postav tak často postrádá jakýkoli smysl a nebo prostě jen složí jako výplň, aby mohl mít film nepochopitelných 134 minut. Samotná princezna se nám z díla jaksi vytrácí a to je možná i dobře, neboť stejně řeší pouze manželské neshody se svým věčně uraženým princem v hospodě (PROČ?!). Vlastně dílo nezachránilo ani četné vykrádání lepších a úspěšnějších filmů, neboť a to především v případě boje vše působí neskutečně uměle a nelogičnost provází v podstatě celý film. Finále pak představuje jednu velkou mazanici a nekoukatelný chaos v podobě závěrečné bitvy. Již dlouho jsem se u filmu takto nenudil a asi bych udělal lépe, vrhnout se na něco od mnou tak nenáviděného Zdeňka Trošky. Aneb výsledek podobně na hovno, ale on si aspoň na nic extra nehraje. Poslední důležitá věc, ač jsem se vážně snažil, prvky pohádky jsem v tom také moc nenalezl. Je to spíše takový mix Elišky a Damiána s Marvel Doktorem Strangem zahrané nepříliš dobrými herci z původního filmu. ()

Sammya

Hodně se mi líbila už jednička, a dvojka byla stejně skvělá. Chvílema jsem si musela připomínat, že je to pohádka a že to tedy skončí určitým způsobem, tak to připomínalo napínavý fantasy film. Ani mi nevadila délka, nebyla tam hluchá místa. Za jediné mínus považuju naprosto trapné fórky těch jejich strážců. ()

Sabrewulf

Po prvním díle, který škaredě vykrádal jiné filmy, jsem vždycky při nějaké zmínce, že se točí druhý díl, jízlivě rýpal:" Co budou vykrádat tentokrát?" No klucí se činili a jedou další bomby. Osazenstvo hradu hromadně kouzlící štít jako v Harry Potterovi, celá motanice kolem pěti mocných run (každá s jiným typem síly), které se snaží získat záporák, je komplet parafráze na Thanose a 6 kamenů nekonečna a tak dále. No k zblití. Každopádně i bez vykrádaček je to zlé. Křenkové nejspíš během natáčení někdo zabil oblíbeného psa, protože její herecký projev vypadá, jako by byla nasraná na celý svět a všechny repliky tak odříkává s jediným podrážděným výrazem, což je strašně protivné. Hudba občas náladou vůbec nepasuje do dané scény. Postsynchrony hlavního záporáka jsou příšerné, v prostorech, ve kterých by měl znít hlas v mírném echu (sál v jeskyni), jede úplně na sucho. Mluva klasicky moderní, až je to na přesdržku. Nicméně tím úplně nejhorším na tomto filmu je scénář a jalová akce. Nic z toho absolutně nedává smysl. Při soubojích kouzelníci na sebe vrství jedno kouzlo za druhým bez nějaké logiky, prostě jen pro efekt. Např. hned při prvním souboji Křenková proti útočícímu protivníkovi použije zpomalovací kouzlo, ale místo toho, aby útočníka zpomaleně máchajícího mačetou třeba obešla a bodla z boku, stojí před ním jak kráva a zaklání se před útokem dozadu, až z toho spadne na zem, tak jaký to pak mělo smysl? Nebo princezna střelí šíp po protivníkovi, ten se okamžitě zeleně rozplyne, zatímco druhý protivník má v sobě dva šípy a rozplyne se až po třetím šípu v těle. Proč? A takhle bez logiky je to celé. A to nemluvím o v praxi naprosto neefektivním kouzlení run, kdy kouzelníci nejprve runu nakreslí a pak ji teprve pošlou na protivníka - ve skutečnosti by už v sobě měli zapíchnutou hozenou dýku, jenže protivníci prostě na to kreslení run vždycky jen blbě čumí. Finální rádoby epická bitka je jedno velké WTF. Záporák kouzlí zelenou runu, Lamboru sestřelí pěšák zelenou střelou, Křenková vrací čas, záporák znovu kouzlí tu zelenou runu, Lambora opět padá zasažen zelenou střelou, komparz mezi sebou šermuje, Křenková vrací čas, záporák se snaží pořád kouzlit tu jednu zelenou runu, Lambora se válí na zemi po zelené střele, dvě postavy se tam snaží nahodit vtip, záporák furt jak debil kouzlí tu zelenou runu, je tam nějaký štít, pak tam zas není, Lambora se jak prase furt válí po zásahem zelenou střelou, komparz šermuje, záporák se furt doblba jak úplný debil snaží vykouzlit tu debilní jednu zelenou runu a tak pořád do zblbnutí... Neskutečný opruz. A aby to nebylo málo, tak ten záporák, co má už asi tři runy a má být jakože fakt mocný, tak krom toho, že celou bitvu ani neumí vykouzlit tu jednu pojebanou zelenou runu, je zabitý JEN TAK, lusknutím prstu a ne nějakým postupem, ke kterému by se během celého filmu dopracovali. Jako třešnička na dortu se uprostřed filmu HODINU (!) nic neděje, což je ve fantasy/pohádce strašný průser. Jedna hvězda pouze za některé triky a za tu záporačku, kterou je pro takovou kravinu škoda. P.S: Žádná princezna tu v čase zakletá není, takže ani ten název nedává smysl. () (méně) (více)

• Finální bitva a část soubojů se natáčely na hradě Hukvaldy. (me116)
  • Snímek podpořil Státní fond kinematografie částkou 4 miliony českých korun. (Azurose)
  • Film se natáčel v barrandovských filmových studiích, kde jako město Ayra posloužila dekorace středověkého města Knightfall. (Zdroj: Wikipedia.cz)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna