Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

Fajt

Snaha o vytvoření filmu, který má otevřít oči, srdce, duši a výsledek ? SLÁTANINA a zoufalý projev T.Hanáka v novodobé "pohádce" o záchraně člověka !!! ()

hepi_

Cesta z mesta aneb ako ajták uteká pred civilizáciou. Veď kto by neutiekol do náruče Barbory Nimcovej-Schlesinger_stále aktuálny námet, romantické spracovanie, jemný humor, pohľad do duše mestského človeka 75% ()

Hawaj

Pár dobrejch epizodek, hlášek, momentů a postaviček v celkem odpustitelným formátu s kritickejma ekologicko společenskejma pokusama. No prostě Vorlovina. ()

Tominni

Tak to dopadne, když si ajťák Honza vezme na víkend syna a vyrazí do divoké české přírody, kde natrefí na maličkou vesničku, kde se jim nakonec tak moc zalíbí. Z extrému do extrému, tedy zahodit mobil a vrátit se k matičce zemi. Občas proložené nějakým vtipem. Mohlo to být lepší Tomáši Vorle! Zvláště když je všem jasné, že computer nepodojíš..... ()

ostravak30

Filmy Tomáše Vorla si prostě nikdy nezamiluju. Svým stylem natočení sice působí autenticky, ale často také amatérsky. Zde mě nezaujal ani scénář a hlavně herecké výkony řady herců. Syn, který mluví před otcem běžně vulgárně a otci to nevadí, ale i další dějové podivnosti taktéž nepřikládám k plusu. Co se dá přičíst k dobru je styl, jakým se film snaží působit. Pokud tak působil v roce 2000, dnes to platí tisícinásobně. Je to návrat k přírodě a útěk z měst. Dnešní doba je mnohem víc přetechnizovaná a IT než tehdy a lidé si to pomalu začínají uvědomovat. Jako další výrazné plus pak zapisuji hudbu. Ta se více než povedla a dokonce bych řekl, že z filmových hudebních motivů se stala jednou z legendárních. Suma sumárum mi to vychází na slaboduché tři hvězdy. Humor divadla Sklep je nejspíš trochu specifický, ale většinou úplně jiný než ten ostatních smrtelníků, o čemž svědčí i zdejší nižší hodnocení. ()

Pitryx

Vždy když na ten film koukám, tak jen závidím. Takže z toho celého moc nemám chá chá. Skvělý film, skvělí herci. Pokoukání k smíchu i pláči.     Hajný Babočku oslovuje jako paní Joudkovou, ale na hřbitově je napsáno příjmení jejího manžela jako Jouzek.    **** A PŮL ()

subic

Tenhle film jsem si zamiloval, když jsem ještě chodil na vysokou, prostě mě uchvátil. Ono se totiž dá žít i na venkově a vzdát se vymožeností spojených se životem ve městě a s tím spojených starostí. A taky se dá ta městská hysterická manželka opustit. A co teprve zrzavá Markéta, ta by zamotala hlavu asi kde komu. ()

J.Cobra

Když jsem film viděl prvně, což bylo v době zhruba 20 let zpátky a bylo mi možná ještě pod dvacet, tak se mi moc nelíbil, nic extra mi nedal a hodnotil jsem **. Když jsem ho ale shlédl dnes, jako téměř čtyřicátník, s manželkou, malými dětmi a práci jako "ajťák", hned film dostává jiný rozměr a od začátku do konce jsem se opravdu skvěle bavil. ()

mgerlich

Toto je fakt špatné, skoro to paroduje samo sebe a navíc Hanák je prostě nejhorší herec v námi známém vesmíru :-) ()

quasar

Co já od těch Vorlovin vlastně čekám, že se nechám vždycky přesvědčit, abych se na nějaké jeho dílko podíval? ()

papuchalk

Mohl to být skutečně romantický film, dokonce s hlubokým poselstvím. Takhle je to snůška trapných hlášek a dialogů. V tomto filmu mi hodně vadí přednes Tomáše Hanáka, i samotné jeho lajny, slang. Potom mi velmi vadí, jak se baví s Markétou a jak se baví ona s ním. Není na tom nic... vzrušujícího? Prostě to mezi nimi nefunguje. Vlastně ani celý film nefunguje. ()

tsatsiki

Takový poetický film o krásách přírody a o tom, že žít se dá i jinak než se plahočit za penězy. Jenom nevím, jestli tato cesta marihuany, alkoholu a drog je správná :D ()

Joostas

V osmdesátkách jsme byli za Pražskou pětku vděčni. V devadesátkách Sklep ovládl vše.Hanák se posléze stal postavou českého televizního lumpenfolkloru. Tento film je důkazem,že zdejší tvůrci nejsou schopni natočit čistě žánrový film.Buď tam musí být jakože hrozná prdel, nebo to jde do planého mudrování. Tento typ filmů působí,jako produkce pro pár nejbližších známých. ()

silak_xup

Za čím se všichni ženeme? Pracujeme více a déle, abychom si mohli pořídit větší a lepší všechno, čemu pak věnujeme a obětujeme celého sebe sama a na sebe sama a na blízké nezbývá čas... Nechci znít jak filozof ale tenhle film mě uchvátil tou klidnou atmosférou venkova, kde se neřeší čas a přes den má být světlo a v noci tma. Občas trochu přehnané až nezapadající scény do celkového konceptu filmu ale stejně mě to baví a pouštím si to rád znovu. Doporučuji všem, co chtějí na chvilku zapomenout, že zítra musí zase do kanclu aby si vydělali na novej tablet kde se pak budou uměle s někým bavit po fejsbůku protože na osobní setkání jim nezbyde čas. ()