Sedm královských dcer proměnila zlá Jezerní královna v sedm labutí. Jedné z nich, princezně Odettě, se podaří z podmořského zámku uprchnout. V podobě labutě je zraněna Štěpánem, přitroublým sluhou prince Viktora. Mladíci místo labutě najdou zraněnou dívku. Princ se do krásné dívky zamiluje, ale pro záchranu své lásky musí podniknout dlouhou a nebezpečnou cestu… Filmovou pohádku pro celou rodinu natočil v roce 1998 režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka. Tentokrát se tvůrci inspirovali klasickou pohádkou "Labutí jezero" i legendárním baletem Petra Iljiče Čajkovského. Tragický děj baletního představení však přepracovali do podoby dobrodružné pohádky se šťastným koncem. (Česká televize)

a-ja

Skvěle temná pohádka s neotřelým dějem, které škodí jen ta ´německá´ stopa a přiblblý Hrušínský (Jan)... ()

Peabody

třetí německá Vorlíčkova prácě (tedy snad, nepočítal jsemú Místo Rodena tady straší paní Chýlková, taky dobře, temnoty je zase hodně. Komický prvek Jana Hrušínského s Jiřinou Bohdalovou mi nesedí, takže minus. Jitka Schneiderová je pěkná, hodně, princ je docela sobrý, ne hezounek, ale chlap, jen mi k ní tolik neladí. ()

perlicka

Moc pěkně zpracovaná pohádka. Výborné výkony našich nějvětších herců. Zajímavý je zde život pod hladinou, něco co ještě v českých pohádkách nebylo! A samozřejmě jako vždy vítězství dobra nad zlem. Zdařilá pohádka Václava Vorlíčka. ()

Fareo

Tři hvězdy a zasloužené :) Možná pro někoho nudné, ale mě se to líbilo..jedna hvězda za obsazení, druhá za pěkný "podjezerní" svět, třetí za pěknou melodii..:-) ()

AdeLinaa odpad!

Odporný pokus o pohádku, který mému pětiletému bratrovi způsobil na dobrý měsíc noční můry. Děti, které otročí pod vodou, ryba, která zaživa sežere ty, kteří něco řeknou a to má být pohádka? To je horor! Hrůza, děs, nic jiného, než odpad, si to nezaslouží! ()

neli13

Jedna z mála moderních českých pohádek, která stojí celkem za to. Ovšem záběry natočené pod vodou jsou vážně hodně tmavé a někdy těžko koukatelné. ()

mikehoblog

Patří to na nejvyšší příčku toho, co Václav Vorlíček kdy zrežíroval.......není to aspoň kravina typu létajícího Čestmíra. ()

andydufrsn

Tahle pohádka mi přijde celkem dost vyumělkovaná, ale jinak je to prostě příběh s klasickým dějem zasaneý do vodního království ()

Macinkacz

Tohle je ma srdcova zalezitost z detstvi... proto tak vysoke hodnoceni. Rada se na ni kouknu i ted, sice to vnimam uz jinak, ale to detstvi je silnejsi, nez dospelost :-) ()

zuzam

Tahle pohádka mě nějak neoslovila, je hodně temná, má divný zvuk, hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a hudba s motivem Labutího jezera je strašně vlezlá. Celkově je dost zdlouhavá a neustále se opakující motivy - třeba jezerního baletu, jsou zbytečné. ()

zanet.r

Pohádka mě bavila od začátku do konce, napínavý příběh, skvělé herecké výkony. Pan režisér Vorlíček opět nezklamal. ()

horskejvlk

Tak tahle pohádka byla první která ukazuje že režisér Vorlíček ztrácí páru, Jitka Schneiderová se typově na princezny nikdy nechodila je příliš “ tvrdá” a celkově je to celé jaksi fialové, nechci nic vyčítat ale vidět ji už nechci. Jestli to je tím že je málo humorná a spíše to je vyprávění pohádkového příběhu dle německých požadavků, asi, tady to nezachrání ani Čajkovského hudba. ()

milos.bradik

Jako německá pohádka je to lepší průměr, ale jako česká se to moc nepovedlo. Námět je klasika, ale Schneiderová je tady sice docela hezká, ale je to mizerná herečka a ten princ taky nestál za nic. Honza Hrušínský sice nedosahuje hereckých kvalit svého otce, ale dodal tomu aspoň humor i když takový německý, spočívající v tom, že ze sebe dělá pitomce, Bohdalka opět skřehotá jako Vochomůrka a jen Chýlková znovu ukázala, že jí potvory jdou skvěle. Takže jako celek to působí spíš jako horor než jako pohádka. Slabé dvě hvězdy. ()

Marsia_Rei

Upřímně, nechápu to zdejší nízké hodnocení. Není to komická pohádka pro malé dětičky, ale je to moc hezká pohádka, vážná, s pár dobrými hláškami. Pár nelogičností by se určitě našlo, ale nic zásadního, co kazilo výsledný dojem. ()

vlcekmirek

Temná pohádka bez humoru. Bohdalka s doutníkem to nevytrhne. Nebavila mě tenkrát, nebaví ani teď. Jedna hvězda za Chýlkovou, i když za Hrúšu a Šnajderku bych musel jít spíš do mínusu. Šíleně nesympatická princezna, princátko na uspání a Hrušínského mohli nechat koněm i v civilu. Tuhle roli by snad zvládl bez pitvoření. ()