Sedm královských dcer proměnila zlá Jezerní královna v sedm labutí. Jedné z nich, princezně Odettě, se podaří z podmořského zámku uprchnout. V podobě labutě je zraněna Štěpánem, přitroublým sluhou prince Viktora. Mladíci místo labutě najdou zraněnou dívku. Princ se do krásné dívky zamiluje, ale pro záchranu své lásky musí podniknout dlouhou a nebezpečnou cestu… Filmovou pohádku pro celou rodinu natočil v roce 1998 režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka. Tentokrát se tvůrci inspirovali klasickou pohádkou "Labutí jezero" i legendárním baletem Petra Iljiče Čajkovského. Tragický děj baletního představení však přepracovali do podoby dobrodružné pohádky se šťastným koncem. (Česká televize)

Alden_Larson

Ze začátku to bylo docela zajímavé, ale čím delší film byl, tím víc mě nudil. Děj má problémy s tempem, začátek a konec jsou rychlé, ale všechno mezi je pomalé. Herecké výkony nebyly skvělé, ale dalo se na ně dívat, s výjimkou Jana Hrušínského, tomu se vůbec nedařilo. Vzhled filmu se mi taky moc nelíbil. Scény pod vodou jsou modré, což dává smysl, ale scény na souši jsou žluté, což vypadalo velmi zvláštně. Počítačové efekty taky nebyly skvělé, ale na rok 98 to taky nebyla hrůza. 4/10 ()

swinevenca

Hrušínský ve Vorlíčkových pohádkách dozrál z princátka do sluhy, bez kterého by nejen princ, ale i celá pohádka byli úplně namydlený. Je vidět, že se od Menšíka před lety dobře naučil. ()

Tercikkk

Tato pohádka vždy patřila k mým nejoblíbenějším a stále je koukatelná i v dospělým věku :). Nevidím důvod, proč by všechny pohádky pro děti měly být sladký jak cumel, aby se náhodou dětští diváci nepolekali..Pro mě to tenkrát bylo dramatické, napínavé a vtipné (díky sluhovi Štěpánovi) a královský pár Viktor a Odeta byli mý oblíbenci :). Prostě pohádka jak se patří :). ()

Ironhead

Má to příjemně temnou, místy až strašidelnou atmosféru, služnou výpravu a na pohádku i dost monumentální/filmový hudební doprovod. Lepší tři hvězdičky nebo slabší čtyři ;) ()

Desmi

Nejvíce mi v paměti utkvěl Hrušínský, který hraje naivního sympaťáka a Chýlková, která mi jen kazila dojem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

lapatata

Jezerní královna uzavírá česko-německé trio pohádek Václava Vorlíčka z devadesátých let, a přestože se tato trojice nesetkala s příliš vřelým přijetím z řad kritiků, diváků a dokonce ani samotného režiséra (což sám s odstupem času přiznal), mně se všechny tři moc líbí. Líbí se mi atmosféra téhle pohádky, líbí se mi téma (inspirace Labutím jezerem), líbí se mi netypická nádherná princezna Jitka Schneiderová, komická Jiřina Bohdalová a hlavně jezerní královna Ivana Chýlková. Stejně jako o pár let dříve v pohádce Sedmero krkavců je zde za zlou a zápornou postavu, ale narozdíl od krkavců je tady taky komická. ()

LOVE VOLE

Film se mi líbil, byl správně temný, no pohádka, na kterou u nás nejsme až tak zvyklí. Po všech těch úsměvných čertech, roztomilých princeznách a více či méně moudrých vládcích zajímavá změna. ()

Mistr119

Krásná hudební i dějová paralela s Labutím jezerem, včetně jména princezny. :) Za to dávám 4. *, jinak je to poměrně klasická a dnes už i tradiční pohádka. ()

soukyd33

Poznámka: Ten pes mi tam vadil. Poznámka: Nápad střílet po princeznách, tak tu ještě nebylo. 😀 To ale nebylo vůbec špatné. A princezna krásná, jen to jméno je ujeté. Temná a zlá královna je také dobrá volba. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

DavidDizzer

Sice slabší pohádka na české poměry, každopádně pořád jedna z těch lepších. Nápad pohádky je vcelku vkusný, akorát dějově to je trochu slabší. Každopádně pohádka, která neurazí, za snahu dávám 3*. ()

ryccoly

Jedna z mých oblíbených pohádek. Moc mě baví ta temná atmosféra, nechybí tu napětí ani zajímavý příběh. Hlavní dvojice je sympatická a má mezi sebou potřebnou chemii. Ivana Chýlková tady herecky exceluje, je vidět, jak si roli jezerní potvory užívá. Zaujal mě tu i vtipný a trochu poťouchlý Jan Hrušínský a záporák Rudovous Miroslava Táborského. K tomu všemu nám film nabídne i překrásnou hudbu, povedené kostýmy a snovou výpravu. ()

MARLENE.DAFT

Podle mě neprávem opomíjená a nedoceněná originální pohádka s netradičními kulisami "pod vodou", pěknou hudbou, sympatickou princeznou a princem a výbornou záporačkou Chýlkovou. Jan Hrušínský v úloze komického sluhy je lepší než jako princ v pohádce Jak se budí princezny. Jako malé mi to přišlo celkem strašidelné. ()