Třetí posezení u vína, tentokrát s počítačem. Film Mladé víno byl natočen v přímé závislosti na divácky úspěšné předchozí dva: Bouřlivé víno a Zralé víno. V komediálně laděném příběhu je důležitým aktérem počítač, kolem kterého se vlastně točí všechny události. Je spolehlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho další budoucnost je tedy v rukou těch, kteří s ním zatím neumějí zacházet. Opět s hereckým koncertem Vladimíra Menšíka. (oficiální text distributora)

rigby

Politika se v tomto pokračování už neřeší, ale JZD má stále co k řešení. Nyní je to využití výpočetní techniky ke zvýšení produktivity družstva. Až moc se kolem toho příběh motá, takže nezbývá moc času na jiné věci. Navíc je to téma zpracováno zcela nezajímavě. Oproti minulému dílu to ztratilo tu trochu jiskry, je to šedé, nicneříkající. ()

p.a.douch

Takže co? Vznik v roce 1986, je to problém? No ne moc velkej. Odmyslete nezbytné úlitby režimu a je to pohodová komedie. Výkony Janžurové, Sováka a Větrovce jsou komediálně velmi vysoko. Na výkonu Vladimíra Menšíka je již znát jeho choroba, ale stále drží standart. Dál stojí za zmínku určitě výkon Andrlové, Poloczka, Somra, Vyskočila, Filipovského a Jandáka. Vorlíček komedie režírovat umí a nástrahám komunistické cenzury se vyhnul. Vůbec celá jeho trilogie o vínu mě baví. Já jsem s tímto filmem spokojen. Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale vzhledem k podhodnocování některých účastníků dávám čtyři. Některé hlášky jsou super: "Myslíš jako fetišista? Coo? Hele politiku do toho netahej." "Soudruhu předsedo, mně se tam přimíchaly nějaký cizí krávy.". ()

Jay---

Tento seriál je třeba brát mírně s nadhledem a když opomeneme poněkud totalitní podtext,vyniknou naprosto úžasné herecké výkony a úsměvné scény.Naprosto neodolatelný výkon zde předvedl Jiří Sovák v roli pedantského plukovníka ve výslužbě,dodržujícího přesnou životosprávu a své pevné zásady.Jednou z jeho dokonalých hlášek v tomto filmu je bezespru konstatování ohledně modré knížky Jiřího Lábuse(na jméno role si bohužel nevzpomínám) :"Modrá knížka?Takže krypl?" Dále nesmím opomenout tradičně skvělého Vladimíra Menšíka a další výtečné herce. ()

gizi

Celkem oddechový snímek, který už sice vidět opakovaně nemusím, ale přesto jeho shlédnutí nelituji. Celkem jsem se i bavil, pár pěkných hlodů zde bylo, i když ve Zralém vínu asi víc. Nejde už zde ani moc o politiku, jako především v Bouřlivém vínu, je zde spíš ukázána typická česká nátura s rozkrádáním apod. 70%. ()

Hanver

Tato komedie není ani vtipná, ani inteligentní, ani nepracuje s nadsázkou. Je trapná a hloupá od začátku do konce. Všemu vévodí idiotské (pan Sovák promine) hlášky prducha Čestmíra, jako třeba jeho pojednání o tom, co by se stalo, kdyby vyběhl na dvůr a zařval slovo rohlík, nebo klasická "Z černé ovce anděl!", případně "Michal mi dluží jednu korunu.". V trapnosti důstojně prduchovi sekunduje jeho žena, představovaná s přehnaným entuziasmem Ivou Janžurovou. Její Anna proletářka s rádiovkou na jednání představenstva družstva navozuje atmosféru bolševické revoluce. Prkenný Pavel Nový jako playboy balící studentky je také pošušňáníčko. Tajuplný předseda Abrhám ve svém zeleném kšiltíku působí více než přihlouple, dokonale podporován Františkem Němcem. Hrůzný je i výkon Andrlové, a dementní inženýr Janák Davida Schneidera. Světlé výjimky z panoptika pak představují Broňa Poloczek a Jiří Lábus coby zlodušská dvojice Zlámal - Kokoška. Suma sumárum stupidní prorežimní kravina, kterou by si lidé měli pouštět z DVD, ale v televizi to nemá co dělat. ()

miraporthos

Ačkoliv jsem skoro zavilý antikomunista po dědečkovi, tak nějak si říkám, našel by se podobný film dnes? Jak už tady někteří správně podotkli, když si odmyslíme dobové pozadí, jde vlastně o obecnější principy. Alespoň já jsem si do Mladého vína neustále projektoval svoje současné zkušenosti z práce. A tady jsme u té mé úvodní řečnické otázky. Vím, že tento příběh je pohádka, skoro utopie, ale i takové filmy potřebujeme. Dneska jsme neustále zaplaveni odhalováním svinstva, točíme příběhy o vrazích, zlodějích a já nevím o čem všem ještě. Já vím, že zlo je víc slyšet, ale občas ani nějaká ta pohádka neuškodí. Nejtěžší je mluvit o dobru tak, aby to nebylo klišé... ()

Antal89

Mladé víno je prakticky jediný z filmů dané triologie, u kterého jsem vydržel prakticky od začátku až do konce. Film sice není prost různých ideologických -ismů, ale oproti tomu, co se točilo celá sedmdesátá léta a ještě i na počátku let osmdesátých je zde patrně vidět, že ve filmu se již projevuje prvek lidskosti v tom smyslu, že se již řeší obvyklé problémy spojené především s progresí techniky, což se ukáže právě i v zavedení počítače na JZD a nechutí mnoha zlodějíčků a podvodníčků, kteří jej neradi přijímají, protože nová přesná data mohou prokázat nejen neplnění pracovních norem, ale i větší drobné krádeže. Filmu přidávají na kvalitě dějové postavy v podání našich výborných herců Vladimíra Menšíka (který se mezi vinohradem musel cítit skoro jako doma), Jiřího Sováka, Ivy Janžurové a také Pavla Nového, jehož podání informatika-sukničkáře je sice průměrné, ale přesto zaujme. U mě má film tři hvězdičky - za zpracování, vtipné momenty a herce. Kdyby závěr tolik nepokulhával a Menšíkův syn v podání Davida Schneidera měl rozpracovanější charakter postavy (o některých dalších obsazeních mladšího herectva ani nemluvě), tak by to byl poměrně dobrý letní film. ()

dave91

Jsem velký fanoušek českého filmu a divadla.A to všech dob.Bez rozdílu,jestli to bylo či nebylo ideologické.Toto dílko se však nepovedlo.A to přes solidní obsazení.Chyběl tomu nápad,chyběl tomu vtip,chyběl tomu šmrnc. ()

Hombre8

Pokud jsem dal žánrově podobné trilogii o jakýchsi Bobulích aspoň jednu hvězdičku, musím zde notně přisypat, i když to občas skřípne. ()

Milo384

Asi nejlepší díl trilogie. Už je to konečně komedie, párktát jsem se i zasmál. Méně politických keců tomu prospělo. ()

Bohdy67

Oproti druhému dílu ubylo politiky,ale také humoru. Pan Menšík zde hrál spíš druhé housle, ale to vykompenzoval dobrým výkonem Josef Abrahám. Ano, opět zvítězilo dobro, nad proradným rozvracečem socialistické vlasti v podání pana Kopeckého. Celkově ani příběh nebyl tak zajímavý jako ty předchozí. Z celé trilogie určitě nejslabší díl a asi je dobře že to jím skončilo. Každopádně docela koukatelná trilogie z dob né dávno minulých. 52% ()

Monrico

Ano je to budovatelska komedie o vaznych vecech, ale pokud se na to budete divat s nadhledem da se u toho obcas slusne zasmat. Ty tri hvezdicky musim dat uz za ty skvostne bile a ciste kraviny. Ale vazne. Jednak v tomhle filmu hraje spousta vybornych ceskych hercu a pak neni to zas az takova komunisticka slatanina jak jsem si myslel. Z Mladeho vina muzete mit i pocit hrejive ceske komedie :) ()

Ctx

Mašačka! - Ne mašačka, měchačka nebo vařečka! --- Dal jsem to na předem určené místo, ale.... --- My tady takové krávy vůbec nemáme! --- A to už je to leta, co jsem tenhle film viděl (taky to určitě není úplně přesně). Nesoudím film podle doby vzniku, soudím film - a ten se mi líbil. KIMONe, super řečeno! ()

JARDAHONDA

Komediální linii volného pokračování filmů Bouřlivé víno a Zralé víno tvoří především epizody, jejichž nechtěným protagonistou je Jan Petrus, budoucí předseda pálavického družstva. Ten si své působení chce "ot´ukat" inkognito jako číšník v místní restauraci. Druhou dějovou vrstvou jsou spory okolo počítače, který družstvo zakoupilo. To jen ve stručnosti k této lehce "komoušské", ale zároveń vtipné trilogii, která jistě potěší milovníky vín.. ()