Třetí posezení u vína, tentokrát s počítačem. Film Mladé víno byl natočen v přímé závislosti na divácky úspěšné předchozí dva: Bouřlivé víno a Zralé víno. V komediálně laděném příběhu je důležitým aktérem počítač, kolem kterého se vlastně točí všechny události. Je spolehlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho další budoucnost je tedy v rukou těch, kteří s ním zatím neumějí zacházet. Opět s hereckým koncertem Vladimíra Menšíka. (oficiální text distributora)

DocBrown

Socialistické sci-fi o uvědomělých funkcionářích a jejich setkání s počítačem. Ten jediný hamižný samozřejmě dostane pořádně za vyučenou. Škoda, že realita byla diametrálně odlišná, rozhodně se ale nejedná o nějakou propagandu. Film stojí hlavně na herecké genialitě odcházející generace (Sovák, pro Filipovského a Menšíka to byl jeden z posledních filmů), té střední (Lábus, Abrahám, Poloczek, Somr) a té nové (Pavel Nový ...). ()

ondrula

Poslední díl trilogie se takřka úplně odpolitizoval a postavy prodělaly v průběhu uplynulých 10 let (natáčeno v letech 1976 - 1986) bizarní proměny. Menšík se vyžral a očividně trpí alkoholismem, ze Sováka udělali sklerotickou karikaturu, Jandák začal vypadat jako správný bafuňář z ČSSD a z Janžurky se stala seriózní pani. Taky musím podotknout, že ve vinařské trilogii jde o víno až úplně na posledním místě a kdyby se to točilo třeba v továrně na traktory, bylo by to jedno. Výslovně z tohoto dílu musím vypíchnout sváděcí scénu v podání Nového a Trávníčka, protože to je taková trapnost, že jsem nevěřil vlastním očím. Jen tak na okraj - od útlého dětství neustále přemýšlím, zda je František Němec takovej zakyslej suchoprd i v civilním životě, anebo to byl nucenej furt hrát. ()

Amper01

Jeden z nejlepších českých filmů co jsem kdy viděl. Obsazením i obsahově převyšuje kdejakou moderní tvorbu. Propracován do nejmenších detailů. Hodnocení třemi slovy - doporučuju, doporučuju, doporučuju!!! ()

J R C Pecuchet

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda ()

atmen

Příběh naštěstí není vůbec politicky zainteresovaný, díky tomu na mě dýchla atmosféra vesnice a kolorit JZD z konce 80 let tak, jak si jej pamatuji já z mého bezstarostného (nevědomého) dětství. ()

Ombak▼Penari odpad!

"Jestli z něj bude předseda a zajistí nám světlou budoucnost, tak je jedno, jestli je náš otec nakonec vlastní nebo nevlastní..." Při převratných událostech v každodenním životě JZD mi často hrůzou a napětím tuhla krev v žilách. Musím si příště pustit něco lehčího. Ikdyž, pravda, pořád je to méně nestravitelné než první díl. ()

Rathalos

Treti diel trilogie bol jednoznacne najlepsi a preto davam najvyssie hodnotenie,pacilo sa mi to,uz bolo z toho filmu citit taku typicku cesku staru dobru komediu...:-) ()

Dimo

Sódruzi, to by bylo, aby nebylo kvalitního socialistického člověka, co to s náma myslí tak dobře, na všecko dohlédne, sem tam prohodí nějaký ten politicky korektní vtípek, že, přidá konstruktivní kritiku a i na tu lásku, v onom zarputilém budování socialismu zbude. Sice k sobě muž a žena čuchnou až po výměně kopy levicových názorů a schovaní za kytkou šeříku, ale co, na to není čas, když vám pořád někdo hází klacky pod nohy a krade eN Dé na traktora ze skladu. To se pak těžko buduje sódružky! No ale my se nebojíme ničeho a šecko dobře dopadne. ()

GIK

Scénáristicky nejucelenější z trilogie. Práce scénáristy Vaice je patrná. Žel jak sláma z bot kouká z filmu propaganda tentokráte hlavně co se týče výpočetní techniky. Je evidentní, že se na sjezdu KSČ mudrovalo, že soudruzi pracující stále nejsou nadšení z těch kompjůterů. Hledalo se téma, do kterého by se dalo našroubovat, že i důchodci se dokáží snadno a rychle popasovat s počítačem a volba padla na zkušené harcovníky Sováka, Menšíka a černokněžníka Vorlíčka. A tak jsme tímto filmem, soudruzi a soudružky, dokázali, že se opravdu nemusíte vůbec ničeho obávat. 60 % ()

tranquill

"Myslíš jako fetišista? .. Hele, politiku do toho netahej!" Sice jasně socialistická komedie, ale docela vtipná. "Vy jste všichni stejný sviňáci!" ()

quixote

Smutné snažení herců i režiséra vytvořit komedii na základě scénáře, který je až nestydatě nepůvodní, trapný, nudný, hloupý, vrši nevtip za nevtipem, a ke všemu je ještě ukázkově angažovaný. ()

donkocicak

Kdo by to byl řekl... Václav Vorlíček, Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Iva Janžurová a spol., kteří excelovali v 70.letech s Pane, vy jste vdova... a teď takový podprůměr. Někdy ani sebelepší herecké obsazení nezajistí kvalitní podívanou. Mladé víno je závěr venkovské trilogie a jedná se o komedii podprůměrnou a značně poplatnou době. Jestli nějaké české filmy zapadly do závějí času a mohou nabídnout dnešním divákům jen máloco, téměř nic, Mladé víno k nim dle mého soudu patří. Najdou se zde vtipné momenty, např. u Janžurové. U Menšíka nikoli, ten dostal roli vážnou. Nenechte se zmást, že je na obalu DVD uvedeno, že Menšík zde hraje hlavní roli. Není to pravda. V popředí stojí Josef Abrhám jako nový předseda, vzpurná dcera Ivana Andrlová a kariérista Bronislav Poloczek. Děj se točí okolo nového počítače, který má usnadnit práci v kravírně, ve skladu apod. Poněkud nezajímavé téma. Zajímavé ale bylo vidět stárnoucí české filmové velikány, kteří se pozvolna loučili s českým filmem, tj. Menšík, Filipovský nebo Větrovec. ()

winstonik odpad!

Súdruhov občanov zoznamujeme s tým, na čo slúži počítač. Má pamäťové médium. Budovateľská agitka z 50. rokov, akurát natočená o 30 rokov neskôr. Macourek a Vorlíček sú skrátka na rozprávky fachmani. ()

Marator

Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Jiří Sovák, Iva Janžurová, Josef Abrhám, Pavel Nový, Josef Větrovec, František Filipovský, Bronislav Poloczek, Josef Somr, Václav Sloup, Ivana Andrlová, František Němec, David Schneider, Vítězslav Jandák, Ivan Vyskočil, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Otto Šimánek, Jan Kuželka, Pavel Trávníček, Jana Synková, Jan Kraus, Jiří Lábus, Adolf Filip, Alena Procházková, Radoslava Stupková-Boháčová, Ivana Vávrová, Žofie Veselá (Kanyzová), Miloš Vávra ..............................................ani všichni tito herci z nichž většina je klenotem českého filmu, nemohla zachránit tuto politicky angažovanou hloupost. ()