Třetí posezení u vína, tentokrát s počítačem. Film Mladé víno byl natočen v přímé závislosti na divácky úspěšné předchozí dva: Bouřlivé víno a Zralé víno. V komediálně laděném příběhu je důležitým aktérem počítač, kolem kterého se vlastně točí všechny události. Je spolehlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho další budoucnost je tedy v rukou těch, kteří s ním zatím neumějí zacházet. Opět s hereckým koncertem Vladimíra Menšíka. (oficiální text distributora)

kinderman

Z nedostatku jiné příležitosti jsem zkysl u tohoto normalizačního pozdního sběru a viděl nemocí vyčerpaného V.Menšíka, J.Sováka, který „legračně“ zápasil s Alzheimerem, a rádoby satiru o jednom korytáři a „superpočítači“, v níž se ovšem krajský stranický boss nakonec ukázal jako ten moudře předvídavý („Já jsem tě, Zlámale, jen zkoušel.“) a družstevní mládež hleděla (tři roky před Listopadem) vstříc zářným zítřkům. A mimochodem, V.Vorlíček vždycky byl tvůrcem pouze druhořadým. ()

BoredSeal

Závěrečný díl JZD trilogie přináší téma využití počítačů, stařecké demence a výměny předsedy JZD. I když se snad jedná o nejsušší příběh z trilogie, film má příjemnou nostalgickou atmosféru konce 80. let. Nenapadá mě, co na tomhle díle speciálně vypíchnout, sympatičtí Abrhám ani Andrlová nepřekvapí a Sovák hýřil replikama už v minulém díle a ve filmu snad kromě pár poznámek Menšíka není žádná komunistická propaganda, škoda... Je to ale solidní filmařina, jako vždy, ()

rakovnik

Pro mě nejlepší část série, a to především díky skvělému Sovákovi a Menšíkovi, kterým výborně asistuje Josef Abrhám a Pavel Nový. Když člověk odmyslí politický podtext, jedná se o nadprůměrnou komedii. ()

Martin741

Trojka je najslabsim clankom trilogii, a rovnako je tomu aj v tejto trilogii Bourlive Vino- Zrale Vino - Mlade Vino. V tomto tretom dieli ide o kupu PC, a vsetko sa toci okolo tejto zalezitosti. Dialogy, herecke vykony, dej. Z celej trilogie je tu vsak asi najviac normalizacneho balastu : prikazy zhora sa nekritizuju, len sa bez akehokolvek odvravania preberaju a povazuju sa hned za genialne a dokonale. Len ich slepo vykonat. Ak sa predsa len objavila kritika, tak len u nizsie postavenych kadrov : v roku 1986 bola normalizacia stale v plnej sile a naplno uradovala. Reziser Vaclav Vorlicek si preto nechcel pohnevat normalizacnych sudruhov a KSC. Z hereckych vykonov vyzdvihujem opat pana Mensika, ktory ma vyraznu herecku oporu : Turzonovovu a Sovaka. K tomu ked sa pripocita fascinujuca atmosfera Juznej Moravy a rezia Vaclava Vorlicka, tak na svete je hned sympaticky film, rovnako ako aj sympaticka vinarska trilogia. Akurat vidno, ze poniektore dialogy boli prednasane s utrpenim a nie s radostou. A na hercoch bolo vidno, ze tie dialogy su nuteni si vytrpiet. No nic, normalizacnu tvorbu mam totiz stale rad, ale na prve dva diely to uz kvalitativne nema. 10 % ()

cariada

Třetí díl o vinařích, je celkem slušný, na njelepší druhý díl to samozřejmě nemá, ale i tak se tam slušně pobavíte. Nový ředitel Petrus si jde tajně prozkoumat lidi v místě svého působení, jako hostincký. Je to příbuzný plukovníka J.Sovák, ale ten trpí sklérozou a tak ani neví od koho pořádně je. ()

zette

Pro me osobne nejlepsi dil cele trilogie. Az detektivni zapletka s novym pocitacem dokaze zaujmout a pobavit, narozdil od predeslych dilu. ()

angel74

Recyklace materiálu se nemusí vždy vyplácet, ale v případě trilogie z vinařského prostředí zakončené filmem Mladé víno nejde o nějaký velký průšvih. Jedná se sice o komedie poplatné době, ve které vznikly, ovšem v porovnání s obdobnou současnou tvorbou mají přeci jen trochu navrch. Významnou měrou k tomu dozajista přispívá i skvostné herecké obsazení. (55%) ()

sator

Jak bylo Menšíka ve zralém vínu moc-hlavně jeho uřvané podoby, tak tady se úplně ztratil.,..👀Film je  námětově ale i řemeslně naprostou tragediií...Kalkulačka ve filmu je japonská Brother 725SR z roku 1976. Komputer je český TESLA - CM 1601. Defakto se jedná o alfanumerický terminál sestavy minipočítačů řady SMEP 50. Ačkoliv je tato jednotka pouze monitorem s klávesnicí - centrální počítač a datová jednotka byli dalšími "kusy" této sestavy - velký a velice těžký (cca 35 kg), v době sálových počítačů, které svým objemem dokázaly zaplnit celou místnost výpočetního střediska, v tomto případě se už jednalo o slušnou miniaturizaci. ()

farmnf

Velmi příjemná rudě podbarvená komedie se zlým Polozskem(proto on potom musel přikládat do kotle!), hodným Ábrhámem(Brubaker českých jezedáků, stane se vrchním aby to očíhl stejně jako Redford v Sing singu) a všemi okolo. Jezedáci z Pálavic přecházejí na počítače, vím o čem mluvím, implementoval jsem informatiku na jaderné elektrárně. Zlatý jezedáci, zlatý.....a chápající, včetně Sováka. Kdyby ještě žil nabídl bych mu flek za 40 litrů jako prduchovi! ()

pytlik...

Poněkud tristní podívaná. Bronislav Poloczek se po vzoru bratrů Mašínů snaží rafinovaně zevnitř rozložit družstvo, ovšem je odkázán do patřičných mezí vysoce uvědomělým Menšíkem, Abrhámem, Andrlovou a Sovákem, který má sice sklerózu jako trám, ale přesto nikdy nezapomene, která strana barikády je ta správná. Ach jo. ()

PatoP

Tretie zastavenie na juhomoravskom JZD v Pálaviciach. Opäť krásny a zábavný film o vážnych veciach. Tentoraz prichádzajú na JZD počítače a ruku v ruke s nimi aj nová, mladá generácia. Už očividne ťažko chorý Vladimír Menšík prenecháva hranie ďalším skvelým protagonistom. Nezabudnuteľný je opilec Eda Ovečka, plukovník v zálohe Čestmír Semerád, zastupujúci predseda Zlámal, sukničkár Barták atď, atď. No, myslím, že sa netreba báť, to mladé víno bude dobré. ()

ghatos

Připadalo mi to jako jeden díl seriálu Ulice. Takový předchůdce z roku 1986. Herecké obsazení je vynikající. To samo o sobě nic neznamená, když je děj postavený na počítači a hercích, kteří se chovají jako 🐮. Konspirativní pseudopříběh JZD s tupým morálním poselstvím...hrůza. Počítač je nový bůh socialistického občana! 😃Ale je to vcelku sranda... hodně to připomínalo Slunce, seno... . 40%. ()

dr.jacoby

Silno nasiaknuté komunistickou ideológiou, akoby stvorené na objednávku vtedajšieho režimu. Známi a mnohí aj veľmi kvalitní českí herci tu hrajú skutočne strašne zle. To, čo tu predvádza Jiří Sovák je hrozný herecký výkon. Medzi všetkými postavami som si neobľúbil nikoho. ()

vitekpe

Prechod JZD na pocitace jako stezejni zapletka, Andrlova jako sexbomba, Sloup jako Kuna, Novy jako svudnik v plavkach na plovarne (dobre vyuziti pocitace: Svetlana -4 :-) ), Abrham jako hrdina, Nemec jako neomylny reditel vseho...ja se bavil vyborne. ()

klúčik

Ja mám filmy režiséra V.Vorlíčka rád. Tento tretí diel tzv. vínarskej trilógie je poctivo urobený. Pamätám sa, že kino bolo plné a na narážkach tipu (transvestita - co, politiku do toho netahej) sa schuti zasmialo. Ja keď sa dívam na tento film v prvom rade vidím už chorého V.Menšíka a stále už len sediaceho F.Filipovského. Mňe sa moc páčil výkon J.Somra. No musím konštatovať , že je to len priemerná komédia - škoda. 65%. ()

brooklyn73

Souboj o misto predsedy druzstva mne rozesmal.Dva kohouti ,kteri se perou o tento post jsou panove Abrham s Poloczkem.Poloczek alias Zlamal se muze spolehnout na svou pravou-levou ruku Kokosku - Labuse. Vladimir Mensik v tomto dile nedostal tolik prostoru,spise se objevi sporadicky a jeho role neni v zadnem pripade hlavni. O to vice casu dostane pan Sovak s pi Janzurovou.Ani sexualne vykonna dvojka Travnicek ,Novy neprijde zkratka.Nelze zapomenout ani na pana Krause ci Sloupa, ktery z nakradenych soucastek sestroji traktor a samozrejme pana Filipovskeho,Somra a mladounkou Andrlovou. ()

Kovaja

Další skvělé pokračování vinařské trilogie z jižní moravy.Řadím tenhle díl na 2.misto za Zralé vino.Ve filmu se opět blýskaj supr herci v kvalitních her.vykonech at už nově příchozí Abrhám a Poloczek.Je dobře že se točí i filmy o tomhle líbezném kraji.Určo bobré vidět pro potěchu duše ()