Třetí posezení u vína, tentokrát s počítačem. Film Mladé víno byl natočen v přímé závislosti na divácky úspěšné předchozí dva: Bouřlivé víno a Zralé víno. V komediálně laděném příběhu je důležitým aktérem počítač, kolem kterého se vlastně točí všechny události. Je spolehlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho další budoucnost je tedy v rukou těch, kteří s ním zatím neumějí zacházet. Opět s hereckým koncertem Vladimíra Menšíka. (oficiální text distributora)

Vikinec odpad!

Trapné víno pokračuje. A stahuje s sebou další a další hvězdy tehdejšího lumpenproletářského Československa. Ještěže se alespoň vrátila hudba z prvního dílu. Jako jediná cenná ingredience tohoto komunistického zvratku. ()

Bigfuckman

Tak tady v mladém víno je to promácháný skrz na skrz v žumpě zvané komunismus. Vynikající herecké výkony se do svých komárských i antikomárských rolí ponořili opravdu obstojně. Zde musím vyzdvihnout výkon pana Poloczeka coby zástupujícího předsedy. Jeho nechutné komárské praktiky ve mě vzbuzovali pořádné blivno. Pan Sovák jako by se nad celým komunistickým zřízením distancoval a hlavně hrál a myslím, že i trochu sám sebe. Bravo. S hodnocením filmu nevím, zde jsem opět po delší době v rozepři. Filmu bych dal kdyby tvůrčí zamýšlení bylo opravdu moc propagandistické tak jednu hvězdu. Zde mám, ale dojem, že tvůrci filmem chtěli ukázat jak se dá silně moci využívat a zneužívat což bych hodnotil 4+ hvězdy. Tak se raději přikloním k průměru, i když to tento film rozhodně není, ale vzhledem k rozpolcenosti snímku nemůžu jinak. ()

Stejšn

Aspoň to neni TOLIK bolševický jako ty předtím, ale pořád je to slabota a nuda. Mám starý český filmy rád, ale tady přinejmenším ta závěrečná scéna, kde seděj před tím Sharpem MZ-700, kterej píše na obrazovku debility a voni to sledujou jak svatej obrázek, to je teda utrpení. ()

offlineman

Na tenhle film se dívám rád. Líbí se mi, jak vypadal můj nový kraj (byť na moji rodnou Vysočinu ještě trošku pokulhává) za doby, když tady nestrašili pozitůry typu Kalouska, Knížepána..... Zvlášť miluju, když tama projedou autobusy. Dělám totiž nyní to stejný :-) Projíždím Pálavicemi, totiž Velkými Bílovicemi.... :-) ()

Havala

Bez té politické agitace by to prostě nebylo úplně ono, to patří do osmdesátek :-) Jedná se ale o velmi netradiční pojetí příběhu a jeho natočení. Abrhám perlí. ()

Tominni

Třetí díl z vinařského prostředí, kde hlavní zápletkou je nevyužitý počítač v místním družstvu, kde má nastoupit nový předseda a ten v utajení nastoupí nejdříve do hospody, aby všechny lépe poznal. Omlazení hereckého obsazení a hlavně výrazné odpolitizování filmu pomohlo, takže se dá nakonec říci, že se jedná o takový průměr. ()

Pitryx

Zhruba na úrovni druhého filmu, takže i hodnocení je stejné. Výborní herci podali výborné výkony. Agitka se jen mihne, občas se to dějově pokazí. Ale jinak bezva. ()

subic

Trilogie vrcholí, nutno říct, že všichni výrazně zestárli, zejména pak Menšík. Ale taky je tu řada nových tváří. Okresní a krajská zemědělská správa, to už dneska ani nikdo skoro neví, co to bylo za orgány, natož když teď pracuje v zemědělství 1/10 lidí co tenkrát. Tento díl je ještě méně o víně a taky méně o politice, ale o to více o nových technologiích, resp. tady jde o to, které to JZD bude mít na okrese jako první ten kompjutr. Sovák se tu tváří už jako sklerotik, ale přitom se vrhá na práci s kompjutrem a evidencí skladu a všeho. Trochu mě mrzí, že tu ze syna Karlíka místopředsedy Menšíka udělali už inženýra u krav, co se ale tomu kompjutru vyhýbá a udělali z něj takového loosera. Musím ještě dodat, že tady Martina Bezoušková jako 24letá tu byla fakt k nakousnutí. Mě se celá ta trilogie líbí, ona ta celá lidská vychcanost a lenost tu bude vždycky, i když dneska v době toho mafiánského kapitalismu už to funguje ještě jinak. ()

ostravak30

Bohužel nutno dodat, že z trilogie je film jasně nejslabší. Herecký koncert Vladimíra Menšíka to totiž tak úplně nebyl. Menšík byl už viditelně nemocný a měl co dělat, aby vyslovil i své běžné repliky. Chybí více komediálních situací a i celá zápletka nedosahuje těch předchozích. Josef Abrhám jako nový předseda oťukávající si situaci v hospodě? A odhalující podvody? Podvodníka už lapili v předchozím Zralém vínu. Do filmu se navíc citelně přidává i politika a to víc než předtím. Poznat je to například ve chvíli, kdy V. Menšík agituje za zakládání družstev a obhajuje boj proti těm, kteří je nechtěli. ()

quasar

Trochu slabší odvar Zralého vína. Průměrné herecké výkony, slabá zápletka s J. Abrhámem, který prozměnu předstírá, že je vrchní, ale tentokrát neskončí v krimu, ale na postu předsedy, fůra zbytečných keců, slizkej Trávníček (má žena říká, že nejslizštější co kdy viděla)... Za víc, než ty dvě věty komentáře, to nestálo. ()

Chrudoš

Ono to není na plných pět. Já jen dorovnávám nesmyslné odpady. Menšík nepatří nikdy do odpadu! Kór když je tam i vynikající Sovák s Janžurkou... ()

George.Camel

Sovák: "To jsou sumy!" Synková: "Co si to tam zapisujete? Něco vám není recht?" Sovák: "Chci to předat stroji." Synková: "Pane vedoucí, pane vedoucí, tady pan Semerád má námitky proti maloobchodním cenám." A další hláška Jany Synkové - "Vy jste všichni stejní sviňáci." ()

carl.oesch

Ještě o kapánek lepší, než předchozí díl. Moje oko potěšilo angažování Martiny (dnes) Bezouškové, stejně jako Ivany Andrlové v nejlepších letech (a na plovárně). Jinak je tady docela švanda, jak v té době lidi vůbec neměli ponětí, jak fungují počítače a jedna ze závěrečných scén, kdy plukovník v.v. Sovák dostane počítač jako náhradu za nefungující paměť je k popukání. Vždycky čekám na to "Zmáčkni F1...". žádná kritika režimu byť jen v oficiálním rámci to sice není, ale pro přemýšlivé je tady alespoň lehce naznačeno, jak to v tom zemědělství fungovalo. A nejen tam. Nakonec fakt, že družstva si teoreticky své vedoucí představitele měla volit sama, ale ve skutečnosti je dosazovala zemědělská správa vypovídá o době víc, než si ti soudruzi, co dělali cenzurní práci dokázali uvědomit. ()

honzic

Poslední díl už je bohužel ve stylu Létajících Čestmírů, Rumburaků a dalších podobných pohádkovo laděných filmů, takže tady už to nemá správný nádech, Menšík už tu skoro nemůže dýchat, je to takové méně zdařilé.Potěší modernější styl hudby Svobody z prvního dílu trilogie. Hodnocení: 45 % ()

Nerajohn

Příjemný snímek (a i celkem vtipný a originální) s moc pěknými hereckými výkony, ale jednou smutnou věcí. A to je očividně nemocný a ke konci se blížící V. Menšík. ()

Kozlowski8

Závěr trilogie a nejlepší z jejích částí. Vše se točí kolem nového superpočítače, který JZD Pálavice dostalo. Jeho využití však spočívá převážně v zadávání parametrů milenek sukničkáře Bartáka a jeho kumpánů... Vladimír Menšík (zřejmě už ne zcela zdravý) již nedostává tolik prostoru, nový rozměr dává příběhu postava ing. Petruse v podání Josefa Abrháma. Opět vidíme skvělé herecké výkony Jiřího Sováka, Ivy Janžurové, Bronislava Poloczka a dalších. Oproti předchozím částem má tato lepší zápletku, více humoru a je v podstatě nezatížena komunistickou agitací. Mladé víno jsem si vychutnal. 75%. ()