„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (více)

Panovník sousedního státu přijíždí na státní návštěvu. Incident, který má za následek vážné poranění vzácného hosta, přiměje druhého krále zrušit neschopnou armádu. Generálové se ovšem okamžitě spiknou a chystají se vladaře odstranit... Bláznivá česká komedie (TV Prima)

moviess

Dlouho mi trvalo než jsem se k tomuto filmu dostala....... a v žádném případě jeho shlédnutí nelituju. Opět film plný úžasných hlášek. ()

ra0474401

To by se hodilo i dneska, hláška Miloše Kopeckého - Abych z vás neudělal nezaměstnaného". Ne, to je VTIP - ostatně jako celá tato sci-fi komedie. Na české poměry a dobu vzniku paráda. ()

P/\/EL

moje nejoblíbenější sci-fi komedie..česká....má to styl a atmosféru a nesejde na tom, jak moc je to vtipné........proto 5....ale jasně..filmově..to je tak na 4.. ()

mjr.zeman1

absolútna špička medzi českými komédiami.a to čo sa podarilo dostať do scenára pánom Vorlíčkovi a Macourkovi..... klobúk dole ()

Simaaja66

Moje oblíbená komedie, ale nemohu dát 5 , protože bych to nevysvětlil Světákům..:-D. Vždy po čase po tomto filmu rád sáhnu. Skvělí Jirkové Hrzán a Sovák, Pan Libíček též. No a absolutorium zaslouží Iva Janžurová. Velká škoda, že páni Hrzán a Libíček odešli tak brzy... ()

schebman.m

...škoda, velká škoda, že se v této "modernější" době netočí takové komedie jako v "normalizačních" 70-kách - jen namátkou - Zítra vstanu a opařím se čajem; Pane Vy jste vdova; Čtyři vraždy stačí drahoušku; Zabil jsem Einsteina pánové; Kdo chce zabít Jesii... Podle mě všechyn tyto filmy jsou a vždy budou minimálně na úrovni (ne-li výš) než světová tvorba. ()

d.u.f.f.y

Vau! Výborná komedie z roku ... 70? Nevěřím.. a česká? blbost. Myslím, že při zadávání údajů sem na csfd, k tomuto filmu, někdo udělal chybičku. :) ()

luuvhaat

Podle mne nejlepší sci-fi/crazy komedie z ranku těchto filmů točených v této době v ČR. Neustále houstnoucí sprcha gagů a situací, kdy snaha o jejich řešení přináší další a další komplikace, vyvcholí v poslední třetině, kdy je tělu herečky Evelyny Kellettiové voperován mozek vražedkyně Fany Stubové-a dílo zkázy je dokonáno. Nezbývá, než se slzami smíchu v očích sledovat šílenou jízdu a doufat ve zdárný konec (který se, jak jinak, dostaví). ()

Profík

Bláznivá supervtipná komedie napsaná s úžasnou dávkou fantazie. Tohle bych bez váhání vyhlásil jako komedii století. Tuna nápadů a spousta úžasných herců. 100%. ()

mara312

Opravdu zábavná podívaná s velkou dávkou černého homoru. Koncert českých herců v první řadě se skvělou Ivou Janžurovou. ()

palailogos

No prosím. Pokaždé, když si tohle skouknu, uvědomím si, jak geniální museli být čeští filmaři v době totality. Ono se tehdy muselo o vtipech a scénách opravdu přemýšlet, spousta gagů se vztahuje k době, ve které vznikaly, ale tím spíš vynikne jejich nadčasovost, když se jim lidé smějí i dnes. Je to prostě klasika, a k tomu pořád koukatelná a geniální klasika. Herecké výkony se dnes, kdy jsme ve vleku americkoevropské paradebilní povrchnosti, už nevidí. Hrzán a hlavně herecký výkon paní Janžurové, mile a tudíž i záměrně naivní Schoberová - kdyby dnes některý z takzvaných českých režisérů natočil něco jen podobně chytrého - už by to bylo na stránkách všech časopisů. Anebo ne - možná by český divák současnosti čekal idiocii typu pana Trošky a tohle by bylo jen klubovým filmem ....Každopádně si ten film zaslouží všechny hvězdy, které dostal a ještě některé navíc ()