Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Princ Afron s mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena darem překrásného ptáka Ohniváka, který umí přivolávat lásku a zaplašit smrt. Po cestě se Afron zamiluje do neznámé krásky. Ukáže se, že je to princezna Elena, kterou si jako svou vyvolenou vybral i zlý černokněžník Skeleton. Princ Afron se vydává na nebezpečnou cestu, aby svou lásku vysvobodil z jeho temných kouzel… Výpravnou filmovou pohádku na motivy bratří Grimmů natočil v roce 1997 osvědčený „pohádkový“ režisér Václav Vorlíček. Jeho stálý spolupracovník Miloš Macourek příběh obohatil o vtipné dialogy. Princeznu stejně jako v Kouzelném měšci hraje německá herečka Tina Rulandová, jejího otce, krále Jorgena, Horst Buchholz. V záporné roli černého vládce Skeletona exceluje Karel Roden a v roli babky Jadwigy Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

(více)

Recenze (168)

Finskej odpad!

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné. Zjištění, že to natočil Vorlíček, mě málem porazilo. No, každý si někdy sáhne na dno a tady je špatné snad úplně všechno: jméno ústředního záporáka si scénárista snad musel nechat poradit, protože to by sám nevymyslel, princ Afron vypadá – jak to říct diplomaticky? – jako puberťák s přičesanými chlupy mužnosti pod nosem, jeho bratr je pro změnu Spiderman, celkově splácaný děj je slaboduchý a princezna se tváří jako naštvaná kremrole. Zbytky zachraňuje snad jen ústřední záporák, jen člověk neví, proč se motá kolem té naštvané kremrole, když by někde měl vést Sarumanovu úderku. Achjojo ojvajoj. ()

Vignette 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelný. Ptáku Ohnivákovi se celý film nepohne nic než zobák a zpěv, co má údajně vydávat, si s ním skoro nejde spojovat- a to ještě zdaleka není všechno. "Hudba" v okamžicích, kdy se Skeleton prohání vzduchem, se blíží skřekům z mixážního pultu diskotéky pro náctileté a doslova trhá uši. A co to je vůbec za jméno- Skeleton?! A na konci teče krev.... z očí... Prostě perfektní snímek přesně pro vaše dítě ;-) ()

Reklama

chrispe 

všechny recenze uživatele

Jedna z pohádek natočená takovou tou "správnou kamerou", která se mi líbí. Samotné vyprávění příběhu pro mě nemá dostatečné kouzlo, takže i když je Tina Ruland pěkná princezna a na mladičkého Ondřeje Brouska alias princova bratra je radost pohledět, tak Pták ohnivák se mezi mé oblíbené pohádky neřadí. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Když jsem byla v první třídě, slíbili nám ve škole návštěvu malého místního kina a dokument o zvířatech Aljašky. Štěstím jsem nemohla dospat. Zvířata Aljašky ovšem nedorazila, takže došlo na plán B. Pták Ohnivák. Už od chvíle, kdy se zjevil Roden s vizáží upíra a satanisty, mi začlo bušit srdce hrůzou. To se nezlepšilo, když začal věznit princeznu na svém hrůzném tmavém hradě střeženém krvežíznivými dobrmany. No a když mu na konci probodli srdce a jemu se vyvalila krev z očí a nosu a pak ho vlastní psi rozsápali, zoufale jsem snila o zvířatech Aljašky a dalších pár let jsem odcházela ze školní družiny, když se tam hromadně odhlasovalo sledování tohoto snímku. Teď, s odstupem času a překonáním traumatu, přidávám jednu hvězdu, ale malým dětem nedoporučuji! ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

A další z hnojové kupky porevolučních pohádek, se kterými si výpravné totalitní s přehledem mohou vytřít konečník... Německé ksichty + české ksichty = podprůměrná, sterilní pohádka s efekty bídnými tak, že snad i v dobách "Pyšné princezny" by filmaři zvládli udělat lepší. Třeba by uštrikovali maňásky z fuseklí, to by na trumfnutí "Ptáka Ohníváka" úplně stačilo. A proč se Rodenův černokněžník musí chovat jako dement, to mi zůstane věčnou záhadou. Chce dědice, ale místo toho, aby unesenou princeznu ošustil a devět měsíců počkal, co z ní vypadne, tak za ní furt trapně leze s požadavky na svatbu, vyžvaní jí svá nejsoukromější tajemství a vědom si blížících se zachránců, nepodnikne proti nim radši vůbec nic a přenechá roli hlavního záporáka lstivému princi Langmajerovi. Opruz! 40% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)
  • Postava Skeletona (Karel Roden) je narážkou na Kostěje, postavu slovanského folklóru, který měl stejně jako filmový Skeleton životní sílu skrytou v předmětu mimo své tělo. (Nick321)

Reklama

Reklama