poster

Pták Ohnivák

 • Německo

  Feuervogel, Der

  (Německo)
 • slovenský

  Vták Ohnivák

 • anglický

  Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

 • lapatata
  ***

  Václav Vorlíček v devadesátých letech podepsal s Němci kontrakt na tři pohádky a Pták Ohnivák je jednou z nich. Němci si nakladli řadu podmínek, mimo jiné, že značná část herců v hlavních rolích budou Němci. Tahle je podle mě nejméně zdařilá a to hlavně z toho důvodů, že děj je zbytečně zamotaný. I tak jde podle mého názoru o příjemnou záležitost a pták Ohnivák zpívá úchvatným hlasem, který mu propůjčila Lucie Bílá.(12.9.2010)

 • kingik
  ***

  Pohádka, která měla jistě velké ambice, ale dopadla spíše na mírně nadprůměrné úrovni. Pohádka trpí celou řadou neduhů. Nejslabší je mizerný casting na herce do hlavních rolí, vyjma Tiny Ruland. I přes o něco nižší výskyt silných momentů, než jsem u Vorlíčka zvyklý, se nejedná o čistou pohádkovou rutinu, kterou stačí vidět jednou. Jeho pohádku tak trochu pohřbila německá koprodukce, ve které byla natočena. O tom, že tahle pohádka opravdu není moc dobře přijímána diváky svědčí i to, že není v televizi moc často reprízována. Pěkná princezna Tina Ruland, která opravdu vypadá jako princezna, Karel Roden v roli hlavního zloducha, temná až hororová atmosféra a ještě i snaha vymanit se ze zaběhaných pohádkových schémat, to vytahují na poctivých 60%.(18.11.2009)

 • Phobia
  **

  A další z hnojové kupky porevolučních pohádek, se kterými si výpravné totalitní s přehledem mohou vytřít konečník... Německé ksichty + české ksichty = podprůměrná, sterilní pohádka s efekty bídnými tak, že snad i v dobách "Pyšné princezny" by filmaři zvládli udělat lepší. Třeba by uštrikovali maňásky z fuseklí, to by na trumfnutí "Ptáka Ohníváka" úplně stačilo. A proč se Rodenův černokněžník musí chovat jako dement, to mi zůstane věčnou záhadou. Chce dědice, ale místo toho, aby unesenou princeznu ošustil a devět měsíců počkal, co z ní vypadne, tak za ní furt trapně leze s požadavky na svatbu, vyžvaní jí svá nejsoukromější tajemství a vědom si blížících se zachránců, nepodnikne proti nim radši vůbec nic a přenechá roli hlavního záporáka lstivému princi Langmajerovi. Opruz! 40%(1.5.2011)

 • Orlau32
  *

  Tohle měla být pohádka podle Boženy Němcové, i když dosti nešťastně panem Macourkem upravena ? No podle mě to je horror ! Já být malé dítě, tak mě chytne vřed ! Nechce se mi věřit, že tohle udělal v r.1997 tentýž režisér, který udělal pohádku (prý nejkrásnější) "Tři oříšky pro Popelku" v r.1973. To těch 24 let tolik změnilo dětské chápání a dětskou duši, že musí mít na obrazovce většinou tmu a triky levné a pitomé, zřejmě, aby nebylo vidět jak je to celé dílko odfláknuté? ! Je mi jedno kolik natočení takové pohádky stojí ! Jistě to nejsou malé peníze.... ale jestliže nechceme nebo neumíme už natočit krásnou českou klasickou pohádku, tak to nedělejme vůbec, aby se naši slavní pohádkaři Němcová s Erbenem nezačínali v hrobě obráceti.(4.1.2008)

 • Morien
  ****

  Roden, Roden, Roden, Roden, Roden, Roden, RODEN!!!!!!! Zkrátka a dobře na této pohádce oceňuji to gotické ladění, to, že je možno dotknout se něčího srdce, že na dně Macochy žije Kraken s krvavým okem, že Karel Roden krvácí z očí, jak dokáže být Labuda se svým dobráckým obličejem odporný... a některé další detaily. Souhlasím ale s výhradami Džiana Babana, že původní pohádkový mýtus doznal silného zmrzačení a že některé dějové změny nemají pražádného smyslu. Kupříkladu zbytečná smrt princova bratra v možném světě, kde i jestřáb se dočká šťastného konce, by měla navěky strašit scenáristy ve snech.(19.11.2006)

 • - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace