poster

Pták Ohnivák

 • Německo

  Der Feuervogel

 • angličtina

  The Firebird

 • Slovensko

  Vták Ohnivák

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

 • Elibu
  *

  V case vanocnim jsem vzdy dobre naladena na pohadky, ovsem Ptak Ohnivak mi moji naladu skoro zkazil. Joo nemecka koprodukce mozna budiz, ale ty celkove efekty nezachranil ani Roden. I v Ceste do Praveku to vizuelne zvladli mnohem lip. Pulka filmu navic byla tak tmava, ze stejne bylo prd videt. Tohle se opravdu nepovedlo.(9.2.2014)

 • dadinka
  ****

  To je tak, když vás coby sedmileté nevinné dítě posadí se školou do kina a nechají vás přilepit se do sedadla v čirém úděsu nad temným plátnem, smrtí kladných postav a hrůzostrašnýma krvavýma Rodenovýma očima. Myslím, že ty svoje jsem místy zavírala, uši zacpávala a pochybuju, že se kdy (teď už dospělá) budu u nějakého hororu bát víc než u téhle "pohádky":)(4.3.2012)

 • NinadeL
  ****

  Pro koprodukční pohádky mám slabost a tato není výjimkou. Vorlíčkův Pták Ohnivák je ideální adventurou, kde se honba za plněním úkolů mísí se syrovou atmosférou a místy velice zdařilými hereckými výkony. Výprava odpovídá středověkému nádechu, triky upomínají na klasická loutková řešení let minulých a zároveň přidávají cosi nového. Barrandovské kostýmy jsou standardně dobré, Soukupova hudba a spolupráce s Lucií Bílou je milým překvapením. Příští Jezerní královna už měla možnost oslnit také leskem podmořského světa, zde ještě zdaleka největší hvězdou byl Horst Buchholz, spolupracující s mezinárodním pohádkovým týmem už na 4. Fantaghiró.(2.11.2011)

 • Jakira
  **

  Pohádka, která neurazí ani nenadchne. Slabý průměr, který bych ale rozhodně nepouštěla malým dětem. Na mě je místy až příliš ponurá a děsivá, ale když se jedná o bratry Grimmy nijak mě to nepřekvapuje. Líbí se mi propojení českých, a pro mě známých herců, s těmi, které jsem viděla poprvé. A taky tlesám skvělé hudbě a písním dvojice Osvaldová-Soukup, ti prostě nikdy nezklamou. Ale jinak je to dost bída...(2.10.2011)

 • lapatata
  ***

  Václav Vorlíček v devadesátých letech podepsal s Němci kontrakt na tři pohádky a Pták Ohnivák je jednou z nich. Němci si nakladli řadu podmínek, mimo jiné, že značná část herců v hlavních rolích budou Němci. Tahle je podle mě nejméně zdařilá a to hlavně z toho důvodů, že děj je zbytečně zamotaný. I tak jde podle mého názoru o příjemnou záležitost a pták Ohnivák zpívá úchvatným hlasem, který mu propůjčila Lucie Bílá.(12.9.2010)

 • - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)