poster

Pták Ohnivák

 • Německo

  Feuervogel, Der

  (Německo)
 • slovenský

  Vták Ohnivák

 • anglický

  Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

 • tron
  ***

  „Nič dobré nám neprinášate a nič dobré vás tu nečaká.“ V polovici 90. rokov ponúkol slovenský producent Rudolf Biermann (ktorého jediným široko ďaleko „čiernym“ projektom je nedokončený Jánošík) českým rozprávkovým a iným legendám, režisérovi Vorlíčkovi („Arabela“) a scenáristovi Macourkovi („Mach a Šebestová“) peniaze na novú českú rozprávku VTÁK OHNIVÁK a do hlavných rolí im okrem iných zohnal Karla Rodena, Jiřinu Bohdalovú a Mariána Labudu. Bohužiaľ, výprava je nevýrazná, akcia podľa česko-slovenských očakávaní nestojí za nič, počítačové triky sú smiešne a mladé herecké výkony mdlé. Napriek tomu snímke nemožno uprieť rozprávkovú atmosféru a hypnotický vtákov spev. DODATOK 22. 12. 2009: Takže Jánošík dokončený.(26.7.2008)

 • kingik
  ***

  Pohádka, která měla jistě velké ambice, ale dopadla spíše na mírně nadprůměrné úrovni. Pohádka trpí celou řadou neduhů. Nejslabší je mizerný casting na herce do hlavních rolí, vyjma Tiny Ruland. I přes o něco nižší výskyt silných momentů, než jsem u Vorlíčka zvyklý, se nejedná o čistou pohádkovou rutinu, kterou stačí vidět jednou. Jeho pohádku tak trochu pohřbila německá koprodukce, ve které byla natočena. O tom, že tahle pohádka opravdu není moc dobře přijímána diváky svědčí i to, že není v televizi moc často reprízována. Pěkná princezna Tina Ruland, která opravdu vypadá jako princezna, Karel Roden v roli hlavního zloducha, temná až hororová atmosféra a ještě i snaha vymanit se ze zaběhaných pohádkových schémat, to vytahují na poctivých 60%.(18.11.2009)

 • Allien.9
  ***

  Jako dítěti se mi tahle pohádka moc líbila. I teď se na ni moc ráda dívám, ale v porovnání s jinými je slabá. Ale Roden jako Skeleton se mi moc líbí.;-)(23.7.2008)

 • NinadeL
  ****

  Pro koprodukční pohádky mám slabost a tato není výjimkou. Vorlíčkův Pták Ohnivák je ideální adventurou, kde se honba za plněním úkolů mísí se syrovou atmosférou a místy velice zdařilými hereckými výkony. Výprava odpovídá středověkému nádechu, triky upomínají na klasická loutková řešení let minulých a zároveň přidávají cosi nového. Barrandovské kostýmy jsou standardně dobré, Soukupova hudba a spolupráce s Lucií Bílou je milým překvapením. Příští Jezerní královna už měla možnost oslnit také leskem podmořského světa, zde ještě zdaleka největší hvězdou byl Horst Buchholz, spolupracující s mezinárodním pohádkovým týmem už na 4. Fantaghiró.(2.11.2011)

 • Mia...
  *****

  Já vaše hodnocení vážně nechápu .. vždyť je to tak krásná výpravná pohádka se super herci a vynikající kamerou i přírodou ... prostě jedna z mých dětských nej :)(12.1.2016)

 • - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace