Pták Ohnivák

Vták Ohnivák

Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

To je tak, když vás coby sedmileté nevinné dítě posadí se školou do kina a nechají vás přilepit se do sedadla v čirém úděsu nad temným plátnem, smrtí kladných postav a hrůzostrašnýma krvavýma Rodenovýma očima. Myslím, že ty svoje jsem místy zavírala, uši zacpávala a pochybuju, že se kdy (teď už dospělá) budu u nějakého hororu bát víc než u téhle "pohádky":)(4.3.2012)

• FAxPR

1* za to, že je to pohádka, a ty mají dětem dělat radost a dospělí je prostě musí přetrpět. jinak to je hrozně hrozný. a mohl by to zachránít roden, ale toho tady táhne ke dnu jeho rtěnka a černokněžnickej outfit. jinak, že zbytek herců je sympatický jako tubera uvidí každý sám. nerad nadávám na legendy jako je Vorlíček, ale tak tohle prostě nejde!(1.5.2011)

• Karlos80

To jsou ty moderní pohádky většinou jako v tomto případě bez patřičné atmosféry která vás vtáhne do děje, kouzla a vkusu a hlavně také kolikrát absolutní snaha pohádkového a především dětského režiséra za každou cenu natočit pohádku, ať to stojí co to stojí. U nás jen neúspěch, v sousedním Německu o něco lepší. Horší film ve Vorlíčkově filmografii už jen stěží najdeme, a to i přesto že se na něm podílel společně se zkušeným matadorem Milošem Macourkem (námět), když tedy pominu jeho režijní začátky a seriálové excesy typu On je žena! Jen tedy za 1,5/5*, ta titulní písnička v podání Lucie Bílé, mě totálně dodělala.(26.6.2007)

Byla by to dobrá pohádka, ale bez špetky humoru či nějakého nadhledu. Říká se, že první pohádky měli děti postrašit, aby nezlobili a myslím, že právě v takové verzi tento film vznikl. Není prostě vhodný pro malé děti, chválím Karla Rodena jako záporáka, který byl ovšem na pohádku, jako skoro všechno tam, moc temný. 50%.(26.12.2011)

• ArdathBay

Člověk, kterého si VELICE vážím a obdivuji za svoji práci za dob komunizmu mi zde opět potvrdil, že od listopadové revoluce nedokázal natočit nic jen na hony vzdálené kvalitní pohádce. Počínaje Kouzelným měšcem a (snad) konče Jezerní královnou to stojí za prd velebný pane. Za německé peníze, obsazení králů, princů a princezen německými herci je mdlé jak program našich televizí posledních pár let. Holt kdo platí, kecá do všeho a asi mu stačí film, který chutná stejně jako bramborová kaše ze závodní jídelny, která bramboru neviděla, byť jen z vlaku. Takvfe fe mě to vůbec nelíbilo a ani moje děti při pohledu na krvácejího Rodena z očí nebyly nadšené a vím bezpečně, že opětovné podívání nehrozí. A to je pro mě rozhodující problém. Popelka je u nás VELICE hraná. "Kdepak ty Vorlíčku dobré (nové) filmy máááš ?"(22.7.2008)

• - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)