• Tsuki003

Ale fuj. Kdyby mě přišel vysvobodit takový ošklivý princ, radši bych skočila Skeletonovi rovnou do náruče. Kór když ho tak bezvadně zahrál Karel Roden - jen měl velmi krátký čas na umírání a nemohl to pořádně zahrát. A taky Bohdalka byla skvělá. Ale jinak? Nuda, nuda, nuda. Pohádka byla trochu jinak, ale to se dá v rámci originality scénářů odpustit. Co se odpustit v žádném případě nedá, je Pták Ohnivák, který doopravdy vypadal jako ohnívák, protože byl při natáčení minimálně už deset let po smrti a taky to podle toho vypadalo. Div na něm nevybujel nějakej mech. A smrt prince v pohádce? Pohřební až děsivá písnička v závěrečných titulkách? Nic proti pěveckému nadání Lucie Bílé, ale sem se dramatický žánr prostě nějak nehodí, nemyslíte?(7.3.2013)

• baroko16857

Je skoro nepochopitelné, že toto "dílo" pochází z dílny pánů Macourka a Vorlíčka. V pohádce je sice pár zajímavých momentů (hudba, Roden, přírodní scenérie), jsou ale zasazeny do fádního, až trapně kýčového rámce. Princezna na mě působí, že právě zdrhla od doc. Chocholouška z Bohnic. A ty - místy až dementní - dialogy? O tricích "kocourkovské" kvality a inteligence raději ani nemluvě. Takže ta papundeklová vycpanina, jménem Pták Ohnivák, už mě ani nepřekvapuje. Je to vlastně takový výstižný symbol tohoto filmu: "strnulá ptákovina". Škoda, že Macourek a Vorlíček, neboli zkušení pohádkáři, dokázali po předchozích úspěších zabřednout do tak diletantské (pod)úrovně. Ještě taková zajímavost (pro pisatele komentáře, který uvedl, že Roden je obklopen rotvajlery): pozor - jedná se o dobrmany!(6.4.2013)

• Karlos80

To jsou ty moderní pohádky většinou jako v tomto případě bez patřičné atmosféry která vás vtáhne do děje, kouzla a vkusu a hlavně také kolikrát absolutní snaha pohádkového a především dětského režiséra za každou cenu natočit pohádku, ať to stojí co to stojí. U nás jen neúspěch, v sousedním Německu o něco lepší. Horší film ve Vorlíčkově filmografii už jen stěží najdeme, a to i přesto že se na něm podílel společně se zkušeným matadorem Milošem Macourkem (námět), když tedy pominu jeho režijní začátky a seriálové excesy typu On je žena! Jen tedy za 1,5/5*, ta titulní písnička v podání Lucie Bílé, mě totálně dodělala.(26.6.2007)

• Nettrass

Proslýchá se, že se vůbec nejedná o film, ale o jistý nejmenovaný orgán, uživatele Enšpígla ( viz. jeho koment )...A už mu ho zhodnotilo 3767 diváků. Nechci říci uživatelů, to by mi ho bylo i líto. Také nevím, co si chudák musí myslet, když to někdo označí, jako odpad! Sorry Pavle, že jsem to takhle provařil a že si Tě beru do úst...:-D.(8.1.2012)

Docela strašidelná pohádka, se spoustou českých ale i zahraničních, a tím pádem neokoukaných, herců. Jistě, kvality starých pohádek nedosahuje, ale v porovnání s tím, co se točí v posledních letech, je to lepší průměr a mi osobně se líbila mnohem víc než vychvalovaná O princezně Jasněnce a létajícím ševci.(25.12.2014)

• - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)