Pták Ohnivák

Vták Ohnivák

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

• Elibu

V case vanocnim jsem vzdy dobre naladena na pohadky, ovsem Ptak Ohnivak mi moji naladu skoro zkazil. Joo nemecka koprodukce mozna budiz, ale ty celkove efekty nezachranil ani Roden. I v Ceste do Praveku to vizuelne zvladli mnohem lip. Pulka filmu navic byla tak tmava, ze stejne bylo prd videt. Tohle se opravdu nepovedlo.(9.2.2014)

Velmi strašidelná pohádka pro malé děti. Velmi pěkná princezna pro velké chlapy. Velmi pěkný příběh, který se umí docela zvrtnout. Až děsivá skladba Lucie Bílé. Dojemné a zajímavé scény. Uznávám že pták ohnivák vypadá divně. Tuto pohádku doporučuji všem co ji ještě neviděli. Herec Karel Roden zde zahrál mistrovskou roli jako zlý a mocný Skeleton. Palec nahoru. Hvězdiček 4****(2.1.2019)

• ArdathBay

Člověk, kterého si VELICE vážím a obdivuji za svoji práci za dob komunizmu mi zde opět potvrdil, že od listopadové revoluce nedokázal natočit nic jen na hony vzdálené kvalitní pohádce. Počínaje Kouzelným měšcem a (snad) konče Jezerní královnou to stojí za prd velebný pane. Za německé peníze, obsazení králů, princů a princezen německými herci je mdlé jak program našich televizí posledních pár let. Holt kdo platí, kecá do všeho a asi mu stačí film, který chutná stejně jako bramborová kaše ze závodní jídelny, která bramboru neviděla, byť jen z vlaku. Takvfe fe mě to vůbec nelíbilo a ani moje děti při pohledu na krvácejího Rodena z očí nebyly nadšené a vím bezpečně, že opětovné podívání nehrozí. A to je pro mě rozhodující problém. Popelka je u nás VELICE hraná. "Kdepak ty Vorlíčku dobré (nové) filmy máááš ?"(22.7.2008)

Žádná perla to není, ale Vorlíček aspoň dokázal že všechno co natočí nejsou sračky..průměrná výjimka, kterou ozvláštňují alespoň její mystické prvky a především karel Roden, který se své role zhostil opravdu skvěle..němečtí herci jsou sice příšerní a Jiřina Bohdaloá tomu moc nepřidalala ale jsem rád že to dopadlo aspoň takhle...(9.12.2009)

Prolnutí dvou komerci blízkých přístupů, z nichž jako tvořivější se projevil přes některá klopýtnutí ten český, dopadlo, jak dopadlo. Nezvládnuté filmové triky, děj, místy připomínající výslech na právu útrpném, nevyrovnané historické výkony (nesporná osobnost, jakou je Marián Labuda, náhle nemá co hrát), natahovaná kaše, co se mění ve žvýkací gumu bez začátku i konce, to jsou hlavní svízele ambiciózně pojatého projektu, do nějž vstoupila řada vynikajících českých jmen. Ne vždy musí německé peníze znamenat povznesení, až příliš často koprodukce tohoto druhu končí v pomyslné škarpě. Rozporuplný dojem z pohádky, která se pokusila propojit grimmovské a erbenovské prvky a náměty, doplatil na prvoplánově požadovanou diváckou úspěšnost. Místo očekávané kvality jsme tak konfrontováni s neduživým polotovarem, sloužícím poprávu jako příklad toho, jak se k osvědčenému, nosnému pohádkovému tématu přistupovat nemá. Bohužel.(21.6.2008)

• - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)