Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Johgas

Určitě zábavný film. Mrzoutského Jacka Nicholsona v jeho "nejlepší urýpané formě" raději ani nepotkat:-) S Jackovým výkonem tento film stojí a padá, neumím si představit jiného herce v této roli, i když - možná Miloše Kopeckého ano. ()

SONYAGENT

Typický Jack Nicholson v jedné z jeho nejtypičtějších filmových postav Vás rozesměje i dojme, starý páprdy znuděný životem plácající se v boji se zlostí vůči světu a sobeckou ješitností okouzlí i to nejvíce zapřklé publikum :) Příběh postavený na výkonech hereckých špiček a příběh, který by ani nebyl tak zajímavý, nebýt jejich skvostných výkonů.. 75% ()

janeczek

Nemají to kuci jako Melvin (anebo já) na světě lehký, ale naštěstí jsou tu ženský, kvůli kterým se dokážeme chtít na svět začít usmívat, a zpravidla té jednojediné, která to s náma prostě "dá". Není třeba více zde vyzdvihovat výkony hlavních protagonistů - jsou tak nějak nesmazatelně zapsáni v panteonu mileneckých dvojic stříbrného plátna a ostatní je zde chválí dosti a po právu i beze mne. Pravodu zůstává, že tenhle příběh je pro mě srdcovka a jestli rozumíte Melvinovi, pak víte, o čem mluvím. PS. Tam, kde "Love Actually" nabídne v nadstandardu jen snad britský humor, tam "As Good As It Gets" válí na všech frontách. Parádní romance s olbřímí dávkou skvělého a "mischievous" humoru. Zůstane v paměti: 3 ze 4 scén filmu! ()

Hrobař

Žádná velká pecka, nechutnej pes, přemrštěná stopáž po které, vás nebaví už ani protivnej Jack Nicholson. V kontrastu s hodnocením velké zklamání. ()

RoyBatty444

Vždy po čase sa rozhodujem či si film pozrieť alebo nie. Jack Nicholson stvárnil neznesiteľného obsesívne-kompulzívneho (porucha je psychická porucha, pre ktorú sú charakteristické nutkavé myšlienky (obsesie) a konanie (kompulzie). Pacient vie, že sú tieto myšlienky nezmyselné, ale ak neurobí tak, ako mu myšlienky prikazujú, cíti úzkosť a napätie. Obsahom nutkavých myšlienok sú najmä obavy zo zabudnutia, straty cenných predmetov, zašpinenia,...) Melvina tak vierohodne, že sa jemnocitnejšej povahe môže zdať jeho správanie ako neznesiteľné. Nakoniec veľa point je nastavených na jeho neznášanlivú povahu. Helen Hunt stvárnením Carol bravúrne odchytáva tento výchor chrliacej žlče. Obom veľmi dobre asistuje homosexuálny sused a jeho pes. ()

Terieli

Komedie mě nezaujala tak, jak jsem zpočátku očekávala dle slibných komentářů a reakcí ostatních diváků. To ale nic nemění na perfektních výkonech Jacka Nicholsona, Helen Hunt a spol. Co mě ale nebavilo byla zdlouhavost a přehnané záškodnické Melvinovy komentáře. Ale i tak doufám, že až si komedii pustím znova, bude můj názor o něco lepší. Proto dávám 4*. ()

vrgulnik

Nejlepší americká konverzační komedie všech dob. Miluji filmy, které by se klidně mohly odehrát na jevišti divadla a výsledek by byl stejný. Jeden z mála filmů, kde tři hlavní představitelé měli dostat Oskara, ale povedlo se to jen dvěma. ()

jenina

Tenhle film patří k těm, které si mohu pouštět pořád dokola a pokaždé mě bude bavit. Jack Nicholson je odpudivý, dojemný, zlý, laskavý, vtipný... cítívám pokaždé lítost nad osamělostí tohoto člověka. Prostě - správný mix sentimentu a srandy. Helen Hunt tady ještě není ta vyzáblá anorektická vyzuna, ale sluší jí to. A tihle dva dohromady berou za srdce. ()

mine.slayer

Dost dobře nejlepší film s Nicholsonem, Je neuvěřitelné jak je to celé herecky vyvážené a plné emoci, podobná díla vznikají jen zcela vyjímečně!!! ()

MarekT.

Nie som veľký fanúšik romantiky, aspoň čo sa týka filmového plátna, takže nedokážem posúdiť žánrový prínos tohoto filmu. Môžem ho akurát porovnať s tvorbou Jacka Nicholsona a Jack opäť nesklamal. Aj to, že zo 70th Academy Awards, alebo Oskarov 1998 si sošky za hlavnú ženskú a mužskú úlohu odniesli predstavitelia titulnej dvojice o niečom svedčí. Nicholsonov cynický mizantropický prejav a následný vývoj postavy a veľmi presvedčivý výkon Helen Hunt tvoria dohromady úsmevné dvojhodinové predstavenie, plné vtipu, škodoradosti a občasných životných postrehov. ()

amanda7

Neuveriteľne vydarená záležitosť s Jackom Nicholsonom, ktorého zbožňujem. Funguje to ako maximálna pohodovka a ak potrebujem zlepšiť náladu znova to pozerám. Táto poloha Nicholsonovi veľmi sedí a ja mu to žeriem. Samozrejme, že jeho herecká genialita filmu výrazne pridáva na hodnote ale ani jeho spoluhráči nie sú mimo. A dokonca som ochotná veriť, že by sa Helen Hunt mohla do neho zaľúbiť. ()