Těsně před Vánoci oznámí Ivaně (Tereza Kostková), která žije jen pro rodinu, její manžel Martin (Marián Miezga) věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty, no jej do doby než se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodě s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Ela jí v tom pomáhá. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začnou ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně… (Falcon)

blackrain

Já jsem byla asi při sledování této "komedie" mozkem někde úplně jinde. Vlastně ani pořádně nevím, co jsem sledovala. Jediné, co jsem si z tohoto filmuodnesla bylo, že se po většinu času točil kolem vánočních svátků. Hloupá trapárna. ()

Želik

No takto, každý film od Evity je slabší ako ten predchádzajúci. A to mne ako matke na materskej klesli nároky aj IQ. Zbytočný film,nebola mi sympatická ani jedna postava. A keď ani Koleník to nezachránil tak je to už naozaj zlé....komédia by mala pobaviť,tu som sa uchechtla asi dvakrát. ()

BarryLyndon

Čekal jsem sracku, dostal jsem hovno. 4/10 Jaký film, taková recenze. Jsou nějaké legální způsoby, jak zakázat Martě Ferencové točit filmy ? ()

bourec

Ferencová je slaboučká autorka. A navíc točí dost skicovitě. A co je nej průser. Tereza Kostková. Opravdovej opruz. 30%. ()

zette odpad!

Tak po delsi dobe jsem zase videl cistokrevny odpad! Stupidni pribeh, hloupe dialogy, velmi spatna rezie. I jinak sikovni herci (Kostkova, Hofmann) zde pusobi jako totalni herecti ignoranti. Strasne bych si pral, aby tento film nikdy nevidel zadny zahranicni divak, ktery by si na tomto zaklade delal obrazek o nasi soucasne kinematografii. Nebot toto je poctive kulturni dno. ()

Johnny.ARN odpad!

Nezačali tie evitovky u mňa vysoko a napriek tomu dokážu ísť stále hlbšie a hlbšie. Tu, kým sa divák zorientuje, kým sa dostane do deja, kým pochopý, kto, čo, ako a prečo, sme dávno za polkou, kde prídu dve rýchlejšie a super zmätočné sekvencie a je (našťastie) koniec. Neviem, možno kniha je lepšia, vtipnejšia, ale do filmu sa to veľmi nedostalo. Plus ten experiment s rumunkami, no nie. Snáď sa to niekomu páčilo a niečo si z toho odniesol, ja som to teda nebol. ODPAD! ()

Qitek

Jedna hvězda za to, že jsem to vypnul po dvaceti minutách. Jen tak pro jistotu, kdyby to přestalo být takový dno postupem času a já to nevěděl. V rámci mé oblíbené (jednou za čas), seance "Pustíme si nějakou sračku lásko?" to není bohužel ani fascinující tím, jak je to blbý. Prostě je to jen trapná účast naprosto všech lidí na place, ze kterých si nejde dělat ani srandu. ()

fabecc1222

Neznám knižní předlohu, ani jiné knihy od této autorky, ale podle filmů co jsem podle jejich knih viděl, mi připadá, že je to taková Slovenská Rosamunde Pilcherová, čemuž zpravidla odpovídají i kvality jednotlivých filmů. V létě... je typický příklad červené knihovny v té nejhorší možné podobě. Sympatické obsazení tady nemá šanci zachránit vůbec nic, jelikož postavy a námět je tak plochý, že tam prostě není prostor pro vůbec nic. Ve filmu se objevuje mnoho postav a párů, kdy asi jen tak u tří postav si dokážete za celý film vybavit, ke komu patří, a extrémně složitý propletenec postav se vám prostě nepodaří ani za boha rozluštit. Stejně mi tak do hlavy nešla logika obsazování postav, že když už obsadí české herce, aby zřejmě byl film atraktivní i pro náš trh, tak je z části obsadí do postav čechů, aby mohli mluvit česky, ale některé (Sokol, Plesl) obsadí do role slováků, a nechají je přemluvit do slovenštiny. Nevím, jestli existuje i nějaká jiná jazyková verze (v traileru byla například verze, kde všichni mluvili česky), ale pro našince tohle asi nebude ta nejlepší varianta. ()

Master19 odpad!

Angličtina má pro podobné počiny výstižnou zkratku začínající na W, končící na F a uprostřed je T. Nesmyslné chování nesympatických postav (navíc umocněné příšerným dabingem). Líbivá kamera nezakryje že se ve stejné scéně natočily záběry, které ve filmu dělí týdny, ba měsíce... A jako třešnička to celé utrpení trvá skoro dvě hodiny. ()

Jaro.Krafcik

Prehovorený na túto staršiu kino novinku. Viac asi slovenský film ako český ak rátam hercov. Ani taký koleník nechýbal. A veď dobre, ako komédia veľmi nie. Skôr sa tu riešili vzťahy a podobné kecy. Pesničky od Imt Smile nemali chybu. Čo sa ale týka obsahu tak ten je čistý priemer a existujú určite lepšie filmy na tento druh, ale zase aj horšie. Neurazilo ale ani nenadchlo. Možno v lete repete. Keď to malo takú skvelú vianočnú atmosféru, nemôžem ísť nižšie a možno si to dám aj v zime. 3* ()

Anet21

⚪,,Správny chlap musí vedieť vykuchať rybku." A vedieť sám sebe vykuchať oči a uši by v kontexte tohto (a iných česko-slovenských filmov) filmu tiež dosť pomohlo.⚪Klasická ,,evitovská" zmiešanina bez ladu a skladu, desať hlavných motívov, pričom ani na jeden sa dej poriadne nesústredí, všetko je vyhnané do krajnosti, pretože len tak má Evitka pocit, že môže zaujať. Takže dejový mišmaš, tri desiatky schematických postáv od švihnutej (a extrémne zle Kostkovou zahranej) manželky, čo musí mať všetko pod kontrolou, cez právničku riešiacu viac vzťahy ako prácu až k moderátorke, ktorá má vraj zatajovaný problém, aj napriek tomu, že o ňom už dávno svojmu mužovi povedala (wtf?). To všetko doplnené podivnými pesničkami (akási anglická pieseň od Gotta bol strop), pričom sa dej dve hodiny motá v ničom, aby sa, zase, klasicky evitovsky, ako v predchádzajúcich filmoch podľa jej ,,kníh" všetky problémy zázračne vyriešili 10 minút pred koncom. Zase, bez ladu a skladu, náhle sú všetky problémy zažehnané, našli sa na ne riešenia, i keď divák netuší prečo. Všetko končí horkosladko, Evita má pocit, ako to výborne psychologicky vymyslela, aké poučné sociálne drámy s presahom píše. Hmm. Kto jej konečne raz otvorí oči?⚪Ja zase netuším, prečo niektorí českí herci sú dabovaní a niektorí nie, načo kvôli dvom vedľajším úlohám bolo treba obsadzovať herečky z cudziny či prečo sa podobným paškvilom upíše aj taký Hofmann či Plesl, ktorí sa inak tvária, že hrajú ,,hlavne v kvalite." Tak, koruna očividne nikomu nesmrdí a ,,za peníze v Praze dům." Koleník ako rádoby bad boy je snáď najvtipnejšia (nechtiac) postava.⚪A rada by som mala Evitkin mozoček, v ktorom je najväčší škandál, ktorý dokáže ako spisovateľ vymyslieť rozvod u premiéra. Pretože to by určite rozhádalo celúúú krajinu a pobúrilo všetkých voličov. Premiérov rozvod. Ach, bože. Divákovi sa skôr zastaví rozum nad tým, že sa neustále nakrúcajú ďalšie a ďalšie Evitine hlúposti a stále to niekto financuje a produkuje.⚪ ()

klukluka odpad!

Ty voe, co to je? Paní Ferencová, mokrej ručník na čelo. Půl roku, rok. To bude dobrý. V létě nám pak po doktorech vzkažte, jak se máte. ()

Prochy38

Nebýt Kostkové a Hofmanna a fakt povedené scény s ohňostrojem, letí to do odpadu... tak špatné, že fakt nechápu, proč to někdo má potřebu točit. Dabing katastrofa, neherecké výkony, ku zblití příběh... nevím... proč? Přežili jsme, ale stěží ... ()

mira007

Třetí filmová spolupráce Ferencové a Urbaníkové na téma vztahy - čili každý spí s každým, rozvod je běžné řešení problémů a všichni žijí život vyšší střední třídy, jinak by se dalo hrát najdi deset rozdílů. Všechno nebo nic (2017) mi přišlo aspoň svěží a zábavné ( podpořeno pozitivní muzikou ) Příliš osobní známost (2020) byla nekoukatelná tragédie a tohle je prostě jen nesrozumitelný pel mel, na který se díky kvalitnímu obsazení a vizuálu nebolí koukat. Minule Srbové, dneska Rumuni... ale jo koukat na neokoukané tváře se dá koukat. ()