Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Univerzitní svět. Stejný, jako je ten náš, a přece svázaný vlastními pravidly. Ponořme se tedy do něj. Soňa Kostková (P. Hřebíčková) žije v nespokojeném manželství s Liborem Kostkou (P. Ostrouchov). Svému bratrovi Vojtěchovi Bohdanovskému (J. Havelka) se svěří, že napsala román, který hodlá vydat. Vzhledem k tomu, že jde o román erotický, hrozí jí v případě odhalení identity problémy v zaměstnání. Soňa i Vojtěch totiž působí jako vysokoškolští pedagogové na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do funkce děkanky byla nedávno zvolena ambiciózní Alice Klusová (J. Čvančarová). Žena generál, která má úplně jasno, jak by měl vypadat profil vysokoškolského pedagoga a Soňa ani Vojtěch ho určitě nesplňují. Vojtěcha navíc opustila manželka, musí se proto sám starat o pětiletého syna a zároveň přednášet na univerzitě. Zde za ním přijdou jeho studentky a požádají ho, aby jim pomohl s inscenací Shakespearovy hry. Vojtěch přijímá, aniž tuší, jak fatální následky bude mít toto rozhodnutí pro jeho život. Drobné praménky jednotlivých osudů se proplétají a slévají v pocit stále sílícího napětí pod povrchem. Karty jsou zamíchány a rozdány. To, co začalo jako nevinný univerzitní román, brzo změní brutální vražda v drsnou detektivku... (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

MirkaP 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mě to teda připadalo, jakože se seznamuju s postavama... seznamuju... seznamuju ... pak dlouhá pasáž výhružně varovné hudby a pak mrtvola. Trvalo to hodinu a kromě záběrů na krásné exteriéry to dost nudilo. U scény s vanou mě napadlo, na kolik asi vyjde napuštění této obrovitosti 💰. Čvančarová a Vančura své nesympatické postavy ztvárňují velmi přesvědčivě. Katarzia udělala nejlíp, že se zdekovala, a doufám, že už o ní neuslyšíme, natož abychom ji viděli. A fakt si autoři myslí, že lidé žijící v manželské krizi jsou tak strašně nad věcí jako sourozenecké duo? ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl budí dojem prvotiny nějakého začínajícího scenáristy s debutujícím režisérem a souborem herců ochotnického divadla. Vše je až křečovitě vykonstruované, neživotné dialogy šustí papírem a strojené přehrávání některých postav je až nesnesitelnou karikaturou (především Vančura, Čvančarová). Tvůrci jako by chtěli uvařit dort stylem pejska a kočičky, aby v něm bylo úplně všechno, jenže ono se to nějak nespojilo. Uvidíme, co přinesou další díly... ()

Reklama

milwaukee odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čvančarovou museli přifouknout, protože to vyžadoval scénář? Podle toho, jak plula po obrazovce, by se díl mohl jmenovat "Červená velryba". Katarzia, co to je vůbec zač? Za takový herecký výron by měla fungovat bez honoráře. A vypadá to, že bez honoráře jela většina zůčastněných, protože celkový výkon tomu odpovídá. A pokud jde o poslední výtvory Hřebejka, tak bych je asi pojmenoval již zmíněným dílem "Teorie falu". A celkové hodnocení, které bych provedl ústy kolegy germanisty, bude velice krátké. Große Scheiße ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnocení nechám otevřené, první půlhodina mě otravovala, Katarzia je herecky děsná, afektovaná, slušně zatáhla úvod ke dnu, nesejde, jakou roli má, to nebyla ani ochotničina, Havelka s Hřebíčkovou fajn, jejich party byly příjemné, studenti, Jitka Čvančarová, taky dobré. Co z příběhu vyleze, nevím, ale ve finále zaujalo, další díl si dám. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po řemeslné stránce není co vytknout. Kamera, výprava, střich, režije, vše velmi dobré. Horší je to, alespoň za mne, se samotným příběhem, který působí chladně a odtažitě. Postavy jsou dosti klišovité, svůdná, až étrická studentka s dlouhými zrzavými vlasy jenž balí  profesora, nespokojená matka malířka, jenž se cítí, že její umělecká duše je znásilňována  nucenou péčí o syna a domácnost, neuspokojená čtyřicítka, jejíž manžel má krizi středního věku, na kariéru zaměřená děkanka a její věrný psík atd. Heterosexuálni vztahy zde působí jako zastaralé a nefunkčí. Sexuální vztahy mezi profesory a studentkami jako běžná praxe. Scénář zde představují dialogy intelektuálně prázdných řečí, sofistikovaných postojů, zdařile skloubených do příběhu několika postav, jejichž prolínání skrze střípky pracovního a soukromého života smícháné v jakousi příběhovou směs, která Vás ponouká sledovat, co se z toho vyklube i když Vás to zas tak moc nebaví. Uvidíme, co nabídne další díl, zda se z toho vyloune alespoň slušná detektivní zápletka a dostane to trochu šťávy. ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama