Gentlemani

• USA The Gentlemen

Epizody(8)

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

Rian_witcher

Škoda že je hlavní dějová linka postavená kolem obou bratrů. Jeden se chová jako totální debil a druhý hraje i v akčnějších scénách znuděně, jako by ho zajímala jen gáže za díl a ne vývoj postavy. Daleko zajímavější jsou vedlejší postavy Kaya Scodelario, Michael Vu a Vinie Jones, které seriál táhnou skvěle kupředu. A samotný nápad se šlechtickou smetánkou vezoucí se v kšeftu je zajímavý. ()

Dusty56

Není to vůbec špatný, děj má totiž dobrý spád a každá epizoda tak utekla dost rychle. Hlavně jsem byl nadšený z obsazení, Theo James mi v roli fakt seděl a Kaya nikdy nezklame. 75% ()

BIG.NINE.CF

Na to, abyste se u filmů a tohohle klenotu mezi seriály, co nám servíruje Guy královsky bavili, musíte mít trošku IQ. Podle některých hodnocení je jasné, kdo má a kdo pod čepicí prostě nemá a bohužel v apothéce nekoupí. Jasných 5* a moc doufám v další řadu. Neberte to prosím jako urážku, ale je to holý fakt, někteří prostě Guye a jeho styl nepochopí. ()

Sevprince

Film je za dokonalost, tohle je asi objektivně blíž ke 4* než k 5*, ale uznávám, že u Ritchieho neumím být úplně objektivní ()

Thalin

K seriálu jsem přistupovala trošku skepticky, protože film mě opravdu bavil a nemyslela jsem si, že by dosahoval stejných kvalit. Ale Ritchie prostě umí a jdou mu i ty seriály. Některé díly sice balancují a občas je to nevyrovnané, ale i tak jsem neviděla pokles jako u celku. Hercům jejich role sedli, humor tomu nechybí a stejně tak není nouze o zvraty a kolikrát totální šílenosti. Od kuřete Freddyho jsem se vážně bavila a překvapila mě i Kaya, kterou jsem naposledy viděla v Labyrintu, kde si mě zrovna nezískala, ale v téhle gangsterské taškařici se ukázala. Celkově, takhle nějak si představuju, že by měla vypadat seriálová adaptace nějakého filmu. ()

Polux

7/10 | Třetí sezóna Gangs of London je bohužel stále v nedohlednu, takže podobně odlehčená gangsterská záležitost o pestré partičce postav, pohybujících se na pomezí nejvyšší smetánky a nejnižší galérky, přišla více než vhod. Navíc když jde o seriálový spin-off povedené Ritchieho žánrovky a ještě k tomu přímo od mistra osobně:-). | Největší pozitivum je, že se zde zrcadlí to nejlepší z Ritchieho "gangsterské" tvorby v seriálové podobě. Což znamená přehlídku povětšinou šílených/bizarních/extravagantních, ale hlavně velmi zábavných, postav, mírně parodické příběhové vsuvky (celá vedlejší linka s věčně zkouřeným "vedoucím" podzemní pěstírny), vtipné situace (Ings se svou postavou neodolatelného tlučhuby by si zasloužil vlastní sérii:-)), vypointované dialogy, svižné tempo, stylový audiovizuál s pohotovými textovými komentáři k aktuálnímu dění na scéně, hrátky se střihem, které ovšem nejsou samoúčelné, ale ve prospěch storytellingu (některé z retrospektivních scén, kdy výsledek události předchází samotnému průběhu, jsou skvělé vygradované) a v neposlední řadě prvotřídně vybraný casting. | James na první pohled nepůsobí jako ideální volba pro hlavní postavu, ale prokázal, že nemalou dávkou charismatu disponuje a nakonec se osvědčil, Scodelario konečně dostala příležitost ukázat něco jiného než hezkou tvářičku, neznámý Ings představuje velice příjemné komediální překvapení a krade si spoustu scén pro sebe, Richardson s Espositem a Winstonem jsou typově obsazení dokonale a předvádějí svůj obvyklý herecký nadstandard a samozřejmě nesmí chybět Ritchieho talisman pro štěstí Jones, tentokrát v mnohem vážnější poloze než je u něj zvykem. | Nicméně bez několika negativ se to neobešlo. Ritchie v prvních dvou epizodách, na kterých se podílí autorsky, nasadí laťku tak vysoko, že ve zbytku série bohužel nejsou ostatní tvůrci schopni se jeho příspěvku vyrovnat, natož jej s blížícím se závěrem série překonat a to jak po příběhové, tak řemeslné stránce. Série rovněž trpí na nedostatek akce (vzhledem k prostředí, ve kterém se postavy pohybují, působí zdejší recept "ze všeho se vykecat" trochu nevěrohodně), do určité míry monotónní strukturu děje (koncept výměny službiček a vykonávání jedné prácičky za druhou je svým neustálým opakováním vytěžen až do dna) a nepříliš strhující finále (přitom karty byly rozehrány k velkolepému zúčtování na úrovni Godfathera). Celkově se však jedná o výbornou podívanou, která snad neskončí jen na úrovni jedné sezóny:-). | PeZet ()

vinducha

Důvěru ve mně vloženou pan Guy opět nezklamal . To mi řekněte , že se někdo narodí s takovým talentem a převyšuje své rádobykolegy ne o 2 ale o 10 kvalitativních tříd . To mi pořád hlava nebere . ()

SkeeveTulp

Výborný začátek, pak ale Guy Ritchie předal režisérské i scénáristické otěže, a seriál šel prudce dolů. Užvaněná nuda, zakončená tak překombinovaným koncem, že to šlo celé do ztracena. ()

Danielaaa

Se zvědavostí jsem zasedla k  osmidílnému seriálu od Guye Ritchieho a bingo - skvělý počin tarantinovského střihu, s výborným obsazením (hlavní "hrdina" je extrémní sympaťák), velmi povedená hudba, suchý anglický humor a tolik potřebné happy endy. Dvěma slovy: fajnové pokoukání,  4 hvězdy. ()

Stepan.Tesac

Původní film je skvělou akční komedii, která zpracovává poutavé téma světa drogového impéria. Seriál využívá stejného světa, ale s odlišnými postavami. Seriál vykopává velmi silnými epizodami, o mladém Eddiem, který po otci zdědí rodinné sídlo. Náhle zjišťuje, že má na pozemku skrytou pěstírnu marihuany a je náhle zamotán do celého byznysu po boku Susie Glass. Seriál má spoustu skvělých momentů, ale také chvílemi ztrácí tempo a poutavost. Hlavním tahákem je bezpochyby Theo James v hlavní roli, na kterém je vidět že si hraní užívá. I přes slabší momenty si seriál drží osobitou atmosféru a skvěle doplňuje původní film. Další sérii bych si dal hned. 4/5. ()

Pavelkedar

Bavilo a hodně. Opět mě max. vyhovoval Ritchieho styl podán. Vynikající a skvěle dávkovaný , celý prostor vyplńující  soundtrack a to vše v Dolby Atmos.  Muzika - ta prostě neměla ! chybu !!! ()

Sirak

Nemá to nic společného s filmem krom malého můstku s panstvím pod kterým je pěstírna. Seriál je furt to samé dokola, něco se děje, bratr to řeší, druhy bratr to posere a bratr to napravuje a tak dokola. Absolutně mně to nebavilo. Filmoví gangsteři byli první liga na úrovni, tohle jsou nějací druhořadí zlodějíčci co kradou po nocích hrozným způsobem auta. Nemělo to styl ani úroveň ani vtip. Dobře natočena slabá gangsterka. Film miluji a viděl jsem xkrat seroš nedokoukam. Škoda. ()

stringers

Začalo to nadějně ale ve finále promrhaný potenciál. Ritchie tak nějak recykluje sám sebe ale nějak se to celé rozplizne v monotónní opakovačku která se za každou cenu snaží být zamotaná ale chybí tomu druhej dech a celý je to trošku na křeč. Není to úplně blbý ale přinejlepším průměr... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra